Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2024


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi


 
Najszybszy jest Kubica a Kajto nie bez przyczyny unika Miko jak ognia default_biglol.gif
No to już za 4 dni nie uniknie. Zdaje się że obaj jadą CER.
No tylko co tam ma wywalczyć nasz eksportowy zawodnik, jak pod koniec października jedzie pierwszy rajd asfaltowy w sezonie....
Obstawiam niestety że żaden z naszych furory tam nie zrobi, choć chciałbym się mylić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boy napisał(a):

Nie nie, nie :) Nie o tych mi chodziło :)

A no to co czyli selektywnie podchodzisz do tematu tak jak Ci pasuje. 

Sesks prawie ponad 2 sezony w ERC przejezdzil i ten też zaczął. 

Heikkila jechał cały 2023 i wybrane rajdy w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to co czyli selektywnie podchodzisz do tematu tak jak Ci pasuje. 
Sesks prawie ponad 2 sezony w ERC przejezdzil i ten też zaczął. 
Heikkila jechał cały 2023 i wybrane rajdy w tym roku. 
No ale przecież ja poddałem w wątpliwość rzekomy "mega talent" konkretnych zawodników których wymieniłem. Ci którzy rzeczywiście prezentują szybkość i dobrze rokuja idą dalej. Zawsze tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adi napisał(a):

a następców brak. 

Moim skromnym zdaniem, jest jeden gość na którego warto zwrócić uwagę. To Pelikański Junior, jak go coś nie zje po drodze, do rośnie taki Kahle, czy Oliwier . 

Ojciec naprawdę szybki kiedyś kierowca, a syna trenuję od małego. Obym sie nie mylił. 

https://www.youtube.com/watch?v=finFgf2a-h4

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miko wklepal pierwszej polskiej załodze 1:30 czyli 0,8 sek na km. To dużo ale jak widać na zwycięstwo w ERC to nadal za mało. Na pociechę tempo w niedzielę było ok. 

Teraz CER i zobaczymy jak to będzie wyglądało do Kajto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, turdziGT napisał(a):

Tymczasem świeżo upieczony mistrz Portugalii 

 

 

Screenshot_20241013_221755_Instagram.jpg

Screenshot_20241013_221831_Instagram.jpg

W tym Hyundaiu to jacyś amatorzy pracują. Stary gość, bez perspektyw, a oni mu podstawiają auto i ten jeszcze ma czelność wygrać. A, zapomniałem - jeszcze obcokrajowiec, a trzeba dawać szansę młodym, lokalnym talentom.

 

A na poważnie - sponsor chce wyników, bo od szkolenia młodzieży to jest związek albo bogata rodzina (w Polsce opcja nr. 1 nie występuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myse ze poza Francja i Finlandia jest mało krajów którzy opłacają starty młodych zawodników. 

Nawet takie gwiazdy jak Mikkelsen czy Østberg to chlopaki ktorym rodzice oplacili poczatek stsrtow w WRC. Młody Solberg juz nie ma takiego komfort a Peter sam nie jest wstanie udzwignac takiego programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, carfit napisał(a):

Moim skromnym zdaniem, jest jeden gość na którego warto zwrócić uwagę.

Czasy są takie, że jak nie zaczniesz z dzieciakiem od małego to już ciężko potem nadrobić... oby więc coś z tego było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adi napisał(a):

 

Ale.....

...no właśnie ale, coś mi w tym obrazku nie pasuje.

Kto nie pije, ten donosi ;) 

 

Nom, właśnie, bardzo słuszna uwaga. Ciekawe kogo to brakuje na tym obrazku :biglol: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, boy napisał(a):

No ale przecież ja poddałem w wątpliwość rzekomy "mega talent" konkretnych zawodników których wymieniłem. Ci którzy rzeczywiście prezentują szybkość i dobrze rokuja idą dalej. Zawsze tak jest.

No ok a ja ci opisalem ze ani Franceschi ani Tempastini nie są tak ciency jak uważasz.

Tak jak ci napisalem Franceschi mial dwa DNFy w tym roku i gdyby nie to byl realnym kandydatem do tytułu.

