Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

Czy ktos z Was ma ustawiona suszarke na pralce i uzywa lacznika miedzy nimi? (najlepiej jakby to byl  bosch lub siemens)

 

Chcialbym sobie zrobic szafke pod pralke/suszarke, ale na razie nie mam suszarki wiec nie wiem jakiej wysokosci to kombo bedzie :/

 

Domyslam sie ze w/w lacznik cos tam dodaje do wysokosci? 

 

Dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piwozniak napisał:

Hejka.

 

Czy ktos z Was ma ustawiona suszarke na pralce i uzywa lacznika miedzy nimi? (najlepiej jakby to byl  bosch lub siemens)

 

Chcialbym sobie zrobic szafke pod pralke/suszarke, ale na razie nie mam suszarki wiec nie wiem jakiej wysokosci to kombo bedzie :/

 

Domyslam sie ze w/w lacznik cos tam dodaje do wysokosci? 

 

Dzieki.

 

Heh

Fuks, akurat przechodziłem i zmierzyłem:biglol:

 

Dodaje 3cm w moim przypadku.

Elekrolux na Boschu.

Łącznik ori elektrolux.

 

 

SmartSelect_20220130-191601_Gallery.jpg

20220130_191438.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
9 godzin temu, Ardaturan napisał:

Potrzebujemy kupić robot sprzątający, psiak tak klaczy ostatnio że sił brak ;)

Poleci ktoś coś? Xiaomi, roomba czy coś innego?

 

Wziąłem Roborocka S5 i jestem mega zadowolony. Jeśli masz dwa poziomy to musisz zwrócić uwagę czy dany model pracuje na więcej niż jednej mapie. Długo się zbierałem z zakupem ale przyznam, ze to super urządzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ardaturan napisał:

Potrzebujemy kupić robot sprzątający, psiak tak klaczy ostatnio że sił brak ;)

Poleci ktoś coś? Xiaomi, roomba czy coś innego?

 

Roborock S6 - w sumie to mam dwa (Góra, dól) i zapieprzają aż miło :)

- mam kota, który futrzy się niemiłosiernie i roboty dają radę

- system skanowania pomieszczeń i tworzenia map działa extra

- robot ma kamere ;) ...

- niby ma opcje mopowania ale jeszcze nie testowalem

działa to to na apce od xiaomi

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy psa i dwa koty... :)

 

Ciemne podlogi (olejowane - nie wiem czy to przez to, ale ciezko to odkurzyc nawet zwyklym odkurzaczem), kazdy wlos na tym widac.

Roborock S7. - odkurzanie dwa razy dziennie, po dwa przebiegi. Jest naprawde super. Mopowanie dziala zdecydowanie dobrze.

 

Niedlugo bedzie S7 Max ultra hiper costam costam

Pomijajac caly marketing to bedzie mial 2x zwieksona sile ssania, z 2500 Pa do 5100 Pa, i to mysle jest konkretny plus, wiec nie wiem czy bym nie zaczekal, 

 

Dodatkowo jakis dock z gwizdkami i mycie mopa automatyczne (w co absolutnie nie wierze, bo sam tego mopa myje i za kazdym razem sie dziwie skad tyle na nim syfu, a naprawde mamy czysto w domu)

 

https://us.roborock.com/pages/roborock-s7-maxv

 

Nie mam do czego sie przyczepic, chocbym chcial.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy zwierząt w domu, a z Roborock6 jesteśmy bardzo zadowoleni. Po opowieści kolegi nie odważyłbym się uruchamiać w towarzystwie zwierząt Roborocka podczas mojej nieobecności. 

