Skocz do zawartości

Tegeso-nieteges, albo nietegeso-teges


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

"Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z debilem najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu , a potem pokona doświadczeniem"

 

w tej chwili więc czuje sie sprowadzony do Twojego poziomu. Czekam aż mnie pokonasz.

 

Parlament europejski zajmuje się kwestiami, które wpływają na życie nas wszystkich. Może my Polacy, nie rozumiemy jeszcze w stu procentach roli jaką odgrywają poszczególne instytucje unijne, bo krótko jesteśmy w strukturach. To normalne. Jednak jeśli ktoś ma wątpliwości co robi PE, wystarczy poświęcić kilka minut i przeczytać o jego kompetencjach choćby na wiki.

 

a moze czasem warto poczytac cos wiecej niz wiki i sprawdzic na ile realnie ten PE zajmuje sie kwestiami wplywajacymi na nasze życie (chętnie poznam kilka), a na ile jest biurokratycznym molochem pochłaniającym pieniądze.

 

ale to juz sie robi gadka troche nie na temat.

niezależnie jak oceniam role PE, uwazam ze kwestia KONIECZNOŚCI brania udziału w wyborach europosłów jest kompletnie nie na miejscu. Ktoś jeszcze niedawno krzyczał, że moi dziadkowie gineli za wolność. Gdzie ona wobec tego mialaby byc? W tym ze wszyscy MUSZĄ isc głosowac? Ci którzy są eurosceptykami? Nie wolno nie popierac UE? Ci których to nie interesuje tez? Zeby stanowic pożywkę dla wszelkiego rodzaju populizmów? tak długo jak nie wykształcimy w tym kraju solidnego spoleczeństwa obywatelskiego, wszelkie takie inicjatywy nie beda mialy sensu.

 

nizbyt chce mi sie dalej to tłumaczyc, bo widze ze mało kto czyta dokladnie to co pisze. zwlaszcza jak ktos porównuje glosowanie do pasów bezpieczeństwa. (choc tutaj tez uwazam, ze obowiazek ich zapinania jest niedorzeczny, bo wydawalo mi sie ze jestem wolnym człowiekiem i tak długo jak nie szkodze nikomu innemu, tylko sobie, mam prawo to robic jesli chce. Co oczywiscie nie oznacza ze ich nie zapinam. Ale to tez kwestia do długiej dyskusji i zalezna głównie od poglądów.)

QbaqBA

Dlaczego powinny być obowiązkowe?! Ano dla tego, że to jedyny obywatelski obowiązek od którego na prawdę wiele zależy. Czy jazda w pasach bezpieczeństwa jest obowiązkowa Tak! Jeżeli jedziesz bez pasów dostaniesz mandat? Tak! Wierz mi jednak, że od zapięcia pasów na prawdę nie wiele zależy... Pomyśl!

niestety kompletnie nie rozumiem analogii... rozumiem ze to nie w ostatnim zdaniu to przypadek. BTW obywatele nie maja obowiazku popierania UE, uwierz. Eurosocjalizm jeszcze nie doszedł do tych granic absurdu, choc czytajac takie wypowiedzi mam wrazenie ze nie jestesmy tak daleko od tego.

 

rozumiem ze to co pisze moze wydac sie kontrowersyjne itp.

nie jestem jakims wielkim eurosceptykiem, uwazam ze przynależność do UE niesie sporo korzyści, choc także i wiele bzdurnych norm, zasad, oraz nadmiar biurokracji.

 

TEGES: Długi weekend na kite'cie

NIETEGES: Reszta sesji po powrocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QbaqBA

Dlaczego powinny być obowiązkowe?! Ano dla tego, że to jedyny obywatelski obowiązek od którego na prawdę wiele zależy. Czy jazda w pasach bezpieczeństwa jest obowiązkowa Tak! Jeżeli jedziesz bez pasów dostaniesz mandat? Tak! Wierz mi jednak, że od zapięcia pasów na prawdę nie wiele zależy... Pomyśl!

niestety kompletnie nie rozumiem analogii... rozumiem ze to nie w ostatnim zdaniu to przypadek. BTW obywatele nie maja obowiazku popierania UE, uwierz. Eurosocjalizm jeszcze nie doszedł do tych granic absurdu, choc czytajac takie wypowiedzi mam wrazenie ze nie jestesmy tak daleko od tego.

 

rozumiem ze to co pisze moze wydac sie kontrowersyjne itp.

nie jestem jakims wielkim eurosceptykiem, uwazam ze przynależność do UE niesie sporo korzyści, choc także i wiele bzdurnych norm, zasad, oraz nadmiar biurokracji.

 

TEGES: Długi weekend na kite'cie

NIETEGES: Reszta sesji po powrocie...