Jedyne ale mam do Mabellini który wyglądał przecietnie ale widać coś znalazł. Nie wiem inne auto , setup coś pyknelo. Trzeba też powiedzieć że Paddon jechał ten rajd zachowawczo z względu na tytul co Mabellini nic nie ujmuję. Ciekawe tylko co by było gdyby Armstrong nie miał tej awarii no ale to już gdybanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chojny napisał(a):

 

Nom, właśnie, bardzo słuszna uwaga. Ciekawe kogo to brakuje na tym obrazku :biglol: 

 

Jak to kogo numeru 0. Tak BTW to fascynujące że kierowca jadący w barwach tego samego sponsora nie są w stanie się dogadać, zrobić wspólne testy i czerpać wiedzę jeden od drugie żeby razem być lepsi.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, turdziGT napisał(a):

Jak to kogo numeru 0. Tak BTW to fascynujące że kierowca jadący w barwach tego samego sponsora nie są w stanie się dogadać, zrobić wspólne testy i czerpać wiedzę jeden od drugie żeby razem być lepsi.

 

 

Przy okazji jednego ze spotkań z kibicami padło o to pytanie a odpowiedź była dość jednoznaczna dlaczego tak jest. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to niestety zrozumiałe.

Powinni obaj mieć wystarczający, znany wcześniej budżet, co w wypadku takiego giganta jak Orlen i motorsportu powinno być oczywistością.

A jeśli zamiast tego obaj co roku aż do kwietnia walczą między sobą o te same niewystarczające środki i do 1/3 sezonu żyją w niepewności, to nic dziwnego że wielkiej miłości nie ma.

 

A jaki powód podano na tym spotkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chojny napisał(a):

Musiałbyś poszukać, bo nie chce czegoś przekręcić a wiadomo jak tu niektórzy są drażliwi. :rolleyes:

Dawaj. Opatrzysz adnotacją "z tego co pamiętam" i będziesz miał "disclaimera" czyli po polsku tyłkochron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przymar napisał(a):

Dawaj. Opatrzysz adnotacją "z tego co pamiętam" i będziesz miał "disclaimera" czyli po polsku tyłkochron.

 

 

"Z tego co pamiętam" ogólny brak zainteresowania a dokładniej, to jak pisałem, musiałbyś poszukać bo kibice  widzieli obu Panów w jednym silnym, narodowym teamie i o to padło pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał(a):

 

 

"Z tego co pamiętam" ogólny brak zainteresowania a dokładniej, to jak pisałem, musiałbyś poszukać bo kibice  widzieli obu Panów w jednym silnym, narodowym teamie i o to padło pytanie. 

No niestety jest tak jak pisze @Bosman Kołderka za krótka i każdy ciągnie w swoją stronę. Kto mocniej? Pewnie Kajto. Ale to nie są czasy dla ludzi czekających grzecznie na swoją kolej. Życie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał(a):

 

 

"Z tego co pamiętam" ogólny brak zainteresowania a dokładniej, to jak pisałem, musiałbyś poszukać bo kibice  widzieli obu Panów w jednym silnym, narodowym teamie i o to padło pytanie. 

No właśnie jeden jedzie WRC2 a drugi ERC I razem pracujemy na osiągnięcie dobrego wyniku i tu i tu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin takes inaugural ERC tyre title


Michelin is the winner of the inaugural FIA European Rally Championship for Tyre Suppliers after a dramatic conclusion to the 2024 season in Poland yesterday.

 

FIA European Rally Championship for Tyre Suppliers after round 8/8 (provisional):
1 Michelin: 325 points
2 Pirelli: 322 points
3 MRF: 221 points
4 Hankook: 120 points  

All results are subject to final FIA confirmation.

 

 

https://fiaerc.com/a/news/w28801_Michelin-takes-inaugural-ERC-tyre-title?fbclid=IwY2xjawF59-lleHRuA2FlbQIxMQABHc7p6htdLDH8_zu_BadIboczBae7UkeinoHtD5q260qAA2ysKFccy51zDQ_aem_kz5in9CciPIVKZX5fWZm4A

 

 

 

426ca640-9573-40fd-b366-3e96393d27e8_141024atmichelin.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...