Skocz do zawartości

Ścigają mnie za bilety parkingowe z 2002 roku !


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Ścigają mnie za bilety parkingowe z 2002 i 2003 roku miasto Poznań!

Dokładnie mojego Ojca bo na niego wtedy było auto zarejestrowane, które to użytkowałem Ja.

Są to kary w przedziale od 02.10.2002r do 04.08.2003 i jeden z 28.07.2004

 

Z tego co pamiętam to pod knieć 2003 roku wyszło że opłaty są pobierane niezgodnie z prawem:

Trybunał Konstytucyjny wyrokiem z dnia 10 grudnia 2002 r. sygn. akt. P. 6/02 orzekł, iż art. 13 ust. 4 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 71, poz. 838 ze zm.) w zakresie, w którym przepis ten upoważnia Radę Ministrów do określenia w drodze rozporządzenia szczegółowych zasad wprowadzania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych oraz organu właściwego do ustalania tych opłat, jest niezgodny z art. 217 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Dalej Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż niezgodny z art. 7, art. 92 ust. 1 i art. 94 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej jest § 3 ust. 11 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 czerwca 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad wprowadzania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych (Dz. U. Nr 51, poz. 608). Również § 4 w/w rozporządzenia został uznany za niezgodny z art. 7 i art. 94 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Równocześnie jednak Trybunał ustalił, iż wszystkie te przepisy tracą moc z dniem 30 listopada 2003 r.

 

Rozumiem że mogą mnie ścigać za brak biletu z 2004 roku, ale z 2002 i 2003 to już chyba bezczelność, Po zatym wydaje mi się że powinno to już być przedawnione.

 

Ja na to mam zlewkę, ale Ojciec jak widzi pismo wzywające do zapłaty i straszące postępowaniem administracyjnym to dostaje zawsze palpitacyj serca !

 

POMOCY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyrokami TK to jest zawsze problem, tj. czy są retroaktywne, czy też nie. Prościej, jakie skutki w wymiarze czasowym wywierają na rzeczywistość prawna.

 

Moim zdaniem w indywidualnej sprawie to możesz potykać się z M.Poznań tylko w sądzie. Sentencja wyroku TK pomoże Tobie w tym, aby sprawę rozstrzygnąć na swoją korzyść.

 

Przepraszam, jak pitolę ale nie jestem prawiczkiem. :mrgreen:

 

mistee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś coś nie tiru riru,to niech teraz płaci... :wink:

Chciała bym poznać kiedys tego Intaka, z forum wnioskuje,że to straszny krętacz i cwaniaczek :twisted:

 

Nie no, chyba kolezanka sympatyczna sie przewiozla za ostro po koledze ;-) Jak dostal mandacik BEZPRAWNIE to dlaczego mialby placic? Poza tym "straszaki miejskie" czesto gesto daja te swoje bileciki samochodowe z byle powodu. Ot, za zywota, mam wrazenie.

 

Ja tez dostalem chyba w sumie ze cztery i ani jednego nie zaplacilem. Za kazdym razem w uzasadnieniu wezwania bylo albo "parkowanie na zakrecie" mimo ze zaden zakret to nie byl, albo "parkowanie poza strefa" gdzie zadnej strefy nie bylo.

 

Potem urywalem sie z pracy zeby do straszakow pojechac, wyjasnic i ZAWSZE ta sama spiewka, ze nie moga mi pomoc bo funkcjonariusz, ktory wtedy wypisywal wezwanie jest w terenie. Nie wiadomo kiedy bedzie. Jak sie zapytalem w takim razie jak to wyjasnic, dostalem odpowiedz w stylu "pisz na Berdyczow". Wiec od tamtej pory traktuje ich tak jak oni mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś coś nie tiru riru,to niech teraz płaci... :wink:

Chciała bym poznać kiedys tego Intaka, z forum wnioskuje,że to straszny krętacz i cwaniaczek :twisted:

 

Chyba ktoś ma nadmiar czasu i się nudzi ! :evil:

 

Intakwrx, dziewczyna Ci pisze, ze chce Cie poznac, a Ty nie kąsasz fabułki ;-)

 

Twoja odpowiedz powinna raczej brzmiec: Kolezanko Graza, oczywiscie, ze ja tez chcialbym Cie poznac, abys za nazwanie mnie kretaczem mogla mi postawic kawe :mrgreen: Ja podczas milej i sympatycznej konwersacji wytlumacze Ci ze jestem porzadnym obywatelem placacym podatki :lol:

 

I podobal sie jej Testosteron :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Twoja odpowiedz powinna raczej brzmiec: Kolezanko Graza, oczywiscie, ze ja tez chcialbym Cie poznac, abys za nazwanie mnie kretaczem mogla mi postawic kawe :mrgreen: Ja podczas milej i sympatycznej konwersacji wytlumacze Ci ze jestem porzadnym obywatelem placacym podatki :lol:

 

Niech tylko ją dorwę to wybije jej cwaniaczka z głowy ! :evil:

Panowie tu trzeba z kobietami krótko ! Rozumiem że na forum jest mało kobiet, ale to nie znaczy że do każdej trzeba sie zawsze przymilać !

