Skocz do zawartości

Program "Sonda" 30 Lat !


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Niestrudzony Tomasz Pyć, autor bardzo dobrego ja na owe czasy programu "Spectrum" na swoje stronie poświęconej programowi "SONDA" którego był współtwórcą, zamieścił swój list do Prezes Telewizji Polskiej SA, tu treść:

 

" Panie Prezesie,

w dniu 8 września 2007 r. przypada 30 rocznica emisji pierwszego programu z cyklu SONDA na antenie TVP. Jest to znakomita okazja by przypomnieć Widzom najlepszy program popularnonaukowy w historii polskiej telewizji.

Proponuję równoległe akcje:

1. Wznowienie powtórkowych emisji programu w TVP1, czwartek, godz. 18;

2. Uruchomienie przekazu strumieniowego w iTVP;

3. Wydanie ocalałych programów na DVD.

W obecnej ofercie TVP nie znajduję programu o porównywalnym poziomie i dlatego przypomnienie SONDY uważam za celowe.

Warszawa, 12 czerwca 2007 r. Tomasz Pyć"

 

Ciekawe czy ktoś w tym molochu zwróci na niego uwagę podczas przepychanek politycznych...

 

Pamiętam jak najlepszy dzień tygodnia to był Czwartek ! Ok godz. 17.00 film animowany "Było sobie życie" potem o 19.00 po ruskiej jajcowatej bajce typu "Niedźwiedź Wasyl" wyczekiwana cały tydzień SONDA. No i na koniec jak rodzice pozwolili to po "Dzienniku" kryminał :) Czy młodzi teraz to zrozumieją ja mają 40 kanałów TV...

 

Ne Emuli jest ok 150 odcinków SONDY ułamek ponad 500 zrealizowanych. Nie wiedzą jaki skarb mają tam w TVP ! Zrobić program konfrontujący rzeczywistość z częstymi wizjami przyszłości Kurak i Kamińskiego ! Myślę że było by to bardzo interesujące :)

 

P.S. Ma ktoś chody w TVP żeby "sprawę" pchnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Panowie Kurek i Kamiński i ich program. Dobry był. Taki powiew innego świata. Tak, jak "Bliżej Świata" kilka lat później.

 

A co do "Sondy" - do dziś nie zapomnę odcinku, w którym pokazali Video CD (to takie CD, ino duuuużo większe) i odtwarzacz. Albo spectrum, czy inne atari i mega wypas - język ( ? ) o nazwie chyba "logo", rysujący figury geometryczne tzw. żółwikiem.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Panowie Kurek i Kamiński i ich program. Dobry był. Taki powiew innego świata. Tak, jak "Bliżej Świata" kilka lat później.

 

A co do "Sondy" - do dziś nie zapomnę odcinku, w którym pokazali Video CD (to takie CD, ino duuuużo większe) i odtwarzacz. Albo spectrum, czy inne atari i mega wypas - język ( ? ) o nazwie chyba "logo", rysujący figury geometryczne tzw. żółwikiem.

 

:)

 

Mam gdzies ten odcinek :-) Mam także ten gdzie pokazuja Selektol ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtych czasach to był jeden z nielicznych, o ile nie jedyny, ciekawy program w TVP :D

Bez przesady:

Teatr Telewizji - dzisiejszy z 90% mniejszą ilością premier buty mu może pastować

Seriale produkowane przez TVP - jakie dziś robią seriale????

Programy dla dzieci: Zwierzyniec, Ekran z Bratkiem itd - dziś jak widzę co robią dla dzieci to mnie mdli

Programy rozrywkowe: Dziennik Telewizyjny, Miś Uszatek (wersja dla dorosłych - Urban :twisted: )

Bajki dla Dorosłych, Kobry, Właśnie leci Kabarecik (z Gajosem - Tureckim, Frączewskim i Rywińskim) a nie ta kupa z ostatniich lat.

Coś tam się by znalazło w tej reżimowej, ale tylko do Stanu Wojennego (poze rządową rozrywką oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz mi sie zdarzyło w niedzielę wstać przed 9.00 no i włączyłem TV licząc na Teleranek... to co zobaczyłem było szokujące....

 

Też nie było teleranka..... jak kiedyś....

Czy chodzi ci o monodram pana ubranego na zielono i w czarnych okularach? Czepiasz sie, ferie załatwił zimowe - najdłuższe jakie miałem :twisted::mrgreen: A zima była piękna, szkoda,że Subaru jeszcze nie było znane, wtedy za to było dużo pojazdów z całkiem innymi napędami i w jednym, uniwersalnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz mi sie zdarzyło w niedzielę wstać przed 9.00 no i włączyłem TV licząc na Teleranek... to co zobaczyłem było szokujące....

 

Też nie było teleranka..... jak kiedyś....

