Skocz do zawartości

Moc a klimatyzacja?


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sie dzisiaj zastanawiałem co mi tak słabo to auto jedzie. Byłem nawet u mechanika zeby sprawdził czy sie reczny nie zapiekl :) Wczesniej nie jedziłem z klima bo raz ze nie nabita była a dwa ze tylko nocami jezdze :) Super ze sie wyjasniło . Ale zeby az tak to odczuwac? Dziwne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ma ok 100 konne lekkie autko, ale po wlaczeniu klimy roznica jest ogromna w przyspieszaniu, zwlaszcza na nizszych obrotach lub przy ruszaniu.

 

U mnie jest identycznie - ok 100KM i po włączeniu klimy czuję się jakbym 2 tonową przyczepę ciągnął.

 

to teraz sobie pomyslcie o tych wszystkich mundralach co maja 60 konne silniki i mowia ze nie czuja obciazenia powodowanego klima :lol::lol::lol:

 

Chyb :lol: , że przy tak ekstremalnych osiągach jakie oferuja 60 konne potwory rzeczywiscie juz nie czuc roznicy, minuta w ta czy w tamta :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo zależy od warunków pracy silnika ( temp zew , ciśnienia...) zmierzę i wkleję ...

kiedyś mierzyłem przy upale i było nawet do 20PS u góry mniej ( ale to rozpoznamy po mniejszym Vmax) dobrze wiedzieć jak moment leci w dół bo to będzie odczuwalne , a tego już nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w Imprezach GT na 100% ECU nie ma wpływu na działanie klimy.

Az, czy aby napewno. W upalne dni jeżdze cały czas z klimą, ale kilka razy jechałem na upalaniach i miałem wrażenie, szczególnie na torze w kielcach że przy maksymalnym doładowaniu i obciążeniiu silnika klima się wyłącza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze kolejną obserwację: z włączoną klimą muszę inaczej startować tj. więcej dogazować i w inny sposób puścić sprzęgło.

 

Pochodną tego jest wykonywanie manewrów z włączoną klimą. Niby wóz ma 300 KM, a zachowuje się tak, jakby miał zaraz zdechnąć - oprócz poboru mocy przez klimę dochodzi jeszcze pobór przez wspomaganie kierownicy. Nawet mimo faktu, że już się nauczyłem pamiętać o tym, by do parkowania przestawić DCCD na pełne rozpięcie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az, czy aby napewno. W upalne dni jeżdze cały czas z klimą, ale kilka razy jechałem na upalaniach i miałem wrażenie, szczególnie na torze w kielcach że przy maksymalnym doładowaniu i obciążeniiu silnika klima się wyłącza...

 

 

Komp ma tylko sygnał włączonej spręzarki do wolnych obrotów. Klima działa wyłacznie na prostych przekaźnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer wylaczajac klimatyzacje, nie bierze pod uwage doladowania, czy obciazenia, ale procent otwarcia przepustnicy.

Ja na jednym z ostatnich autox, uzyskalem swoj najlepszy czas dnia z wlaczona klimatyzacja. Nie bylo to zamierzone, zapomnialem wylaczyc przed wjazdem na tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, komputer w Imprezie GT fizycznie nie ma żadnych sterowań klimatyzacją, zrozumiesz to? Wypinasz ECU, wkładasz inne i klima nadal działa.

 

 

My też kiedyś zrobiliśmy najlepszy czas z właczonąklimą Cosworthem w którym się również nie wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, jes pewna róznica między sprężarką do BMW serii 7, Imprezy z 95 roku i Forda....

 

Jedne mają zmienną pojemnośc czy jak to się nazywa, inne nie i tak dalej, myślę ze to 10KM to BAAAARRDZO pryzbliżona wartość w najbliższym razie jeżlei ma dotyczyć KAŻDEGO auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...