Skocz do zawartości

Wakacje 2008 - Egipt


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przemeq,

Nazwy biura nie pamiętam, ale polecam hotel Le Meridien w Hurghadzie (to ta sama sieć, co nasz warszawski Bristol ). Dają radę .

Uuuuuuu, taka cieniutka ta ikra tym razem :mrgreen:

Serio - b. dobry la hotel.

 

Hogas, jeżeli mówimy o Hurghadzie to wśród ton badziewnych przybytków zwanych górnowmordęlotnie hotelami, jedna perełka jest :

- Marriott. Pełna rewelka. Nie jestem jedynie pewien, czy poza ścisłym sezonem, oferowana jest opcja AI. Ja, z moją żoną Zofiją, byłem w listopadzie i niestety, niestety dostępna była wyłącznie opcja HB. Dało radkę jednak i to bardzo zacnie. Polecam ! Acha biuro podróży....jakiś Exim , czy jakoś tak...nie pamiętam dokładnie. :grin: Ważne, że przelot liniami PrimaCharters - d. FisherAir (757-200 PW z polską załogą - mocne chłopaki) a nie jakimiś liniami typy KamikadzeEgiptAirlines z panem kapitanem w roli głównej, co to jeszcze wczoraj powoził wielbłądem jednogarbnym. Przewożnik to super ważna okoliczność przyrody, wierzaj mi !!!!

 

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że przelot liniami PrimaCharters - d. FisherAir (757-200 PW z polską załogą - mocne chłopaki)

No to już z tymi super chłopakami sobie nie polatacie. Wczoraj swoją działalność zawiesił Prima Charter - właściciel floty Fisher Air. BTW stan techniczny tych maszyn był masakryczny. Wcale bym ich nie przeceniał, nawet na tle KamikadzeEgiptAirAirlines :mrgreen: W zastępstwie biura w tej chwili korzystają z Air Italy.

 

BTW Jak już sobie Hogi upatrzysz jakiś hotel, to daj znać. Udostępnię Ci opisówkę pracowników biur podróży bez zbędnych bełkotów marketingowych (o ile będzie w bazie), ewentualnie mogę skontaktować Cię z moją drugą połową, to Ci poopowiada o różnych hotelach.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebastianZ1,

No to już z tymi super chłopakami sobie nie polatacie. Wczoraj swoją działalność zawiesił Prima Charter - właściciel floty Fisher Air. BTW stan techniczny tych maszyn był masakryczny. Wcale bym ich nie przeceniał, nawet na tle KamikadzeEgiptAirAirlines

 

To smutny news :cry:

757-200 SP-FVR z nieco już leciwymi silnikami PW2037 trzymał się całkiem dzielnie, a to, że coś od czasu do czasu w nim nawalało (same drobiazgi :mrgreen: ) to już taka uroda mocno eksploatowanych maszyn. Zresztą, jeszcze na jesieni ubiegłego roku maszyna ta otrzymała oficjalną homologację (modne słowo ostatnimi czasy) ETOPS180 - kiedyś w topiku Lotnictwo tłumaczyłem co ona oznacza. Możesz mi wierzyć bądź nie, otrzymanie trzy godzinnego etopsa nie jest li tylko i wyłącznie kwestią wypełnienia dwóch arkuszy wniosków. Tyle o maszynie.

 

A co do chłopaków nią latających - rzemiechy, jakich mało, z nimi mógłbym i lecieć srającym kaktusem :mrgreen:

 

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia.

 

Ja byłam w Sharmie, w hotelu Faraana Club, z Alfa Star. Biuro jak biuro, ale hotel podobał mi się bardzo. Prawdziwym hitem był jednak rafa przy hotelowej plaży, pod którą, z racji przecudnej urody, przypływały statki wycieczkowe.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hogi, a kiedy się wybierasz?

Też właśnie sobie czegoś szukamy na kwiecień. Niestety z opcji blisko i ciepło "do wyboru" mamy chyba tylko Egipt. Wybieramy się z rocznym szkrabem i trochę boje się o "zemstę faraona". Był ktoś w Egipcie z takim małym dzieckiem? Nie miało żadnych sensacji żołądkowych?

 

Trochę dalej są Wyspy Zielonego Przylądka. Był tam ktoś może? Warto jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się z rocznym szkrabem i trochę boje się o "zemstę faraona". Był ktoś w Egipcie z takim małym dzieckiem? Nie miało żadnych sensacji żołądkowych?

Dużo osób jeździ do Egiptu z tak małymi dziećmi. O ile są to jeszcze miesiące zimowo-jesienno-wiosenne, to jeszcze to rozumiem. Ale niektórzy pchają się z kilkumiesięcznymi bajtlami w tamte rejony w lipcu/sierpniu :!: To już jest gruba przesada. Kwiecień powinien być w miarę ok.

Co do 'zemsty faraona', to wszystko powinno być ok, o ile dziecko nie będzie jadło surowych warzyw/owoców, lodów, ciast na kremie i piło tamtejszych soków. Opcja z dezynfekcją alkoholową nie wchodzi w grę, rozumiem? :twisted::mrgreen:

 

BTW Jakby coś (odpukać), to Antinal-tylko egipski. Ten nasz nie działa. Tylko nie wiem jak to jest z dziećmi i czy mogą zażywać. :?:

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuro Alfa Star, hotel Sunrise Holyday Resort w Hurgadzie. Został wybrany po długich poszukiwaniach na forach wakacyjnch. Odpowiada opisom i jest godny polecenia.:grin:

 

Potwierdzam.,

Bylem.

Szałem nie wiało - ale to chyba standard w tych krajach.

nie otrulem sie.

bylo ok.

jak nurkujesz to maja wsio na miejscu .

troszke na uboczu - ale to akurat zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mialem sie wybierac wiec rozpytywalem, kolezanka co byla kilkanascie razy polecala hotel Empire - bardzo dobry a ceny nie sa jakos wyzylowane. Tylko jak sam sprawdzalem to ciezko bylo zarezerwowac bo jakos dziwnie oblozony.

A druga kwestia to nie wykupywac wycieczek w Polsce ani w hotelu, "na mieście" sa czesto kilka razy tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...