Skocz do zawartości

ortografia gramatyka itp .....temat dedykowany hogiemu:PP


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A mnie poprawiajcie ilekroć tylko zobaczycie błąd :!: .

Ja osobiście, poprawiając np. Verta absolutnie nie mam mu za złe, że pisze z błędami i wiem, że on podchodzi do tego na luzie :cool: (prawda wieśniaku z gór :mrgreen: )

Sam też się nie obrażam gdy ktoś mnie poprawi. Staram się jednak przed wysłaniem post przeczytać i upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Nie róbmy jednak tragedii z robionych błędów czy literówek i nie przesadzajmy z ich poprawianiem.

 

A o język powinniśmy dbać i tyle. Nasz stosunek do języka przyda się naszym następcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o język powinniśmy dbać i tyle. Nasz stosunek do języka przyda się naszym następcom.

Właśnie jak nie będziemy poprawiać, to się nasz stosunek nikomu nie udzieli, o przydaniu nie wspominając. Wyobraź sobie, że chodzi nie o ortografię, ale o drapanie po jajach w towarzystwie..Jakby nikt na to krzywo nie patrzył, to by się ludzie drapali. Nasz stosunek bez okazywania go na nic by się nie zdał. Nastąpił by tym samym upadek obyczajów. Dokładnie to samo się robi z naszym językiem. Nie poprawiamy. Piszemy z błędami w komunikatorach itp. Tym samym język upada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael.... Rozumiem że opanowałeś w dzieciństwie umiejętność wchodzenia bokiem samochodem na pedały z salonu do swojego pokoju :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfin to prosze o instrukcje bo zaintsalowalem i aktywowalem slownik pl mimo to dziala dalej tylko angielski, mam tez angielska wersje visty moze to ma cos do tego ???

Porosze o rady a umile zycie modom :PP

 

ps hogi temat nie jest przeciwko tobie poprostu glownie ty ingerujesz w ortografie za co dzienkuje:)))

Chcialem podyskutowac oficjalnie o tym a nie robi OT w innych tematach, to tak apropos tematu

 

 

przyszedł czas na skracanie :wink:

 

Wurcuś nie znasz sie :mrgreen:

 

cypis, jestem zazdrosny, co prawda hogi jeśli dobrze pamietam mnie też poprawiał, jednak nie zmienia to faktu, że jest moim guru, a Ty dedykując mu ten temat wdu..., ten między wódke a zakąskę :mrgreen:

 

np. mógłys mi założyc wątek pt. "gumka abstynentem", wiesz jak by ludziska brechtali :shock: :lol:

 

BTW, ja mimo iz zdażaja mi sie gafy w pisowni chodziłem na większość :wink: lekcji w szkole podstawowej na których Pani tłumaczyła, że po B zawsze jest rz, ze uje sie nie kreskuje itp. i ja mimo wszystko podepnę sie pod wypowiedzi kolegów sugerujące, ze trening czyni mistrza :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak standardowo od wątku odchodząc, ostatnio obiła mi się o uszy nowa mania dotycząca uczni - nie pamiętam dokładnie nazwy, ale polega to na problemach z liczeniem tj. z tabliczką mnożenia i te klimaty.

Dziwne, że usłyszałem o czymś takim dopiero w tym roku :???:

 

Co w tym kraju się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to czytając ten wątek czuję się dyskryminowany... Dawno, dawno temu, bo jeszcze za czasów podstawówki stwierdzono u mnie dysgrafię (mądre określenie skrobania jak kura pazurem). No i klops. Bo jakże mam się dumnie obnosić ze swoją zacną odmianą dysmózgowia na łamach forum, skoro czcionka jakaś taka... równa i estetyczna? bleh :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan bo mozila nie wskazała :wink:

Nie, uczniów to nie dotyczy. :wink:

O to to :mrgreen:

 

polega to na problemach z liczeniem tj. z tabliczką mnożenia i te klimaty

 

to jest dysalkulia chyba :neutral:

 

Właśnie, właśnie dyskalkulia... ciekawe czy też jest w spisie oficjalnych chorób :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypis, jak tylko skoncze u siebie system poprawiac, to postawie na maszynie wirtualnej WinXP EN, zainstaluje FF EN, dodam do niego slownik PL i przetestuje dzialanie pisowni, Moja poprzednia uwaga dotyczyla wersji pod Linuksa :) Visty nie sprawdze, bo instalki mam w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypis, udało mi się zmusić w końcu maszynę wirtualną do działania i już piszę co wykonałem by na anglojęzycznym WinXP przekonać anglojęzycznego FF do sprawdzania pisowni po polsku:

 

1) Klikam prawym klawiszem myszy na polu tekstowym w którym teraz wpisuję wiadomość i jeżeli nie ma słownika to wybieram Add dictionaries... (jeżeli jakiś słownik już jest to wybieram Languages->Add dictionaries...) i doinstalowuję słownik z językiem polskim.

2) Po restarcie przeglądarki klikam jeszcze raz prawym klawiszem myszy w polu wpisywania wiadomości i wybieram jakiego słownika chcę użyć.

 

I tyle, działa tak samo na Windows jak i Linuksie. Nie sądzę, że Vista coś tu zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...