Skocz do zawartości

impreza sti 2.5


mareksti

Rekomendowane odpowiedzi

......... w tym celu zaleca sie wybranie polecenia "szukaj" na tym zoltym pasku powyzej 8) .......

 

pozdr. mk.si

 

albo zaleca się wybranie drogą kupna w najbliższym sklepie kolorowego monitora jak kto ma czarno-biały i nie wi który to je żółty pasek

 

Śmiech'u trzeci DAN - jak zawsze z czarnym paskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wedlug dyrekcji Subaru Import Polska mozne je zarejestrowac w Polsce?

 

Czytalem juz inne linki na ten temat ale dalej nie znam odpowiedzi.

 

PS. Inne roznice to:

-swiatla z przodu w wersji amerykanskiej

- inne siedzenia z przodu

-drivers controlled central differential

-inne felgi

-inne opony

-tempomat

-brak kieronkow po bokach auta

-licznik w milach i mniejszych kilometrach pod spodem

-inne tarcze zegarow koloru czarnego a nie niebieskiego

-czarna konsola glowna z regulatorami klimy i nawiewu (wersja 2004)

-w wersji 2005 inne zawieszenie z tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wedlug dyrekcji Subaru Import Polska mozne je zarejestrowac w Polsce?

 

Czytalem juz inne linki na ten temat ale dalej nie znam odpowiedzi.

 

PS. Inne roznice to:

-swiatla z przodu w wersji amerykanskiej

- inne siedzenia z przodu

-drivers controlled central differential

-inne felgi

-inne opony

-tempomat

-brak kieronkow po bokach auta

-licznik w milach i mniejszych kilometrach pod spodem

-inne tarcze zegarow koloru czarnego a nie niebieskiego

-czarna konsola glowna z regulatorami klimy i nawiewu (wersja 2004)

-w wersji 2005 inne zawieszenie z tylu

 

A amerykańsko gwarancje możesz se powiesiś w wychodku na gwoździu.

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Inne roznice to:

-tempomat

 

cały czas mnie to zastanawia - tempomat w przypadku manualnej skrzyni ?? (bo chyba STi nie ma automatu)

 

jak to działa ? (wydawało mi się, że tempomat to ma zastosowanie w przypadku automatycznej skrzyni - wtedy elektronika sama decyduje czy przyspieszyć, czy zwolnić, czy zmienić bieg na wyższy/niższy - a przy manualu ??)

 

coś mi tu nie pasi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Inne roznice to:

-tempomat

 

cały czas mnie to zastanawia - tempomat w przypadku manualnej skrzyni ?? (bo chyba STi nie ma automatu)

 

jak to działa ? (wydawało mi się, że tempomat to ma zastosowanie w przypadku automatycznej skrzyni - wtedy elektronika sama decyduje czy przyspieszyć, czy zwolnić, czy zmienić bieg na wyższy/niższy - a przy manualu ??)

 

coś mi tu nie pasi :evil:

 

:?: :?: :?:

możliwość zastosowania tempomatu w żaden sposób nie zależy od rodzaju skrzyni, jest to po prostu gadżet umożliwiający jazdę ze stałą prędkością bez konieczności trzymania nagi na gazie, trzy guziczki i jaaazda z nogami na desce rozdzielczej :shock: - widziałem kolesia tak jadącego na autostradzie pod poznaniem :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wydawało mi się, że tempomat to ma zastosowanie w przypadku automatycznej skrzyni - wtedy elektronika sama decyduje czy przyspieszyć, czy zwolnić, czy zmienić bieg na wyższy/niższy - a przy manualu ??)

Takie czary mary robia S klasy ze swoim radar guided cruise control

 

a samo nie kręci kierownicą :?: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwość zastosowania tempomatu w żaden sposób nie zależy od rodzaju skrzyni, jest to po prostu gadżet umożliwiający jazdę ze stałą prędkością bez konieczności trzymania nagi na gazie,

 

Tempomat zmienia biegi w automacie? Ciekawe, w dwóch samochodach miałem i nie zmieniał biegów... Wręcz zmiana biegu powodowała w obu przypadkach odłączenie tempomatu, co było zaznaczone w instrukcjach..

 

oki dzięki za wyjaśnienie - nie mialem autka z tempomatem i wydawało mi się, że to przywilej automatów (bo tu w większości jest spotykany) i że właśnie także zmienia to to biegi :-)

wiem, że po naciśnięciu hamulca tempomat się wyłącza (chyba - teraz to już nic nie wiem :-) ) - ale nie wiedziałem, że przy zmianie biegu także

 

trzy guziczki i jaaazda z nogami na desce rozdzielczej :shock:

 

widziałem kolesia tak jadącego na autostradzie pod poznaniem :shock: :shock: :shock:

 

a może to był Pumex śmigający swoim Legacem ?? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat zmienia biegi w automacie? Ciekawe, w dwóch samochodach miałem i nie zmieniał biegów... Wręcz zmiana biegu powodowała w obu przypadkach odłączenie tempomatu, co było zaznaczone w instrukcjach...

No to miałeś uszkodzoną skrzynie :wink: Ale serio automat dostosowuje bieg do prędkości i obciążenia samochodu. Jak na razie nie spotkałem się z automatem i tempomatem, gdzie przy włączonej stałej prędkości (cruise control) skrzynia nie zmieniłaby biegu np. pod górkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś uszkodzoną skrzynie :wink:

 

Ta, i instrukcje do aut też miałem uszkodzone... :wink:

 

Jak na razie nie spotkałem się z automatem i tempomatem, gdzie przy włączonej stałej prędkości (cruise control) skrzynia nie zmieniłaby biegu np. pod górkę.

