Skocz do zawartości

impreza sti 2.5


mareksti

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to jest w samochodach, ale tempomatu nie da sie wlaczyc przy wyzszych predkosciach.

 

znów nie do końca prawda. Ostanio włączyłem w ww BMW na autostradzie tempomat przy prędkości 200 - 210 km/h i działał :twisted: a nawet dało sie jeszcze przyspieszać za pomocą magicznego guziczka. Natomiast w Chryslerze Cirrusie max predkosc z tempomatem to 140 km/h.

 

w autobusie nie działa już przy 90 milach

 

to chyba i tak jakis odrzutowy busik :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, to ja Cie wyprowadze z bledu - w Subaru Legacy przy wlaczonym tempomacie w przypadku odpowiednio stromego wzniesienia - nastepowala redukcja biegu - tak jak i przy zjezdzie - kiedy nastepowalo hamowanie silnikiem i tak samo nastepowala redukcja. Nie wiem z jakim modelem samochodu miales do czynienia - i zaluje, ze juz nie posiadam Legacy - bo zaprosilbym Cie na jazde - gdzie zweryfikowalbys swoje doswiadczenia.

 

W Pontiacu i w Mitsubishi. O ile skrzyni Pontiaca nie podejrzewałbym o zbytnią ekstrawagancję techniczną (3 biegi + lockup, tempomat sterowany najprymitywniej jak się da, czyli podciśnieniem), o tyle w Miśku była elektronicznie sterowana i całkiem mądra. Efekt hamowania silnikiem występował w obu przypadkach, ale nigdy nie zdarzyła mi się zmiana biegu, nawet pod górkę. Jak ustawiłem tempomat na 160 na zablokowanej trójce po czym wyłączyłem "gear hold", skrzynia grzecznie zmieniła na czwórkę, a tempomat się wyłączał - a konkretniej prosił o potwierdzenie utrzymywania prędkości przez wduszenie "Resume".

 

znów nie do końca prawda. Ostanio włączyłem w ww BMW na autostradzie tempomat przy prędkości 200 - 210 km/h i działał

 

W Pontiacu nie dawało się ustawić tempomatu na prędkość większą niż 100mph. W Mitsubishi ustawiłem najwięcej przy 230km/h licznikowym i trzymało bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - nie wiem czy automat montowany w 1998 nadal ma zastosowanie w obecnych modelach Legacy, ale wcale bym sie nie zdziwil.

 

Mozliwe, ze w uzytkowanych przez Ciebie samochodach byly inne rozwiazania techniczne - ale przyznaje, ze dla mnie jest to dosc zaskakujacy brak "aktywnej" wspolpracy tempomatu z elektronika skrzyni biegow... Jak dla mnie tempomat powinien "zarzadzac" biegami - dostosowywujac przelozenia stosownie do obciazen spowodowanych np. roznych nachyleniem drogi.

 

A tak na chwile OT: to nowy wlasciel mojego ex-Legacy chyba sobie z nim nie radzi... po 4 dniach od zakupu stluczka... 3 dni temu znowu widziany na lawecie... i przez 2 miesiace nie przerejestrowal go... tja...:evil: wrrr... gdybym wiedzial sprzedalbym komus innemu :(

 

Pozdraffka

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za takie bajery trzeba płacić jak tu ktoś wspomniał o Mercedesie S (cruise control ) ten bajerek jedzie swoje kiedy jednak cos znajdzie sei przed nim jakies 150 metrów sam zwalnia i zachowuje odstęp kiedy jednak przeszkoda tudzież auto jadące przed nami zjedzie na inny pas auto znów przyspieszy do utalonej wczesniej predkości. A jeśli chodzi o tempomaty takie mniej bajeranckie to juz nie orientuje sie za dobrze ale chyba nie zmieniają biegów i działają przy wiekszych predkosciach co oznacza ze uzywa sie ich na autostradach gdzie nie ma górek i nie trzeba zmieniać biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy wlasciel mojego ex-Legacy chyba sobie z nim nie radzi... po 4 dniach od zakupu stluczka... 3 dni temu znowu widziany na lawecie... i przez 2 miesiace nie przerejestrowal go... tja...:evil: wrrr... gdybym wiedzial sprzedalbym komus innemu :(

 

Pozdraffka

Szymon

 

no właśnie mogłeś mi go oddać, tylko skąd byś wziął kase na swoj nowy czarny kombiwar :roll:

 

Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Nemo: generalnie przy skrzyni automatycznej zminana biegu na niższy występuje np. gdy przyspieszamy, czy też jadąc ze stałą prędkością (np. z tempomatem) jedziemy pod górę.