 

Włazi tu Taka i rozwala mi konkretny wątek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kosmetyczka mówi, że:

 

 

Do 2005 roku, przedawnienie opłat i opłat dodatkowych za parkowanie oparte było na Ordynacji podatkowej, przy czym - jej zdaniem - na art. 21 par. 1 pkt 2 o.p., ponieważ organ musiał decyzję (zawiadomienie, wezwanie) doręczyć, wobec czego należy stosować art. 68 par. 1 o.p., który określa termin przedawnienia na 3 lata od końca roku kalendarzowego, w którym powstał obowiązek podatkowy. Cała ta konstrukcja, bazowała na art. 2 par. 2 o.p.

29 lipca 2005 uchwalono ustawę o zmianie ustawy o drogach publicznych, która w art. 40 d ust. 3 określa termin przedawnienia na lat 5 od końca roku kalendarzowego (...).

Krótko mówiąc, jeśli chodzi o "mandaty za parkowanie" sprzed utraty mocy przepisów (wyr. TK), to za rok 2002 przedawniły się z początkiem 2006, o ile nie doręczono decyzji przed 01.01.06. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tylko ją dorwę to wybije jej cwaniaczka z głowy ! :evil:

Panowie tu trzeba z kobietami krótko ! Rozumiem że na forum jest mało kobiet, ale to nie znaczy że do każdej trzeba sie zawsze przymilać !

 

Włazi tu Taka i rozwala mi konkretny wątek !

 

Ciekawe czy face to face będziesz taki kozak.I pamiętaj,że ilość postów nie przekłada się na długość przyrodzenia....CWANIACZKU :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tylko ją dorwę to wybije jej cwaniaczka z głowy ! :evil:

Panowie tu trzeba z kobietami krótko ! Rozumiem że na forum jest mało kobiet, ale to nie znaczy że do każdej trzeba sie zawsze przymilać !

 

Włazi tu Taka i rozwala mi konkretny wątek !

 

Ciekawe czy face to face będziesz taki kozak.I pamiętaj,że ilość postów nie przekłada się na długość przyrodzenia....CWANIACZKU :evil:

 

Coz, intakwrx, dziewczyna wyraznie NALEGA na spotkanie :wink: Moze styl jest nieco "surowy", ale chyba skuteczny.

 

Graza, cos Ty sie na chlopaka tak uwziela? Zeby to jeszcze za cos konkretnego, ale zeby za nieplacenie przeterminowanych mandatow? Litosci... Toz w naszym kraju wiekszosc spoleczenstwa sie uchyla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem. To Graża ma prowizje od ściągniętych mandatów, dlatego taka zadziorna..... :mrgreen:

 

Moze jest ze skarbowki, albo co gorsza z ZUS-u? Jak zrobi intakowi kontrole to jak nic pojdzie sladami Wieczerzaka :mrgreen:

 

Nawet wrogowi się takiej kontroli nie życzy! Niech twoje słowa w gówno się zamienią ! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem. To Graża ma prowizje od ściągniętych mandatów, dlatego taka zadziorna..... :mrgreen:

 

Moze jest ze skarbowki, albo co gorsza z ZUS-u? Jak zrobi intakowi kontrole to jak nic pojdzie sladami Wieczerzaka :mrgreen:

 

Nawet wrogowi się takiej kontroli nie życzy! Niech twoje słowa w gówno się zamienią ! :evil:

 

Wyluzuj kolego bo sie zrobi nieprzyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko jest w porządku - to jaki strach przed kontrolą?

Nawet jak wszystko jest w porządku, to i tak kontrola dezorganizuje pracę. Mogą też Cię wykończyć jedną niesłuszną decyzją, którą nota bene mogą natychmiast wykonać. Co z tego, że po kilku latach okaże się, że miałeś rację, jak w tym czasie może się okazać, że musisz zgłosić upadłość :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wszystko jest w porządku, to i tak kontrola dezorganizuje pracę. Mogą też Cię wykończyć jedną niesłuszną decyzją, którą nota bene mogą natychmiast wykonać.

 

 

Spokojnie. Jeszcze jest Izba Skarbowa. No i sąd ;).

 

Tak.. potem po latach w sądach, masz satysfakcje że się mylili i wygrałeś... Masz długi, a oni nawet nie przeproszą...

 

Zmieńcie temat bo takowy mnie irytuje ! Co z tymi biletami ktoś jasno i fachowo odpowie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dziś inne pismo... Cyt z pamięci... "W sezonie 2006 należący do Pana samochód parkował w płatnej strefie parkowania w mieście Świnoujście przy ulicy Piłsudskiego bez ważnej opłaty parkingowej. Strażnik miejski zostawił za wycieraczką wezwanie do opłacenia mandatu w wysokości 50 zł zgodnie z uchwałą rady miejskiej z dnia..... Wzywamy do uregulowania należności wraz z opłatą za niniejsze wezwanie w ciągu 7 dni na konto ...... W razie nieuregulowania skierujemy sprawę na drogę postępowania egzekucyjnego"...

 

Trochę mnie to rozśmieszyło. Zwłaszcza to "W sezonie 2006"... Szukam autora ciętej riposty, żeby się ode mnie odpitolili. Wstępnie myślałem o tym, żeby poprosić o podanie dokładnej daty i zdjęcia zaparkowanego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...