 

Analogia sprowadza się do pojęcia obowiązek I całe moje stwierdzenie nie dotyczyło tylko wyborów do EP lecz do ogółu wypowiadania swej opinii przez ludzi do tego uprawnionych, a nawet zobowiązanych. Nie uważasz, że jeżeli ktoś chce walczyć z euro-biurokracją to ma na to tylko jeden sposób?! Przekonać innych do swojej opinii i iść do wyborów/zaufa innym, którzy twierdzą podobnie i oddać na nich głos??? Wracając do „nie” w ostatnim zdaniu; nie sądzisz, że nawet jak się zabijesz bo nie zapniesz pasów to uczynisz krzywdę sobie i tylko sobie, teraz sobie przypomnij jakiego wyboru dokonali niemcy w roku 33 i ile istnień ludzkich kosztował ten wybór. Dalej nie widzisz analogii??? Celowo podałem dość drastyczny przykład ale wyobraź sobie, że do takiego wyboru mogło by nie dojść gdyby ktoś uznał, że musi wziąć w nich udział zamiast boczyć się na demokrację. Ten system nie jest perfekcyjny ale jeszcze nikt nie wymyślił lepszego. Też "uwazam ze przynależność do UE niesie sporo korzyści, choc także i wiele bzdurnych norm, zasad, oraz nadmiar biurokracji". Ale jak wyżej jest na to tylko jeden sposób...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma eurosceptyzm do rzeczy? Możesz nie popierać Unii, a ona w dalszym ciągu ma wpływ na twoje życie. A zarzuty o to, że jest to biurokratyczny moloch są śmieszne. Może i jest - za to polski parlament to wzór perfekcyjnego mechanizmu, w którym wszystkie zasoby ludzkie są optymalnie wykorzystywane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie głosowałem na PO, ani na PiS - o ile to coś zmienia w postrzeganiu całej sprawy przez niektóre osoby.

oby nie na lewice, bo jak to mówiło jedno z haseł wyborczych które krążyło w internecie "na wiosnę zamiast liści będą wisieć komuniści" :mrgreen:

co do parlamentu, miałem okazję rozmawiać ze studentami którzy gościli w Brukseli w parlamencie, mieli okazję porozmawiać z urzędnikami pracującymi w PE i innych instytucjach powiązanych z UE, niestety Polscy eurodeputowani są w ogóle nie zauważalni w parlamencie, nie starają się dosłownie o nic na rzecz naszego kraju. W mediach było słychać o jednym czy drugim sukcesie jednej osoby i załatwieniu czegoś w PE. Niestety ludzie którzy byli przez ostatnią kadencję w PE nie zdziałali prawie nic i to jest chyba największym problemem

oby teraz coś się zmieniło i nasi europosłowie ruszyli tyłki i zaczęli wreszcie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teges : Dziś się dowiedziałem że wygrałem podwójne zaproszenie VIP w konkursie InterCarsu na Rajd Polski, wszystko za darmo, dojazdy na odcinki, wyżywienie, przygotowane specjalne pole namiotowe z pełnym wyposażeniem itp tip.

 

Nieteges: Za tydzień mam 2 ostatnie egzaminy przed obroną :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teges : Dziś się dowiedziałem że wygrałem podwójne zaproszenie VIP w konkursie InterCarsu na Rajd Polski, wszystko za darmo, dojazdy na odcinki, wyżywienie, przygotowane specjalne pole namiotowe z pełnym wyposażeniem itp tip.

 

gratuluje :D

 

Tylko że jak jutro nie ugadam się jakoś z wykładowcą to Rajd obejrzę sobie w tv :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem... do nietegesów czy do tegesów z tym... i w końcu tutaj trafią podziękowania dla jakiegoś zazdrośnika, który mi dzisiaj Forka obficie opluł. Ludzki jakiś człek w końcu... przecież mógł gwoździem przeciągnąć... a tylko opluł... :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to pomyśl ilu masz z forum :lol:

 

A to akurat prawda 8).

 

Zazwyczaj w takim wieku, w jakim ja jestem, nie poznaje się już dużo ludzi, z którymi chciałoby się utrzymywać regularne kontakty towarzyskie (pomijam laski :mgreen: ) - może trochę w pracy, ale to bardziej takie przymusowe znajomości. A z forum mam od cholery dobrych kumpli i kumpelek 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobramagilla, ale za to jaki GT-k będzie śliczny! :cool:

 

Teges : Dam Ci w zeby

Nieteges: Nie wiem jeszcze kiedy :mrgreen:

 

Bedzie ! W końcu bedzie Śliczniochem! Jak 3 lata temu bywał !

 

Spoko, spoko, pól roku jeżdżenia po stolicy i znowu będzie to samo :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...