Skocz do zawartości

najdroższy filtr nowoczesnej Europy


ost

Rekomendowane odpowiedzi

Ale on jest montowany seryjnie, tak więc myślę że poprzedni właściciel Twojego auta go sobie wyjął :roll:

 

 

Hihihi ...poprzednim właścicielem auta było SUBARU IMPORT POLSKA... :D

 

Lucek ty to jednak z tym autkiem masz szczęście...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam:)

 

W poscie z 11.06.2004 Dyrekcja odniosła się do "idiotycznej" ceny filtra przeciwpyłkowego do Imprezy.Cena miala sie zmienic po akcesji do UE.Obecna cena to 547:) Czy roznica 63 PLN to wszystko co udalo sie w tej sprawie zrobic?:) U mnie w Toyocie cena spadla rowniez o 60 PLN (ale ze 180 na 120) bo udalo sie "skonstruowac" tanszy zamiennik.Moze takowy istnieje tez dla Subaru?:)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnie doniesienia z frontu filtrowego:

 

na ostatnim przeglądzie zapłaciłem za filtr 286zł. 70gr., czyli cena spadła o ponad 50%. Niestety dowiedziałem się, że Centrala zaleca wymianę na każdym przeglądzie..., czyli muszę przygotować rezerwę budżetową, bo do rocznych kosztów utrzymania Subaru muszę dopisać od dwóch do trzech filtrów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on jest montowany seryjnie, tak więc myślę że poprzedni właściciel Twojego auta go sobie wyjął :roll:

 

 

Hihihi ...poprzednim właścicielem auta było SUBARU IMPORT POLSKA... :D

 

Niektórzy wyjmują filtr, zwłaszcza porą jesienno-zimową, co by szyby nie parowały po dłuższym postoju na zimnie i wilgoci. Filtr ten lubi wilgoć i po odpaleniu auta, dmuchawy szyby moment zaparowane :)

Może to był powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Chyba sztab fachowców biorących po xxx ojro na godzinę wziął tak prozaiczny szczegół przy "projektowaniu" tegoż filtra.

Sądzę, że przyczyną parowania szyb może być zbyt silne zanieczyszczenie filtra. Nie jestem zwolennikiem zmieniania go co przegląd, ale wypada go co jakiś czas przeczyścić i ewentualnie wymienić. :roll:

 

Większość Polaków nie zdaje sobie sprawy z istnienia czegoś takiego jak filtr przeciwpyłkowy. Przekonałem się o tym sromotnie, gdy w zakupionym VW Polo (jakoś tak to coś się nazywa) rocznik 1995, filtr nie był chyba wymieniany od nowości. Jak go wyjąłem, to był na poziomie przepływu powietrza 0,001% chyba. Były tam liście, igiełki, papierki...dobrze że nie było wersji turbo bo niechybnie znalazłbym tam kota :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam na forum, stałem się szczęśliwym posiadaczem Forestera 2.0 XT i od razu zwracam się z pytaniem jak najbardzij merytorycznym:

Jak właściwie jest funkcja tego filtra?

W moim samochodzie mimo tego filtra zbiera się sporo kurzu na desce rozdzielczej. Czy on jak nazwa wskazuje, wyłapuje tylko pyłki?

Jeśli tak,to jest on przydatny tylko dla alergików i to głównie wiosną.

A potwierdzam, że ASO wciska wymianę tego filtra jak byłoby to coś, bez czego auto nie pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ostatnie doniesienia z frontu filtrowego:

 

na ostatnim przeglądzie zapłaciłem za filtr 286zł. 70gr., czyli cena spadła o ponad 50%. Niestety dowiedziałem się, że Centrala zaleca wymianę na każdym przeglądzie..., czyli muszę przygotować rezerwę budżetową, bo do rocznych kosztów utrzymania Subaru muszę dopisać od dwóch do trzech filtrów.

 

Z tego co się orientowałem w tym tyg (jestem przed przeglądem) obecnie filtr p.p do STi kosztuje 248zł. Od tej ceny obowiązuje klubowa zniżka :lol:

 

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co się orientowałem w tym tyg (jestem przed przeglądem) obecnie filtr p.p do STi kosztuje 248zł. Od tej ceny obowiązuje klubowa zniżka :lol:

 

 

pozdr!