Osobiście nie spotkałem się z automatem, który nie zmienia biegu gdy tempomat "wymaga" wyższej prędkości niż tej, którą się da utrzymać na danym biegu (naturalnie jeżeli jest to prędkość leżąca w zakresie biegu niższego + zapas).

Wyłączenie tempomatu następuje automatycznie przy naciśnięciu pedału hamulca, lub sprzęgła (stąd przy skrzyni manualnej zmiana biegu automatycznie wyłącza tempomat).

W aktualnym Legacy/Outbacku z automatem manualna zmina biegów nie powoduje wyłączenia tempomatu.

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Smiechu... nic nie mowiles, ze chcesz zebym Ci go oddal za darmo- to go sprzedalem :lol:

pozdraffka

Pumex

 

no jakże, mówiełem, nawet Ci uczciwie proponowałem żebyś mi do tego bagażnik dorzucił, tylko Ty się wsłuchiwałeś w wiatry od Finlandii wiejące ... swoją drogą co poniektórych te wiatry nieźle sponiewierały

 

Śmiech'u halny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... no sponiewieralo co niektorych to fakt :lol:

w kazdym razie Smiechu rzeczywiscie... ta Finlandia to bardzo wietrzny kraj... taki huragan byl, ze nic a nic nie slyszalem,ze chcesz wejsc w posiadanie... :lol:

Kiedys tylko cos o felgach mowiles - ale to juz ustalilismy, ze Rolandowe beda Ci pasowaly go Legaca :lol:

Pozdraffka

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tylko cos o felgach mowiles - ale to juz ustalilismy, ze Rolandowe beda Ci pasowaly go Legaca :lol:

 

nie tak szybko :-)

 

Śmiechu - Szymon teraz ma dwa identyczne komplety kół - więc myślę, że jak jeden odpali w ramach rekompensaty, że nie pomyślał wcześniej o koledze to nie będzie tak źle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechu - Szymon teraz ma dwa identyczne komplety kół - więc myślę, że jak jeden odpali w ramach rekompensaty, że nie pomyślał wcześniej o koledze to nie będzie tak źle :-)

 

nooooo, Szymon, pagadi :wink:

Dawaj felgi pókim dobry 8)

 

Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te! Roland! zdrajco! TObie cos powiedziec to pol Tarchomina i caly Sochaczew juz po chwili wie :mrgreen:

 

A komplet jest zimowek, wiec sorry Smiechu - ale bardziej jednak bym liczyl, ze Roland sie bedzie chcial swoich pozbyc :) zwlaszcza, ze sie do zakupow nowych przymierza... :wink:

 

Pozdrawiam

Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te! Roland! zdrajco! TObie cos powiedziec to pol Tarchomina i caly Sochaczew juz po chwili wie :mrgreen:

 

A komplet jest zimowek, wiec sorry Smiechu - ale bardziej jednak bym liczyl, ze Roland sie bedzie chcial swoich pozbyc :) zwlaszcza, ze sie do zakupow nowych przymierza... :wink:

 

Pozdrawiam

Pumex

 

Panowie, Panowie ... spokojnie, nie pchajcie się. Proponuje, żeby Roland dał mi felgi na lato, a Szymon na zime. No i problem rozwiązany :wink:

 

Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komplet jest zimowek, wiec sorry Smiechu - ale bardziej jednak bym liczyl, ze Roland sie bedzie chcial swoich pozbyc :) zwlaszcza, ze sie do zakupow nowych przymierza... :wink:

 

taaaa - już po przymiarkach - felgi model "komplet amorków + tarcze i klocki na przód" :-)

 

i tak wszelkie przymiarki zakończyły się zakupem niekoniecznie przewidywanych innych elementów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...