Skocz do zawartości

Czy silnik 2,0 podpasuje pod 1,6 ????


dycha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Pytanko czy silnik 2,0 bez turbo podpasuje w miejsce 1,6 nie chodzi mi o lapy itd bo to na 100%, kwestia komputera mysle tez nalezy zmienic ???? A co ze skrzynia? W miare mozliwości podpowiedzcie cos na ten temat.

 

Druga kwestia , jesli odpalacie rano Subarynke to na automatycznym ssaniu tez macie miedzy 2,5 a 3,0 tys obrotow czy tylko moja tak ma :)

 

 

Dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyś było w Twoim aucie 2.0l, to pewnie wystarczy wepchnąć z powrotem do środka silnik ze skrzynią i bebechami, i powinno grać (czyli nie będzie akcji tylu: "coś umarło, bo nie było przystosowane do siły dwulitrówki").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z elektroniką? adam.str pytał o większe pojemności i o model forester. Zdaje się, że w Foresterze i w Imprezie N/A (2.0) po 99 roku nie ma np przepływki, jest za to krokowiec od wolnych obrotów. Znaczy osprzęt jest inny niż np w mojej imprezie 97 (przepływka). Macie z takimi przekładkami jakieś doświadczenia? Trzeba zmieniać sterownik i wiązkę elektryczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie ja z checia. A inne pytanie po czym poznam czy skrzynia moja jest do 1,6 może być tak że tak skrzynia jest z 2,0 w moim motorze teraz, czy raczej jest to nie możliwe.

 

 

 

A propo obrotów gdzie szukać, dzień w dzień 2,5 tys i wyłacza się po jakiś 3 KM zanim dojade do pracy wyje jak nie powiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczur75,

 

a do SI 2.0 '97 r. co z 2.2 albo 2.5 może pasować? i właśnie jak do tego wszystkiego ma się elektronika?

 

Najłatwiej, jeśli to możliwe, przełożyć ECU w przypadku różnic osprzętu wraz z wiązką.

Ale to trzeba zapytać bardziej kompetentną osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inne pytanie po czym poznam czy skrzynia moja jest do 1,6 może być tak że tak skrzynia jest z 2,0 w moim motorze teraz, czy raczej jest to nie możliwe.

 

Miałem gdzieś manuala do Imprezy z połowy lat 90-tych i przełożenia skrzyni biegów były identyczne przy wersji z silnikiem 1.6 i 1.8.

 

dycha, jak coś znajdę to mogę Tobie pchnąć na maila - podaj mi adres na priva.

 

pozdr.

 

mistee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach spróbuje podpiąć pod kompika tylko nie wiem czy tutaj mi znajomy podłączy bo ja nawet nie mam takiej kości, zastanawiam sie jeszcze po prostu nad przełożeniem czujnika temp. z takiej samej subaryny. A powiedźcie mi przepływka o tych samych nr Hitachi z przodu a innym nr wewnątrz C16 i C18 to jest mimo wszystko to samo czy inne parametry? ( kwestia spalania ) na obydwóch spalanie jest całkiem odmienne, a nr z przodu te które można przeczytać zaraz pod wtyczką są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...