Jump to content

Czy silnik 2,0 podpasuje pod 1,6 ????

dycha
 Share

Recommended Posts

Witam !

Pytanko czy silnik 2,0 bez turbo podpasuje w miejsce 1,6 nie chodzi mi o lapy itd bo to na 100%, kwestia komputera mysle tez nalezy zmienic ???? A co ze skrzynia? W miare mozliwości podpowiedzcie cos na ten temat.

Druga kwestia , jesli odpalacie rano Subarynke to na automatycznym ssaniu tez macie miedzy 2,5 a 3,0 tys obrotow czy tylko moja tak ma :)

Dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam

Mowisz ze nie oplaca sie? A jakby kwestia przelozenia - pewnie trzeba i skrzynie i kompa co? Tyle ze cieszylem sie bo w tym moim kiedys bylo 2,0 mierzylem stabilizatory polosie z tylu itd..... i sie zgadza?

Odpuscic bo nieoplacalne czy za duzo pracy>?

no właśnie, bo nie padła konkretna odpowiedź! Czy EJ22 albo EJ25, jest plug and play w miejsce EJ20, pasuje ze skrzynią, sprzęgłem i innymi gadżetami???? i czy różnica Forester/Legacy/Impreza jest istotna?

A co z elektroniką? adam.str pytał o większe pojemności i o model forester. Zdaje się, że w Foresterze i w Imprezie N/A (2.0) po 99 roku nie ma np przepływki, jest za to krokowiec od wolnych obrotów. Znaczy osprzęt jest inny niż np w mojej imprezie 97 (przepływka). Macie z takimi przekładkami jakieś doświadczenia? Trzeba zmieniać sterownik i wiązkę elektryczną?

No w sumie ja z checia. A inne pytanie po czym poznam czy skrzynia moja jest do 1,6 może być tak że tak skrzynia jest z 2,0 w moim motorze teraz, czy raczej jest to nie możliwe.

A propo obrotów gdzie szukać, dzień w dzień 2,5 tys i wyłacza się po jakiś 3 KM zanim dojade do pracy wyje jak nie powiem co.

szczur75,

a do SI 2.0 '97 r. co z 2.2 albo 2.5 może pasować? i właśnie jak do tego wszystkiego ma się elektronika?

Najłatwiej, jeśli to możliwe, przełożyć ECU w przypadku różnic osprzętu wraz z wiązką.

Ale to trzeba zapytać bardziej kompetentną osobę.

A inne pytanie po czym poznam czy skrzynia moja jest do 1,6 może być tak że tak skrzynia jest z 2,0 w moim motorze teraz, czy raczej jest to nie możliwe.

Miałem gdzieś manuala do Imprezy z połowy lat 90-tych i przełożenia skrzyni biegów były identyczne przy wersji z silnikiem 1.6 i 1.8.

dycha, jak coś znajdę to mogę Tobie pchnąć na maila - podaj mi adres na priva.

pozdr.

mistee

Na dniach spróbuje podpiąć pod kompika tylko nie wiem czy tutaj mi znajomy podłączy bo ja nawet nie mam takiej kości, zastanawiam sie jeszcze po prostu nad przełożeniem czujnika temp. z takiej samej subaryny. A powiedźcie mi przepływka o tych samych nr Hitachi z przodu a innym nr wewnątrz C16 i C18 to jest mimo wszystko to samo czy inne parametry? ( kwestia spalania ) na obydwóch spalanie jest całkiem odmienne, a nr z przodu te które można przeczytać zaraz pod wtyczką są takie same.

ja mam to samo 2.0 automat odpalam i 2,5 -3tys tylko utrzymuje sie to jakies 15-30sek i tylko jak jest zimny motor , ale to chyba kwestia zalapania elektroniki itp

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...