Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2024


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Cais niesamowicie ciśnie. 

 

Szkoda Miko. To był rajd gdzie mógł solidne punkty odrobić bo Paddon I Franceschi sa daleko z tylu. Szkoda to nie jego sezon ewidentnie.

 

Z innej beczki dopiero dziś zwróciłem uwagę ze Sesks nie jedzie czyli wygląda na to ze odpuścił ERC na rzecz WRC. Podobno pracuje nad kolejnym startem Rally1. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaskakuje mnie w ogóle dyspozycja Czechów. Dla Miko dla mnie punktem odniesienia jest Paddon, ale tak jak wspomniałeś nadal Mikołaj jest jak by bez prędkości w tym roku i trudno powiedzieć czego mu brakuje. "Tego czegoś", tego błysku, tego czego nie da się zdefiniować... i trzeba to jak najszybciej odnaleźć. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jumpman napisał(a):

Nie zaskakuje mnie w ogóle dyspozycja Czechów. Dla Miko dla mnie punktem odniesienia jest Paddon, ale tak jak wspomniałeś nadal Mikołaj jest jak by bez prędkości w tym roku i trudno powiedzieć czego mu brakuje. "Tego czegoś", tego błysku, tego czego nie da się zdefiniować... i trzeba to jak najszybciej odnaleźć. 

 

To co ciekawe że na oesach jak byłem w Szwecji to prezentuje się dobrze tak jak czołówka tzn zewnątrz prędkość jest a czasów na mecie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, turdziGT napisał(a):

 

To co ciekawe że na oesach jak byłem w Szwecji to prezentuje się dobrze tak jak czołówka tzn zewnątrz prędkość jest a czasów na mecie nie ma.

 

Na Polskim, tym 3 lata temu, co wygrał, widać było i to wyraźnie, że Gryazin ma o ligę wyższe tempo. 

Oczywiście nie dojechał i Miko wygrał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jumpman napisał(a):

Nie zaskakuje mnie w ogóle dyspozycja Czechó

 

Niby to oczywiste, że u siebie są mocni gospodarze. 

W tym roku i u nas jeden z gospodarzy też się popisywał dyspozycją.

Drugi natomiast, jest już od dwóch lat zbyt gościnny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cais to sam się wysadził z prowadzenia w rajdzie. Miał świetne tempo dzisiaj i tak bezsensu zaryzykował z tymi oponami. 

 

Za to co ciekawe Stritesky nie miał doszczowych opon a tak dowali wszystkim na SS8. Imponujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jumpman napisał(a):

Nie zaskakuje mnie w ogóle dyspozycja Czechów. Dla Miko dla mnie punktem odniesienia jest Paddon, ale tak jak wspomniałeś nadal Mikołaj jest jak by bez prędkości w tym roku i trudno powiedzieć czego mu brakuje. "Tego czegoś", tego błysku, tego czego nie da się zdefiniować... i trzeba to jak najszybciej odnaleźć. 

Brakuje mu jaj, tyle, Robertowi to jedynie może zazdrościć podobnie jak KAJ

Mikołaj "Miko" Marczyk, polski kierowca rajdowy, wypowiedział się negatywnie o Robercie Kubicy, co wzbudziło spore kontrowersje w polskim środowisku motorsportowym. Marczyk w jednym z wywiadów skrytykował Kubicę za jego styl jazdy oraz podejście do rywalizacji. Marczyk zasugerował, że Kubica, mimo swoich osiągnięć w Formule 1, nie radzi sobie tak dobrze w rajdach, gdzie podejście do jazdy jest inne.

Marczyk podkreślił, że Kubica, jako kierowca wywodzący się z wyścigów torowych, nie zawsze dobrze adaptuje się do specyfiki rajdów, gdzie kluczowe są inne umiejętności. Takie słowa spotkały się z mieszanymi reakcjami - niektórzy kibice poparli Marczyka, wskazując na różnice między obiema dyscyplinami, podczas gdy inni uważają, że takie uwagi są niepotrzebne i mogą zaszkodzić polskiej solidarności w motorsporcie. 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo cos takiego faktycznie i to ze 2 lata temu. Miko z tego co pamietam mowil o sposobie zdobywania doświadczenia. Ze on bedzie stopniowo przyspieszal ,a RK wiadomo od początku nauka przez jazde na limicie w efekcie z wycieczkami poza droge takie to bylo porównanie. Obawiam sie wladnie ze Miko doszedl do momentu ze trzeba wyjsc ze strefy komfortu i jechać na limicie inaczej utknie na 6-8 miejscu i to w ERC. Ja bym tego nie rozstrząsał i nie wracał bo to nie potrzebne, kazdy wybiera swoja drogę - moim zdaniem uzależnioną też od wielkości budżetu.... RK w rok w WRC2 zrobił wiecej niz wszyscy nasi razem wzięci i to w takim stylu jakim robił to Colin :) ale niestety nie mamy go juz w WRC wiec cieszymy sie z tego co jest.

Edytowane przez Jumpman
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenianie takiej wypowiedzi nie znając kontekstu jest kompletnie bez sensu. Może po prostu został zapytany i wyraził szczera opinie. 

 

Każdy kierowca jest ma inne mocne i słabe strony więc podejście jest inne.  Niezaprzeczalna rzeczą jest jeżeli chodzi o prędkość że łatwiej jest zdjąć te 3-5 % z tych 100%  żeby jechać bezpiecznie niż znaleźć te ostatnie 3-5% jeżeli dajesz radę na 95. Szybki kierować zawsze może zwolnić i do tej kategorii zalicza się Robert.

A mówić o błędach to on też nie jest idealny i popełnił ich mnóstwo zaczynając od Ferrari a kończąc na Citroenie w WRC.

To jest taki sport w którym dostajesz tylko jedna szanse bo więcej nie będzie i tu zgubił go jego charakter. W takich sytuacjach kierowcy tego kalibru po prostu make it work żeby nie powiedzieć fake it you make it bo to bylo by naduzycie.

Jak sie skonczylo wszyscy wiemy I drugiej szansy nie bylo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem jak mowimy o Miko to wlasnie przy poblemach Paddona I Franceschi wlaczy sie do Wali o mistrzostwo jezeli madrze pojedzie koncowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...