Skocz do zawartości

Lexus IS 200


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc w A3 go nie ma a mimo to piszecie
D.Rutkowski, , jak sam zauważyłeś, że gr1zly, napisał o Haldexie w kontekście A3 , bo A3 ma właśnie taki napęd. Co nie zmienia faktu , że Torsen, stosowany w Audi obok Haldexa (a raczej na odwrót=> Haldex obok Torsena), jest równie dobrym napędem jak ten symmetrical AWD w Subaru.

 

Reszta ponizej 100k km i zadne z tych aut nie bylo w serwisie z powodu Torsena

a z jakiego powodu?? TDI?? :mrgreen:

Od Audi "odstrasza" mnie jeszcze kilka rzeczy- żeby dostać auto o walorach OBK , trzeba kupić niemiłosiernie drogie Allroad. Poza tym silniki diesla - mocne, szybkie - mowa o 2.5 - ale wcale tak mało nie palą - miasto 10/100 + dodatkowo padają wałki w AFB/AKN/AKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

sirchaser, wiem, że Audi, które były używane w rodzinie gr1zly'ego odwiedzały serwis tylko na okresowych przeglądach.

to ekstra. Ciekaw jestem jakie to Audi były- nowe czy używane itd...w firmie mamy 4 nowe Audi i Passata z silnikami 2.0 tdi- co 4kkm trzeba dolewać oleju, średnio raz w miesiącu w serwisie...

Wadą jest także zawiecha w Audi, w kontekście ewentualnych napraw- z tego co słyszałem, dosyć często pada przednie zawieszenie, wahacze aluminiowe tylko w oryginale za grube pieniądze.

Ale nie mówię, że takie A6 C5 2,5 tdi v6 quattro kombi to nie ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilismy kiedys z Azraelem i hwojtkiem sportcrossem z kompresorem TTE. Mi i hwojtkowi dupowoz sie podobał, Kubę zaś usypiał. W końcu co to jest 200 KM

 

 

Najgorszy był całkowity brak kontaktu z nawierzchniąmimo niby jakiegos pakietu sportowego w zawisie. Płynie to wpowietrzu. Poza tym wszystko ma wspomaganie, sprzęgło, hamulec, elektorniczny gaz, biegi chodzą jakby się mieszało w czymś rzadszym niż woda taką łyżką do lodów na długiej rączce. Ze sprzęgłem, bez sprzęgła tak samo - brak czucia ze wszedł bieg. Ale chodzi bokami.

 

Dziwne te wrażenia. U mnie biegi wchodzą bardzo wyraźnie, wyraźniej niż w legacy czy fordzie :wink: . Nie mam problemu z czuciem nawierzchni mino dupowozatego zawiasu.

Troche mi sie zdawało że auto "nurkuje" przy hamowaniu ale to takie zboczenia, nie wszystko co jeździ trzeba porównywać z Sti.

Auto generalnie fajne-nie przyśpiesza, takie pierwsze wrażenia ale potem jak już przestałem czekać aż turbina zacznie pompować to nawet jak na wolnossące auto jedzie ok. Równo dołem i góra. Za to hamuje i skręca dobrze- z tym, że skręca na równej drodze! Kiedy jechałem przez Europę to mi to odpowiadało, zawieszenie wielowachaczowe, nie za twarde, nie miękkie, ale w Polsce to koszmar!!!. Szukałem swojego pasa na koleinach przez 400km i gdybym mieszkał w Polsce to sprzedałbym go po tygodniu. Spodziewam się, ze zawieszenie też powiedziało by dość. Nie była to Laguna ani Mondeo ale źle mi sie jechało. Dziury i koleiny zostawiamy dla Subaru :)

Dla mnie to auto tylko na chwile. Wersja Sport to dodane pierdoły- blaszki na progach i takie tam... a felgi większe 17.

Duży plus to wnętrze i audio.

Chętnie sprzedam :wink:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

1 -W oczy rzucił nam się Lexus IS 200-

2- Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tym autem??

3- Jak to jeździ, jak z awaryjnością (sic!).

4- jak z dostępnością i cenami części, dostępnością do nie-ASO :)

 

ad 1 - okulista puści Was z torbami

ad 2 - Z tem pytanie zwróć sie na www.doświadczeniazlexusem.pl

ad 3 - od "1" do "D" jeździ do przodu. Na "R" jeździ tyłem i to stwarza pewien problem

ad 4 - mój mechanik, Pan Teoś dysponuje kilkoma częściasmi części w zamian za co nie dysponuje autoryzacją

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj na jeździe próbnej Lexusem IS 220 :cool:

 

Jakie odczucia?? No z pewnością jest to auto luksusowe :lol: :cool:

Fakt mało miejsca, można powiedzieć że bardzo mało.

Diesel rzeczywiście jakby nie jechał. Zdecydowanie lepiej jeździ Passsssat 2.0Tdi(170KM) :grin: Takiego ujeżdżaliśmy :wink:

Co do bujania to ciężko coś wyczuć bo za krótko jeździliśmy. Fajnie tłumi dziury :wink:

 

Reszta to plusy :mrgreen:

 

Aha podejście Lexusa I klasa:

Oprócz podstawowego katalogu, otrzymaliśmy grubą książkę o IS. :grin:

Poza tym gość z Lexusa powiedział, że na przegląd przyjedzie po auto, a w zastępstwie zostawi innego Lexusa :shock: :cool:

 

To narazie tyle, jak mi się coś przypomni to napisze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym gość z Lexusa powiedział, że na przegląd przyjedzie po auto, a w zastępstwie zostawi innego Lexusa :shock: :cool:

 

 

po pierwsze ksiazke daja kazdemu, poprostu takie maja foldery

po durgie zgadza sie przyjada po auto bo lex nie ma serwisu w krk i serwis auta zamaist trwac 1 dzien trwa ponad tydzien, poza tym sprzedawca zapomnial dodac ze za autoktore moga ci opcjonalnie zostawic trzeba placic.

 

Wiec z byt kolorowo to nie wyglada :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ma wygladac jak jest z 5 serwisow w polsce :lol:

 

nie wiem czy nie mniej, problem polega na tym ze nie dlugo moze nie byc lexusa w krk bo mieli wybudowac salon czego nie zrobili od prawie 2 lat i nie maja serwisu i moga przez to stracic przedstawicielstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy był całkowity brak kontaktu z nawierzchniąmimo niby jakiegos pakietu sportowego w zawisie. Płynie to wpowietrzu. Poza tym wszystko ma wspomaganie, sprzęgło, hamulec, elektorniczny gaz, biegi chodzą jakby się mieszało w czymś rzadszym niż woda taką łyżką do lodów na długiej rączce. Ze sprzęgłem, bez sprzęgła tak samo - brak czucia ze wszedł bieg. Ale chodzi bokami.

:grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie mniej, problem polega na tym ze nie dlugo moze nie byc lexusa w krk bo mieli wybudowac salon czego nie zrobili od prawie 2 lat i nie maja serwisu i moga przez to stracic przedstawicielstwo...

 

 

Przeczytaj to jeszcze raz.

 

 

 

Przecież salon jest. Pewnie serwis mieli wybudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...