Skocz do zawartości

Nowy model Imprezy....


ArturTurbo

Rekomendowane odpowiedzi

a z tego co mi się obiło o uszy to na początku przyszłego roku ma być - nie wiem czy po faceliftingu czy z zupełnie nowym wyglądem ale to by się zgadzało że co dwa latka coś zmieniają w imprezce (wg mnie powinni ją troszkę upodobnić do kochanych ślicznych roczników 97-2000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość sir luke

W zeslym roku jak bylem na "Drzwiach Otwartych" to wlasciciel salonu w Poznaniu zapewnial mnie ze impreza STI to samochod typowo rodzinny :lol: . Dziwne moim zdaniem podejscie do sprawy, ale obawiam sie ze jak beda szukac rodzin jako potencjalnych klientow to daleko nie zajada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Stali bywalcy Forum zapewne wiedzą, że zazwyczaj jeżdżę Outbackiem H6 - stąd moje "zdziwienie" nie powinno być brane całkiem na serio.

Sam pamiętam, jak pewna pani porónując komfort STi i WRX określiła tego ostatniego : "to nic dla mnie - kanapa" :wink:

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ale przecież Impreza STi w pełni spełnia wymagania samochodu rodzinnego. Cztery miejsca siedzące (albo nawet 5), bagażnik całkiem spory, radio może być, szyberdach też sie da, kubeczki na wode każdy trzyma sam a klima zapewnia temperaturke. A że pod maską ma turbodoładowanego Boxera 245 KM i że pali około 15 litrów to tylko dodatek specjalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie mi się znowu pomyliło z Lancerem albo jakimś innym shitem. W każdym razie mimo iż jestem zagorzałym miłośnikiem Subaru to nie mam głowy do szczegółów. Zresztą to są samochody idealne wiec po co zgłębiać się w szczegóły. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie mi się znowu pomyliło z Lancerem albo jakimś innym shitem. W każdym razie mimo iż jestem zagorzałym miłośnikiem Subaru to nie mam głowy do szczegółów. Zresztą to są samochody idealne wiec po co zgłębiać się w szczegóły. :wink:

Hmm..mocne słowa, szczególnie to o Lancerze, shit powiadasz? :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no boję się ze jak powiem ze uważam Lancera za równorzędny samochód to zostanę obsypany negatywnymi odpowiedziami. No ale cóż, raz się żyje, gdybym dostał Evo to na śmietnik bym go nie wyrzucił.

A ty nie myslałeś o pracy w jakiejś placówce dyplomatycznej?? :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wygląda na to że Lancer Evo 8 juz pod kazdym wzgledem zostawia impreze w tumanach kurzu. Jeżeli ktoś oglądał odcinek Top Gear z 30 maja 2004 roku, puscili na tor Evo Fq 320 i Sti Wr1, nie dosc ze Mitsubishi zmiotlo Subaru ktore nawiasem mowiac okazalo sie byc wolniejszym od FQ300. To jeszcze Evo, pojechalo 3 sekundy szybciej niz wczesniejszy model, zaliczajac czas niewiele slabszy niz to nowe smieszne lambo. Nie wiem jak wy tutaj, ale ja polubilem subaru za jego osiagi, a ono, najwidoczniej zapomnialo czym jest i zaczelo sie upodabniac do pewnych, bardzo dobrych, ale juz zupelnie nie sportowych, aut, z literkami SL na tylnej klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Lancer ze swoim FQ320 jest szybszy, wyprzedza impreze ale to są moim zdaniem bardzo nie wielkie wartości. Wystarczy wziąść innych kierowców i Subarak znów okaże się lepszy. Dopóki róznice między samochodami liczone są miejscami po przecinku i liczbami mniejszymi od 5 to myślę ze mamy do czynienia z dwoma takimi samymi samochodami ubranymi w dwie różne karoserie.

 

Lancer MR rządzi... (i teraz mnie tu pewniakiem zbombardują :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Lancer ze swoim FQ320 jest szybszy, wyprzedza impreze ale to są moim zdaniem bardzo nie wielkie wartości. Wystarczy wziąść innych kierowców i Subarak znów okaże się lepszy. Dopóki róznice między samochodami liczone są miejscami po przecinku i liczbami mniejszymi od 5 to myślę ze mamy do czynienia z dwoma takimi samymi samochodami ubranymi w dwie różne karoserie.