 

Nigdy mi się nie zdarzyło. Ale oba były V6 z konkretnym momentem, może nie musiały zmieniać - zresztą na autostradzie trudno o taką górkę, żeby zmieniać bieg aby utrzymać constans 180km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat zmienia biegi w automacie? Ciekawe, w dwóch samochodach miałem i nie zmieniał biegów... Wręcz zmiana biegu powodowała w obu przypadkach odłączenie tempomatu, co było zaznaczone w instrukcjach...

 

Wojtek, to ja Cie wyprowadze z bledu - w Subaru Legacy przy wlaczonym tempomacie w przypadku odpowiednio stromego wzniesienia - nastepowala redukcja biegu - tak jak i przy zjezdzie - kiedy nastepowalo hamowanie silnikiem i tak samo nastepowala redukcja. Nie wiem z jakim modelem samochodu miales do czynienia - i zaluje, ze juz nie posiadam Legacy - bo zaprosilbym Cie na jazde - gdzie zweryfikowalbys swoje doswiadczenia.

Roland mial mozliwosc obserwowania tego - wiec na pewno potwierdzi.

Pozdrawiam

Szymon

 

P.S. tak w ogole to naprawde z duzym sentymentem wspominam ten automat... bardzo miekka zmiana biegow, fajna dynamika przy kick-dwon albo blokadzie 2 lub 3 - no i tempomat, ktory byl naprawde fajna zabawka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat zmienia biegi w automacie? Ciekawe, w dwóch samochodach miałem i nie zmieniał biegów... Wręcz zmiana biegu powodowała w obu przypadkach odłączenie tempomatu, co było zaznaczone w instrukcjach...

 

Wojtek, to ja Cie wyprowadze z bledu - w Subaru Legacy przy wlaczonym tempomacie w przypadku odpowiednio stromego wzniesienia - nastepowala redukcja biegu - tak jak i przy zjezdzie - kiedy nastepowalo hamowanie silnikiem i redukcja biegow biegow.

 

[cut]

Roland mial mozliwosc obserwowania tego - wiec na pewno potwierdzi.

 

no właśnie tak mi się wydawało i stąd moje zdziwienie, że tak nie jest

 

jak dla mnie nadal jest to nieporozumienie w przypadku ręcznej skrzyni - tam się w niektórych sytuacjach bez zmiany biegu po prostu nie da utrzymać wcześniej zaprogramowanej prędkości (chociażby wspominane przez Szymona podjazdy pod górkę - w szczególności jeśli następuje to przy dużo niższych prędkościach niż podróżuje Wojtek :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z manualną skrzynią biegów i tempomatem, jednakże nie twierdzę, że tak nie może być.

Jeśli chodzi o automat - w Jeepie tempomat (cruise control) współpracuje ze skrzynią. Przyspieszając kneflem na kierownicy (1 naciśnięcie - prędkość o 3km/h większa; naciśnięcie i przytrzymanie guzika - stały wzrost prędkości) można bez problemu wywołać zmianę biegu. Tempomat wyłączało się tam naciskając guzik lub pedał hamulca bądź gazu. Zmiana biegu nie wyłączała tempomatu.

Uważam, że jest to jedyne sensowne rozwiązanie - jak kontrola guzikami to pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaryta napisal:

 

No to miałe uszkodzonš skrzynie Ale serio automat dostosowuje bieg do prędkoci i obcišżenia samochodu. Jak na razie nie spotkałem się z automatem i tempomatem, gdzie przy włšczonej stałej prędkoci (cruise control) skrzynia nie zmieniłaby biegu np. pod górkę.

Pozdrawiam

 

A ja sie z takim spotkalem.Mialem kiedys Pontiaca Transpotra SE 3,1 V6.Przy wlaczanym tempomacie w momencie podjazdu pod gorke auto samo przyspieszalo w celu utrzymania zadanej predkosci ,tempomat redukowal rowniez bieg.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat zmienia biegi w automacie? Ciekawe, w dwóch samochodach miałem i nie zmieniał biegów... Wręcz zmiana biegu powodowała w obu przypadkach odłączenie tempomatu, co było zaznaczone w instrukcjach...

 

no to do aut zmieniajacych biegi w trakcie korzystania z tempomatu dodam jeszcze Honde Accord :-)

 

ponoc te najnowsze maja wrecz taki bajer, ze jak jedziesz z gorki i za bardzo sie rozpedzisz to dohamowuja (i to nie silnikiem - tylko normalnie hamulcami - korzystaja bodajze z ukladu kontroli trakcji - czy jakos tak - w razie czego jutro moge sie dowiedziec wiecej szczegolow :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z manualną skrzynią biegów i tempomatem, jednakże nie twierdzę, że tak nie może być.

 

tempomat z manualem jest spotykany bardzo często, np w bmw 3, którym powozi moja matka rodzicielka działa to bardzo dobrze (ale biegow nie zmienia :D ), tzn przyspieszenie i hamowanie za pomoca guziczkow na kierownicy jest natychmiastowe i mocno odczuwalne w przeciwieństwie do V70 automat gdzie nabranie predkosci trwa wieki, za to biegi pod górkę redukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w samochodach, ale tempomatu nie da sie wlaczyc przy wyzszych predkosciach. Wiem na pewno ze w autobusie nie dziala juz przy 90 milach (moze nawet wczesniej). Ciezarowki z manualna skrzynia tez maja tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...