Skocz do zawartości

Czym traktujecie szyby w swoich autach ?


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Bravo :mrgreen:

 

Jako, że jesień za pasem i deszczowych dni coraz więcej ciekaw jestem jakimi preparatami pielęgnujecie szyby (zwłaszcza przednią) w swoich autach. U mnie w Angolu na szybie widać już te 8 lat użytkowania, na powierzchni pojawiły się płytkie rysy (od wycieraczek np.). Mało tego, mimo, że mam stosunkowo nowe pióra wycieraczek, podczas deszczu niestety wycieraczki nie zbierają idealnie i po prostu mażą (go gorsze na wysokości oczu). Ostatnio w Castoramie wypatrzyłem jakieś specjalne mleczko do szyb firmy bodajże TurtleWax. W opisie produktu zaznaczono, że "robi dobrze" właśnie takim szybom nagryzionym już zębem czasu. Cena (ponad 20 zł za butelkę) odstraszyła mnie od kupna bez zasięgnięcia języka o efektywności tego specyfiku.

Jakie stosujecie preparaty ? Jakieś profi stricte do szyb samochodowych, czy po prostu jedziecie zwykłym np MrMuscle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdzieś polerują szyby, Ci co naprawiają drobne pęknięcia.

Najlepiej to jednak zmieniać często wycieraczki i nie żałować płynów.

Spróbuj też nawoskować szybę, na jakiś czas pomaga, nie marze się i spływa samo.

Tu zobacz: http://www.tedrex.pl/polerowanie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Castoramie wypatrzyłem jakieś specjalne mleczko do szyb firmy bodajże TurtleWax. W opisie produktu zaznaczono, że "robi dobrze" właśnie takim szybom nagryzionym już zębem czasu. Cena (ponad 20 zł za butelkę) odstraszyła mnie od kupna bez zasięgnięcia języka o efektywności tego specyfiku.

Właśnie wczoraj zamówiłem taki specyfik. Jak już dojdzie, podzielę się jego zaletami/wadami.

http://www.allegro.pl/item240051535_rys ... j_411.html

Dodatkowo zarzucę na szybę coś takiego:

http://www.allegro.pl/item242771955_nie ... in_x_.html

Kilka lat temu widziałem efekt działania takiej 'wycieraczki' u kolegi i efekt bardzo mi się spodobał. Szyba była mocno w poziomie (323F), co tym bardziej potęgowało efekt zsuwania się wody po szybie. Sprawdzę i dam znać jak ten specyfik zadziałał u mnie.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś polerują szyby, Ci co naprawiają drobne pęknięcia.

 

Pęknięć nie mam.

 

Spróbuj też nawoskować szybę, na jakiś czas pomaga, nie marze się i spływa samo.

 

Czym ? :-)

 

 

Najlepiej to jednak zmieniać często wycieraczki i nie żałować płynów.

 

Wycieraczki mam w dobrym stanie i staram się o nie dbać. Płynu do spryskiwacza używam dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj zamówiłem taki specyfik. Jak już dojdzie, podzielę się jego zaletami/wadami.

 

Super :-)

 

 

Dodatkowo zarzucę na szybę coś takiego:

http://www.allegro.pl/ite...ka_rain_x_.html

 

Opis brzmi zachęcająco. Ciekawe na ile wystarcza taka butelka, biorąc pod uwagę, że w czasie deszczu jadąc za innym samochodem trzeba od czasu do czasu prysnąć płynem do spryskiwaczy.

 

Czekam na opinie :cool:

 

Ja w sumie nie przykładam jakieś wielkiej wagi do czystości nadwozia, ale za to na punkcie czystej szyby mam bzika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hogi napisał/a:

Spróbuj też nawoskować szybę, na jakiś czas pomaga, nie marze się i spływa samo.

 

 

Czym ? :-)

Woskiem, bezbarwnym.

hogi napisał/a:

Gdzieś polerują szyby, Ci co naprawiają drobne pęknięcia.

 

 

Pęknięć nie mam.

Ale oni maja specjalne pasty do polerki, żebyś czymś nie zmatowił.

Podałem wyżej link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mogą być za słodkie, bo wtedy wycieraczki sie przyklejają i guma się niszczy. Z kolei zbyt gorzkie wchodzą w reakcję z ptasimi g... i dopiero można sobie kuku zrobić. Więc lepiej to zrobić jak już te ptaki co mają odlecieć na zimę już odlecą. Tak czy siak najlepsze są makintosze.

 

Poważnie mówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis brzmi zachęcająco. Ciekawe na ile wystarcza taka butelka, biorąc pod uwagę, że w czasie deszczu jadąc za innym samochodem trzeba od czasu do czasu prysnąć płynem do spryskiwaczy.

Większość producentów takich 'wycieraczek w płynie' deklaruje ich skuteczność przez 1 rok bądź 20-30kkm po jednokrotnym nałożeniu, niezależnie od używania standardowych wycieraczek i płynu ze spryskiwacza. Hmmm..niedługo zweryfikuję te dane.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

A ja się podłączę z pytaniem o szybki od środka - co i jak żeby nie parowały?

 

Włącz klimatyzację.

Jest taka specjalna pianka, nawet kiedyś Ruscy na bazarach mieli, jak znajdę dam znać.

Guzik został a klimy w zasadzie nie ma... A co do ruskiej pianki to jak w nocy szyba będzie sama świecić to moje toczydełko będzie wyglądać jak UFO ale szukaj, przetestujemy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...