Sa, i to bardzo znaczace, roznica miedzy tym FQ a WR1 byla taka jak miedzy WR1 a Volvo S60R które jest nie dosc ze limuzyna to jeszcze w istocie, przednionapedowym autem. 4 sekundy na torze gdzie okrazenie robi sie, ze startu zatrzymanego w 1:30 to BARDZO duzo, oczywiscie mozna twierdzic ze to jeszcze kwestia charakterystyki toru... ale nie wiem jaki on musial by byc zeby STi okazal sie szybszy. Kierowca?- Perry Macarthy, chyba nie musze pisac referencji. Nie twierdze ze impreza to zle auto, rzecz w tym ze zamiast zajac sie tym, o co zawsze chodzilo w tym samochodzie, czyli doskonaleniem ukladu napedowego, Subaru jakos dziwne zaczyna sie bawic w rozwiercanie silnikow, moze po to zeby byly w stanie ruszyc pod ciezarem wielkich amerykanskich zadow, nie wiem. Rzecz w tym ze w przeciagu 3 lat, z niepozornego sedana o mocy zrywajacej asfalt z ulic, STi przeistoczylo sie w cos, co nie wiem czy za bardzo juz wie, czym chce byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal sądze że to są zbyt małe wartości żeby osądzać które jest lepsze. Weźcie pod uwagę że do tej pory cały praktycznie czas prym wiodło Subaru, na każdym kroku mówiło się że Subaru jest lepsze od Lancera. Teraz jest nieco inaczej, poza komentarzami w stylu "dwa samochody idealne" mamy stwierdzenia że Lancer wyrównał poziom Subaru. A dopiero dwa czy trzy razy w ciągu sporego czasu słyszałem że Lancer okazał się lepszy. To jeszcze za mało - dopiero jak Lancer zdecydowanie wygra porównanie to będę mógł powiedzieć że jest lepszy. Jednak dopóki różnica między ocenami końcowymi to 0,0** to uważam że są to samochody takie same a te 4 sekundy czy np.: 12 Nm (fikcyjna dana) to tylko kwestia testującego. Trzeba też patrzeć kto jest sponsorem tstującego - bo jeżeli np.: porównanie testuje firma która wolała by zeby wygrało Mitsu to gazeta czy program nieco delikatnie nagnie test by mitsu wygrało. Nie wiem jak było w tym przypadku ale to ostatnio czeste zjawisko. Podobnie jest w branży komputerowej, rowerowej, RTV itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

W tm samym wydaniu telewizyjnego Top Gear końcowy komentarz brzmiał mniej więcej następująco:

W zależności od warunków lepsze jest Evo (dobre nawierzchnie) lub Impreza (złe nawierzchnie).

- Który samochód byś wybrał ?

- Imprezę.

- Dlaczego ?

- Nie wiem. A ty ?

- Też Imprezę.

- A dlaczego ?

- Też nie wiem.

 

Łaczę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nazwa też swoje robi. Ludzie lubią mówić że jeżdzą samochodem poważnej marki. Popatrzcie jak brzmi np. Fiat albo Daewoo a jak brzmi, Subaru, Audi, BMW, Mitsubishi, Mercedes. Nie mówię że mają dobre samochody ale nazwa budzi podziw. W każdym z nas wbrew pozorom tkwi mała lub większa chęc pochwalenia się przed innymi. I niech mi tu nikt nie mówi że nigdy w życiu nie czerpał satysfakcji, że rodzina, przyjaciele, kumple, koledzy, przechodnie gratulują mu marki, ze budzi u nich to respekt. Nie chodzi o skrajności takie jak wożenie się po mieście ale o zwykłe:

 

- jeździsz samochodem

- Tak

- a jakim

- no Subaru

- no to super

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tm samym wydaniu telewizyjnego Top Gear końcowy komentarz brzmiał mniej więcej następująco:

W zależności od warunków lepsze jest Evo (dobre nawierzchnie) lub Impreza (złe nawierzchnie).

- Który samochód byś wybrał ?

- Imprezę.

- Dlaczego ?

- Nie wiem. A ty ?

- Też Imprezę.

- A dlaczego ?

- Też nie wiem.

 

Łaczę pozdrowienia

Obawiam sie ze Dyrekcja ma nie aktualne dane. Pisalem juz że chodzi o odcinek z 30 maja 2004 roku, jeszcze nie emitowany w Polsce. A jezeli juz jestesmy przy cytatach:

-Stig powiedzial ze Subaru to samochod dla dobrego chlopca, ale to (w tym momencie Clarkson wskazuje na Mitsubishi) to samochod dla mezczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...