Jump to content

Ścigają mnie za bilety parkingowe z 2002 roku !

Intakwrx

Recommended Posts

Ścigają mnie za bilety parkingowe z 2002 i 2003 roku miasto Poznań!

Dokładnie mojego Ojca bo na niego wtedy było auto zarejestrowane, które to użytkowałem Ja.

Są to kary w przedziale od 02.10.2002r do 04.08.2003 i jeden z 28.07.2004

Z tego co pamiętam to pod knieć 2003 roku wyszło że opłaty są pobierane niezgodnie z prawem:

Trybunał Konstytucyjny wyrokiem z dnia 10 grudnia 2002 r. sygn. akt. P. 6/02 orzekł, iż art. 13 ust. 4 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 71, poz. 838 ze zm.) w zakresie, w którym przepis ten upoważnia Radę Ministrów do określenia w drodze rozporządzenia szczegółowych zasad wprowadzania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych oraz organu właściwego do ustalania tych opłat, jest niezgodny z art. 217 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Dalej Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż niezgodny z art. 7, art. 92 ust. 1 i art. 94 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej jest § 3 ust. 11 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 czerwca 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad wprowadzania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych (Dz. U. Nr 51, poz. 608). Również § 4 w/w rozporządzenia został uznany za niezgodny z art. 7 i art. 94 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Równocześnie jednak Trybunał ustalił, iż wszystkie te przepisy tracą moc z dniem 30 listopada 2003 r.

Rozumiem że mogą mnie ścigać za brak biletu z 2004 roku, ale z 2002 i 2003 to już chyba bezczelność, Po zatym wydaje mi się że powinno to już być przedawnione.

Ja na to mam zlewkę, ale Ojciec jak widzi pismo wzywające do zapłaty i straszące postępowaniem administracyjnym to dostaje zawsze palpitacyj serca !

POMOCY !

Z wyrokami TK to jest zawsze problem, tj. czy są retroaktywne, czy też nie. Prościej, jakie skutki w wymiarze czasowym wywierają na rzeczywistość prawna.

Moim zdaniem w indywidualnej sprawie to możesz potykać się z M.Poznań tylko w sądzie. Sentencja wyroku TK pomoże Tobie w tym, aby sprawę rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Przepraszam, jak pitolę ale nie jestem prawiczkiem. :mrgreen:

mistee

Jak ktoś coś nie tiru riru,to niech teraz płaci... :wink:

Chciała bym poznać kiedys tego Intaka, z forum wnioskuje,że to straszny krętacz i cwaniaczek :twisted:

Chyba ktoś ma nadmiar czasu i się nudzi ! :evil:

Chciała bym poznać kiedys tego Intaka, z forum wnioskuje,że to straszny krętacz i cwaniaczek :twisted:

Nie no, chyba kolezanka sympatyczna sie przewiozla za ostro po koledze ;-) Jak dostal mandacik BEZPRAWNIE to dlaczego mialby placic? Poza tym "straszaki miejskie" czesto gesto daja te swoje bileciki samochodowe z byle powodu. Ot, za zywota, mam wrazenie.

Ja tez dostalem chyba w sumie ze cztery i ani jednego nie zaplacilem. Za kazdym razem w uzasadnieniu wezwania bylo albo "parkowanie na zakrecie" mimo ze zaden zakret to nie byl, albo "parkowanie poza strefa" gdzie zadnej strefy nie bylo.

Potem urywalem sie z pracy zeby do straszakow pojechac, wyjasnic i ZAWSZE ta sama spiewka, ze nie moga mi pomoc bo funkcjonariusz, ktory wtedy wypisywal wezwanie jest w terenie. Nie wiadomo kiedy bedzie. Jak sie zapytalem w takim razie jak to wyjasnic, dostalem odpowiedz w stylu "pisz na Berdyczow". Wiec od tamtej pory traktuje ich tak jak oni mnie.

Chyba ktoś ma nadmiar czasu i się nudzi ! :evil:

Intakwrx, dziewczyna Ci pisze, ze chce Cie poznac, a Ty nie kąsasz fabułki ;-)

Twoja odpowiedz powinna raczej brzmiec: Kolezanko Graza, oczywiscie, ze ja tez chcialbym Cie poznac, abys za nazwanie mnie kretaczem mogla mi postawic kawe :mrgreen: Ja podczas milej i sympatycznej konwersacji wytlumacze Ci ze jestem porzadnym obywatelem placacym podatki :lol:

I podobal sie jej Testosteron :mrgreen:

....

Twoja odpowiedz powinna raczej brzmiec: Kolezanko Graza, oczywiscie, ze ja tez chcialbym Cie poznac, abys za nazwanie mnie kretaczem mogla mi postawic kawe :mrgreen: Ja podczas milej i sympatycznej konwersacji wytlumacze Ci ze jestem porzadnym obywatelem placacym podatki :lol:

Niech tylko ją dorwę to wybije jej cwaniaczka z głowy ! :evil:

Panowie tu trzeba z kobietami krótko ! Rozumiem że na forum jest mało kobiet, ale to nie znaczy że do każdej trzeba sie zawsze przymilać !