Piesek zrobił kupę na podłodze. Kolega nie wie dlaczego - pies wcześniej nigdy tak się nie zachował. Uruchomił się o ustalonej godzinie Roborock i pięknie rozprowadził kupę po podłogach :facepalm:. Co gorsza, żona kolegi, która pierwsza wróciła z pracy w panice zaczęła myć roborocka .... pod kranem z gorącą wodą :facepalm:. Sprzęt (oczywiście już umyty ;)) trafił do serwisu i nie dało się go naprawić. Tzn. miało to kosztować tak dużo, że warto było pomyśleć o zakupie nowego. Kolega jednak kupił tradycyjny odkurzacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotruś napisał:

Piesek zrobił kupę na podłodze. Kolega nie wie dlaczego - pies wcześniej nigdy tak się nie zachował. Uruchomił się o ustalonej godzinie Roborock i pięknie rozprowadził kupę po podłogach :facepalm:.

Była to dla mnie abstrakcja, ale teraz rozumiem, dlaczego S6 Max V ma kamerę :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ardaturan napisał:

A jak pies reaguje na robota?
Mój jest dość aktywny, jeszcze szczeniak i bawi się wszystkim co popadnie. Boję się żeby nie rozwalił sprzętu zanim ten zrobi pierwsze odkurzanie;)

Pewnie zalezy od psa, moj na poczatku sie lekko interesowal ale teraz ma to gleboko w tyle :)

Nawet na niego nie spojrzy jak te mu szoruje obok legowiska :)

 

Co do roznych niespodzianek, to pelna zgoda, zanim go uruchomimy zawsze sprawdzamy czy nie ma czegos co mozna by rozsmarowac na podlodze. Nigdy nie bylo ale lepiej sprawdzic, wiec nie mamy ustawionych godzin sprzatania :)

 

Przy zwierzakach nie zaufalbym zadnej technologi wykrywajacej potencjalne podlogowe klocki :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, piwozniak napisał:

 

Co do roznych niespodzianek, to pelna zgoda, zanim go uruchomimy zawsze sprawdzamy czy nie ma czegos co mozna by rozsmarowac na podlodze. Nigdy nie bylo ale lepiej sprawdzic, wiec nie mamy ustawionych godzin sprzatania :)

 

Przy zwierzakach nie zaufalbym zadnej technologi wykrywajacej potencjalne podlogowe klocki :)

 

 

 

Przy zwierzętach to dobra praktyka oblecieć wzrokiem czy jest gotowość podłogi do odkurzania. Też kiedyś rozbierałem roombe do bardzo dokładnego czyszczenia:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Roborock (wersja 5) zakupiony i na razie pełne zadowolenie, super urządzenie. Pies nie reaguje, żadnych przykrych niespodzianek. 

 

Teraz pora na 20 letnią pralkę którą zdecydowaliśmy zamienić na nowy model. Jakieś typy? Nie potrzebujemy miliona funkcji ani smart bajerów, najważniejsze to trwałość, łatwość serwisu i możliwość naprawy. Wiem że Bosch to nie to co kiedyś ale może ciągle nie ma konkurencji na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ardaturan napisał:

Wiem że Bosch to nie to co kiedyś ale może ciągle nie ma konkurencji na rynku?

Nie wiem czy pod względem trwałości cokolwiek będzie takie jak kiedyś. Niemniej mam Boscha (serie 6) i jak na razie piąty rok daje radę, a zdecydowanie się nie nudzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

Nie wiem czy pod względem trwałości cokolwiek będzie takie jak kiedyś. Niemniej mam Boscha (serie 6) i jak na razie piąty rok daje radę, a zdecydowanie się nie nudzi :)

U nas bosch serii 7.

 

9 rok działa i pracuje praktycznie codziennie. Napraw brak. 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Panbenonium napisał:

Beko.

Jak chcesz mieć nową pralkę co dwa lata to tak, godna pozycja do polecenia ten beko.

Jaka by to nie była pralka należy bezwzględnie pamiętać by nie puszczać prania jednego po drugim tylko odczekać minimum 2 godziny pomiędzy tymi praniami.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Aga napisał:

Pralka Beko mojej koleżanki tańczy po całej łazience podczas prania :lol:

 

Z tą przerwą między praniami, to też słyszałam. 

tak mi się skojarzyło...

275568232_10222186769966415_1012984286354148686_n.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...