 

No właśnie te klubowe 10% upustu, to tylko na części w ramach przeglądu czy na wszystkie :?:

Bo w ASO nie potrafili się określić....

Czy jak teraz wymieniają mi zderzak, a płaci PZU to mogę żądać te 10% i zrobić prezent PZU czy na przykład dostane cos o wartości tych 10% gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

O ile nam wiadomo PZU jeszcze nie zapisało się do Klubu :mrgreen:

Jeżeli więc PZU płaci, to pełną stawkę.

Natomiast dla Klubowiczów wymieniających części w ramach przeglądu, czy też naprawy płatnej znizka oczywiście obowiązuje.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem niedawno najdroższą tylną szybę nowoczesnej Europy!

Tylna szyba w Legacy kombi model 2004 ciut ponad 4300, PLN wraz z montażem.

Przeleciałem od razu po innych markach i nawet nie udało mi się zblizyc do połowy tej ceny! Oczywiście mówię o oryginałach!

Najciekawsze że przyczyna "skruszenia" szyby pozostaje nieznana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze że przyczyna "skruszenia" szyby pozostaje nieznana!

 

A co się tej szybie stało?

 

Zmknięty teren TPS.A. w Bielsku Białej, godz 11 przed południem, samochód zaparkowany 1m przed okienkiem wartownika w budce, najblizszy zaparkowany samochód 3m, do płotu 50m. Pół godziny po zaparkowaniu facet z budki przychodzi i mówi że mi pękła szyba.

Usłuszał tylko puf!

Najlepiej że hartowana szyba trzyma się klapy w formie popękanych kryształów dopiero klapnięcie centralnym zamkiem powoduje jej wysypanie do bagaznika. Cuda?

Smochód jeżdżony 4 miesiące z przebiegiem 12000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmknięty teren TPS.A. w Bielsku Białej, godz 11 przed południem, samochód zaparkowany 1m przed okienkiem wartownika w budce, najblizszy zaparkowany samochód 3m, do płotu 50m. Pół godziny po zaparkowaniu facet z budki przychodzi i mówi że mi pękła szyba.

Usłuszał tylko puf!

A ten strażnik, to w chełmie nie chodzi? Bo może do środka zaglądał i daszkiem stuknął, to pękło? :wink:

 

Zdarzyło mi się, że szyba w drzwiach rozsypała się w czasie zamykania drzwi, ale to był PF 125p, więc trzeba było solidnie... trzasnąć, żeby się w ogóle zamknęły, a było wtedy -25 st. C - więc to było pewnie przyczyną. Ale również zdarzyło się, że wsiadłem rano do nowego samochodu (w garażu) i zastałem pęknięte lusterko wsteczne. Pękło w nocy samo-z-siebie :?

 

BTW. Cena szyby rzeczywiście imponująca :roll: Ale są chyba jakieś zamienniki w normalnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmknięty teren TPS.A. w Bielsku Białej, godz 11 przed południem, samochód zaparkowany 1m przed okienkiem wartownika w budce, najblizszy zaparkowany samochód 3m, do płotu 50m. Pół godziny po zaparkowaniu facet z budki przychodzi i mówi że mi pękła szyba.

Usłuszał tylko puf!

A ten strażnik, to w chełmie nie chodzi? Bo może do środka zaglądał i daszkiem stuknął, to pękło? :wink:

 

Zdarzyło mi się, że szyba w drzwiach rozsypała się w czasie zamykania drzwi, ale to był PF 125p, więc trzeba było solidnie... trzasnąć, żeby się w ogóle zamknęły, a było wtedy -25 st. C - więc to było pewnie przyczyną. Ale również zdarzyło się, że wsiadłem rano do nowego samochodu (w garażu) i zastałem pęknięte lusterko wsteczne. Pękło w nocy samo-z-siebie :?

 

BTW. Cena szyby rzeczywiście imponująca :roll: Ale są chyba jakieś zamienniki w normalnej cenie?

 

Jak by stuknął to by się wysypała do środka!

Zamienników brak! Mało kto wierzy ale naprawdę nie ma. Paru gości od szyb wzięło sobie za punkt honoru znależć zamiennik i nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...