Włazi tu Taka i rozwala mi konkretny wątek !

Moja kosmetyczka mówi, że:

Do 2005 roku, przedawnienie opłat i opłat dodatkowych za parkowanie oparte było na Ordynacji podatkowej, przy czym - jej zdaniem - na art. 21 par. 1 pkt 2 o.p., ponieważ organ musiał decyzję (zawiadomienie, wezwanie) doręczyć, wobec czego należy stosować art. 68 par. 1 o.p., który określa termin przedawnienia na 3 lata od końca roku kalendarzowego, w którym powstał obowiązek podatkowy. Cała ta konstrukcja, bazowała na art. 2 par. 2 o.p.

29 lipca 2005 uchwalono ustawę o zmianie ustawy o drogach publicznych, która w art. 40 d ust. 3 określa termin przedawnienia na lat 5 od końca roku kalendarzowego (...).

Krótko mówiąc, jeśli chodzi o "mandaty za parkowanie" sprzed utraty mocy przepisów (wyr. TK), to za rok 2002 przedawniły się z początkiem 2006, o ile nie doręczono decyzji przed 01.01.06. itd.

Panowie tu trzeba z kobietami krótko ! Rozumiem że na forum jest mało kobiet, ale to nie znaczy że do każdej trzeba sie zawsze przymilać !

Ciekawe czy face to face będziesz taki kozak.I pamiętaj,że ilość postów nie przekłada się na długość przyrodzenia....CWANIACZKU :evil:

Ciekawe czy face to face będziesz taki kozak.I pamiętaj,że ilość postów nie przekłada się na długość przyrodzenia....CWANIACZKU :evil:

Coz, intakwrx, dziewczyna wyraznie NALEGA na spotkanie :wink: Moze styl jest nieco "surowy", ale chyba skuteczny.

Graza, cos Ty sie na chlopaka tak uwziela? Zeby to jeszcze za cos konkretnego, ale zeby za nieplacenie przeterminowanych mandatow? Litosci... Toz w naszym kraju wiekszosc spoleczenstwa sie uchyla...

Ja wiem. To Graża ma prowizje od ściągniętych mandatów, dlatego taka zadziorna..... :mrgreen:

Moze jest ze skarbowki, albo co gorsza z ZUS-u? Jak zrobi intakowi kontrole to jak nic pojdzie sladami Wieczerzaka :mrgreen:

Nawet wrogowi się takiej kontroli nie życzy! Niech twoje słowa w gówno się zamienią ! :evil:

Ja wiem. To Graża ma prowizje od ściągniętych mandatów, dlatego taka zadziorna..... :mrgreen:

Moze jest ze skarbowki, albo co gorsza z ZUS-u? Jak zrobi intakowi kontrole to jak nic pojdzie sladami Wieczerzaka :mrgreen:

Nawet wrogowi się takiej kontroli nie życzy! Niech twoje słowa w gówno się zamienią ! :evil:

Wyluzuj kolego bo sie zrobi nieprzyjemnie.

Jak wszystko jest w porządku - to jaki strach przed kontrolą?

Nawet jak wszystko jest w porządku, to i tak kontrola dezorganizuje pracę. Mogą też Cię wykończyć jedną niesłuszną decyzją, którą nota bene mogą natychmiast wykonać. Co z tego, że po kilku latach okaże się, że miałeś rację, jak w tym czasie może się okazać, że musisz zgłosić upadłość :evil:

Nawet jak wszystko jest w porządku, to i tak kontrola dezorganizuje pracę. Mogą też Cię wykończyć jedną niesłuszną decyzją, którą nota bene mogą natychmiast wykonać.

Spokojnie. Jeszcze jest Izba Skarbowa. No i sąd ;).

Nawet jak wszystko jest w porządku, to i tak kontrola dezorganizuje pracę. Mogą też Cię wykończyć jedną niesłuszną decyzją, którą nota bene mogą natychmiast wykonać.

Spokojnie. Jeszcze jest Izba Skarbowa. No i sąd ;).

Tak.. potem po latach w sądach, masz satysfakcje że się mylili i wygrałeś... Masz długi, a oni nawet nie przeproszą...

Zmieńcie temat bo takowy mnie irytuje ! Co z tymi biletami ktoś jasno i fachowo odpowie !

Ja dostałem dziś inne pismo... Cyt z pamięci... "W sezonie 2006 należący do Pana samochód parkował w płatnej strefie parkowania w mieście Świnoujście przy ulicy Piłsudskiego bez ważnej opłaty parkingowej. Strażnik miejski zostawił za wycieraczką wezwanie do opłacenia mandatu w wysokości 50 zł zgodnie z uchwałą rady miejskiej z dnia..... Wzywamy do uregulowania należności wraz z opłatą za niniejsze wezwanie w ciągu 7 dni na konto ...... W razie nieuregulowania skierujemy sprawę na drogę postępowania egzekucyjnego"...

Trochę mnie to rozśmieszyło. Zwłaszcza to "W sezonie 2006"... Szukam autora ciętej riposty, żeby się ode mnie odpitolili. Wstępnie myślałem o tym, żeby poprosić o podanie dokładnej daty i zdjęcia zaparkowanego samochodu.