Czy chodzi ci o monodram pana ubranego na zielono i w czarnych okularach? Czepiasz sie, ferie załatwił zimowe - najdłuższe jakie miałem :twisted::mrgreen: A zima była piękna, szkoda,że Subaru jeszcze nie było znane, wtedy za to było dużo pojazdów z całkiem innymi napędami i w jednym, uniwersalnym kolorze.

 

Nie, chodzi mi o to co teraz rano leci zamiast teleranka...

 

Tamte wakacje dla dzieciaków były piękne... dobrze że mało człowiek kumał, a jadące kolumny czołgów przez środek miasta traktowałjak mega atrakcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam także ten gdzie pokazuja Selektol

 

nowosc na rynku :cool: :!: ciekawy odcinek, pierwszy raz wlasnie w Sondzie widziałem jak pracuje silnik... od wewnatrz :wink:

 

Nowosc nowosc... prawie jak pare lat temu Motul ;-) Gdzies mam 4 DVD z odcinkami, moze zamiast ogladac nudna F1 ;> lepiej posiedziec i posondowac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz mi sie zdarzyło w niedzielę wstać przed 9.00 no i włączyłem TV licząc na Teleranek... to co zobaczyłem było szokujące....

 

Też nie było teleranka..... jak kiedyś....

Czy chodzi ci o monodram pana ubranego na zielono i w czarnych okularach? Czepiasz sie, ferie załatwił zimowe - najdłuższe jakie miałem :twisted::mrgreen: A zima była piękna, szkoda,że Subaru jeszcze nie było znane, wtedy za to było dużo pojazdów z całkiem innymi napędami i w jednym, uniwersalnym kolorze.

 

Nie, chodzi mi o to co teraz rano leci zamiast teleranka...

 

Tamte wakacje dla dzieciaków były piękne... dobrze że mało człowiek kumał, a jadące kolumny czołgów przez środek miasta traktowałjak mega atrakcje...

Tak, to dzisiejsze to faktycznie wstrząs, jakaś idiotyczna familiada słodko pierdząca czyli kształcenie idioty konsumenta tele papki od najmłodszych lat - co za upadek :evil: Ale za to rano leci - Były sobie odkrycia przed tą Pierdziliadą chyba w sobotę lub niedzielę, z dzieciakami oglądam ale półśpiocy zwykle jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh, program o glowe przewyzaszal wszystko co wtedy pokazywali i o dekade wyprzedzal formule/merytoryke tego typu programow...

 

Pamietam jak ojciec zawsze mnie wolal albo jak sam lecialem jak glupi na dzwiek czolowki apozniej siedzialem z otwarta geba przez caly czas emisji.

3/4 wogole jeszcze nie rozumialem, ale to tylko pokazuje jak mozna ciekawie i porywajaco sprzedac rzeczy, ktore mozna spakowac do worka "scisle" :!:

 

Szkoda Panow Kurka i Kaminskiego, szkoda Sondy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Trójce słuchałem wypowiedzi jakiegoś mądrego, który opisywał nowy styl wykańczania wnętrz.

TELENOWELIZM.

Tym terminem to można przeważającą większość produkcji tv i radiowych z rmf fm na czele określić.

Fenomenem jest oglądalność filmów, programów wyprodukowanych za komuny.

Pancerni, Psy Cywile, Stawki...,

Moje dzieci śledzą z zapartym tchem :roll: :wink: , choć wiele trzeba im tłumaczyć.

Miś, Co mi zrobisz..., z pustymi półkami w sklepach i kartkami na paliwo, są nie do wytłumaczenia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale produkowane przez TVP - jakie dziś robią seriale????

 

No czasem w przerwie pomiedzy "M jak Mroczek" i "P jak Plebania" udaje im sie stworzyc dzielo takie jak Pitbull, kto nie widzial, polecam, moim zdaniem serial i film na miare "Psów" Pasikowskiego... A to juz jest cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale produkowane przez TVP - jakie dziś robią seriale????

 

No czasem w przerwie pomiedzy "M jak Mroczek" i "P jak Plebania" udaje im sie stworzyc dzielo takie jak Pitbull, kto nie widzial, polecam, moim zdaniem serial i film na miare "Psów" Pasikowskiego... A to juz jest cos.

Pitbull serial to duża rzecz, czasem sie coś uda na szczęscie, niezły też był Glina (Pasikowskiego zresztą) choć dużo słabszy do filmu Vegi. Ale to są nisze nisz, mgnienia oka w zalewie tandety i szmiry, na którą będziemy sie musieli wszyscy zrzucać w abonamencie jak nauczą sie to ściągać. To będą najgorzej wydane pieniądze. Misja Telewizji Publicznej. Zaprzeczenie samo w sobie. To jak uczciwość złodziejska albo fachowa robota budowlańców - poza wyobraźnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...