Skocz do zawartości

Lexus IS 200


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

przeglądaliśmy ostatnio ze znajomym oferty rynku wtórnego :) W oczy rzucił nam się Lexus IS 200-

"luxusowy", dobrze wyposażony, dobrze jeżdżący (nie jeździłem-zasłyszane), dynamiczny i...tani (relatywnie) -> 2000 ok.35kpln. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tym autem?? Jak to jeździ, jak z awaryjnością (sic!). jak z dostępnością i cenami części, dostępnością do nie-ASO :)

Anybody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

też niedawno miałem zamiar kupić takiego całkiem fajnie chodzi to 6 cylindrów, z tego co wiem awaryjne jest sprzęgło (podobno samochód potrafi gasnąć od tego), na forum lexusa pisza tez o skrzyni biegów manual że potrafi niezbyt płynnie zmieniac biegi, no i że zminiarki płyt i radia sie psują :lol: , poza tym trzeba uwazac bo na rynku jest ogrom egzemplarzy po takich dzwonach że nie nadają się do niczego, niestety cięzko znależć is200 w zadwalającym stanie w cenie do 35k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji rhd.

co to za wersja??

 

interesuje mnie zwłaszcza wersja SportCross czy jak ona tam się nazywa-kombi w każdym razie ;)

 

Jezdzilismy kiedys z Azraelem i hwojtkiem sportcrossem z kompresorem TTE. Mi i hwojtkowi dupowoz sie podobał, Kubę zaś usypiał. W końcu co to jest 200 KM ;-)

 

Wrazenia z krótkoterminowego używania jak dla mnie przednie - podoba mi sie duzo bardziej niż BMW 3 lub Merc C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak stary IS ale nowy jest takim maxymalnym dramatem zawieszenie jak w amerykanskich shitach nawet na prostej sie buja, nie mowiac o silniku diesla ktory w ogole nie jedzie a ma cos kolo 170km audi a3 2.0tdi 140km zjada go bez problemu,

 

Niedługo będę się wybierał do salonu Lexusa w Krk obczaić IS i właśnie z silnikiem 220D :cool: . Znajomy robi rozpoznanie. Będzie możliwa jazda próbna?? :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilismy kiedys z Azraelem i hwojtkiem sportcrossem z kompresorem TTE. Mi i hwojtkowi dupowoz sie podobał, Kubę zaś usypiał. W końcu co to jest 200 KM

 

 

Najgorszy był całkowity brak kontaktu z nawierzchniąmimo niby jakiegos pakietu sportowego w zawisie. Płynie to wpowietrzu. Poza tym wszystko ma wspomaganie, sprzęgło, hamulec, elektorniczny gaz, biegi chodzą jakby się mieszało w czymś rzadszym niż woda taką łyżką do lodów na długiej rączce. Ze sprzęgłem, bez sprzęgła tak samo - brak czucia ze wszedł bieg. Ale chodzi bokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak stary IS ale nowy jest takim maxymalnym dramatem zawieszenie jak w amerykanskich shitach nawet na prostej sie buja, nie mowiac o silniku diesla ktory w ogole nie jedzie a ma cos kolo 170km audi a3 2.0tdi 140km zjada go bez problemu,

 

Niedługo będę się wybierał do salonu Lexusa w Krk obczaić IS i właśnie z silnikiem 220D :cool: . Znajomy robi rozpoznanie. Będzie możliwa jazda próbna?? :roll: :wink:

 

tak my bylismy z owocem i bez problemu zaliczylismy jazde testowa ale jak szukasz auta w tej cenie to sa duzo ciekawsze opcje, to auto to porazka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexus IS 220d to porażka...przy przejazdach przez krzyżówkę modliłem się, żeby to w ogóle chciało ruszyć. Ja nie wiem gdzie te 177 KM, ale ze sto poszło w pi...du :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZA - jak auto RWD w dieslu - to tylko BMW 320D.

 

Ten tył trochę chu.... :grin:

 

A co do Audi to najchętniej bym "zmienił" auto mamie z Corolli na A3 2.0TDi. Sam bym troche pojeździł :mrgreen:

 

a3 dobre auto polecam, na dodatek teraz jest 170km diesel a nie 140km tylko to musi byc z haldexem bo tak to caly czas kontrolka od esp sie swieci jak szybciec ruszysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz 4x4 to audi a4 2.0TDI tez daje rade :mrgreen: :wink:

4x4 tylko Subaru.

 

ok. Przekazałem koledze Wasze doświadczenia. Temat Lexusa zamknęliśmy :) Powoli otwieram mu temat Subaru... :lol:

 

tylko jakbys nie zuwazyl rozmawiamy tu o dieslu i troche innej klasie, logiczne ze jakby subaru mialo diesla w legasiu albo imprezie to nie ma dyskusji co wybrac, ale skoro nie ma to trzeba szukac czegos innego, pozatym torsen w audi to jest tak samo dobry naped jak w subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jakbys nie zuwazyl rozmawiamy tu o dieslu

no właśnie nie wiem czemu Wy o tym dieslu...nigdzie nie wspomniałem , że chodzi o ten silnik :P

 

troche innej klasie

w przypadku IS200 to jedynym elementem klasy jest marka.

 

torsen w audi to jest tak samo dobry naped jak w subaru

jest podobnie dobry :mrgreen: Z tego co słyszałem, nie jest tak niezawodny (w sensie awaryjności) jak napęd w Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a3 dobre auto polecam, na dodatek teraz jest 170km diesel a nie 140km tylko to musi byc z haldexem bo tak to caly czas kontrolka od esp sie swieci jak szybciec ruszysz :)

 

140KM starczy, najwyżej chipa wrzuce :lol:

 

Dzisiaj miałem rolę Taksówkarza Corollą, ale fura mnie wkur... i pojechałem do domu po Wrx-a :mrgreen::mrgreen:

 

Sorry za Ot :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gr1zly napisał/a:

torsen w audi to jest tak samo dobry naped jak w subaru

 

jest podobnie dobry :mrgreen: Z tego co słyszałem, nie jest tak niezawodny (w sensie awaryjności) jak napęd w Subaru.

 

hmm... ja mialem doczynienia z kilkoma audi z torsenem i w zadnym nie bylo problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc w A3 go nie ma a mimo to piszecie

a3 dobre auto polecam, na dodatek teraz jest 170km diesel a nie 140km tylko to musi byc z haldexem bo tak to caly czas kontrolka od esp sie swieci jak szybciec ruszysz
sirchaser napisał/a:

 

gr1zly napisał/a:

torsen w audi to jest tak samo dobry naped jak w subaru

 

jest podobnie dobry Z tego co słyszałem, nie jest tak niezawodny (w sensie awaryjności) jak napęd w Subaru.

 

 

 

hmm... ja mialem doczynienia z kilkoma audi z torsenem i w zadnym nie bylo problemow

 

 

 

Skoro tam jest haldex to tako sobie to napęd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...