Skocz do zawartości

Komu to zglosic?


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj bylem sobie wyrobic legitymacje studencka ISIC. Z tego co wiem (prosze mnie poprawic, jesli z prawnego punktu widzenia jest inaczej), jest traktowany jako normalny dokument tozsamosci.

 

Spore bylo moje zdziwienie, jak dowiedzialem sie, ze wszystko co musze zrobic, to wypelnic formularz, zaplacic 69PLN i dac zdjecie - po 5 minutach mam legitymacje. Zadnego sprawdzania tozsamosci, potwierdzania dowodem osobistym, nic!

Rownie dobrze moglem podac, ze nazywam sie Stefan Lubiruchac i studiuje Filologie Suahili na Politechnice!

 

pytanie teraz: gdzie to zglosic? Na policje? Do mediow? Media wydawalyby sie lepsze bo mogliby wejsc z ukryta kamera i nagrac przebieg tego.....

 

ma ktos jakis pomysl? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem sobie wyrobic legitymacje studencka ISIC. Z tego co wiem (prosze mnie poprawic, jesli z prawnego punktu widzenia jest inaczej), jest traktowany jako normalny dokument tozsamosci.

 

Spore bylo moje zdziwienie, jak dowiedzialem sie, ze wszystko co musze zrobic, to wypelnic formularz, zaplacic 69PLN i dac zdjecie - po 5 minutach mam legitymacje. Zadnego sprawdzania tozsamosci, potwierdzania dowodem osobistym, nic!

Rownie dobrze moglem podac, ze nazywam sie Stefan Lubiruchac i studiuje Filologie Suahili na Politechnice!

 

pytanie teraz: gdzie to zglosic? Na policje? Do mediow? Media wydawalyby sie lepsze bo mogliby wejsc z ukryta kamera i nagrac przebieg tego.....

 

ma ktos jakis pomysl? :(

 

nie masz innych problemów :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostęp do legitymacji ISIC nie jest ograniczony do kręgu osób, którym ten dokument faktycznie przysługuje to moim zdaniem - także mamy do czynienia z małą przeginką.

 

Skoro legitka uprawnia do różnych zniżek to traci na tym producent/usługodawca, a do produktu/usługi dopłacą uczciwi konsumenci, którym ulgi te nie przysługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyśmy tak przyjrzeli się bliżej to wokół nas jest sporo takich przegięć. Można na rynku kupić świadectwa maturalne,granaty,itp. Na uczelniach ludzie kupują indeksy,a w polityce stanowiska...myślę,że nie ma się co podniecać jakąś tam legitymacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokument tożsamości - dokument urzędowy stwierdzający tożsamość osoby. Podstawowe dane zawarte w takim dokumencie to: nazwisko i imiona osoby, data urodzenia, płeć, numer identyfikacyjny (np. PESEL). Może również zawierać: nazwisko rodowe, imiona rodziców, miejsce urodzenia, adres zameldowania, wzrost, kolor oczu i inne.

 

W Polsce podstawowymi dokumentami tożsamości są paszport i dowód osobisty dla obywateli polskich oraz karta pobytu i dokument pobytu dla cudzoziemców posiadających zezwolenie na dłuższy od turystycznego pobyt na terytorium RP.

 

Dokumenty tożsamości wydawane mogą być także zwierzętom gospodarskim albo hodowlanym.

 

 

Jeżeli chodzi o legitymowanie:

 

§ 4. 1. Tożsamość osoby legitymowanej ustala się na podstawie:

 

 

1) niebudzącego wątpliwości dokumentu, zaopatrzonego w fotografię i oznaczonego numerem lub serią;

2) oświadczenia osoby, której tożsamość ustalono na podstawie dokumentu, o którym mowa w pkt 1.

2. Policjant dokonuje sprawdzenia okazanego dokumentu pod względem zgodności danych personalnych w nim zawartych z tożsamością osoby legitymowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....niebudzącego wątpliwości dokumentu, zaopatrzonego w fotografię i oznaczonego numerem lub serią;

 

Na podstawie w/w dokumentówtożsamość ustala się

 

 

 

 

dokument urzędowy stwierdzający tożsamość osoby to dowód osobisty, paszport itd.(cytat wyżej)

 

 

 

Czyli: stwierdzić tożsamość a ustalić tożsamość to co innego dla ustawodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta ISIC to żaden dokument tożsamości. Nie mówiąc już o tym, że wszędzie tam, gdzie są zniżki dla studentów, dostaniesz i tak zniżkę na zwykłą legitymację studencką, nawet jeśli jest wypisana w języku suahili, albo nawet na samą deklarację, że jesteś studentem.

 

Generalnie ISIC to pic na wodę i fotomontaż :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...