Skocz do zawartości

AMD vs Intel?


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oj Bartonki 2500+ to były procki :) Mi taki śmigał na 2400 MHz ! :)

 

To jeszcze pikus kolego, byla seria athlonow XP (cos kod *UT3C lub jakos tak), co miala obnizone napiecie nominalne do 1,5V. Pamietam jak wyczytalem o tej serii niskopradowej i jak to to sie podkreca. Od razu kupilem go na allegro, z 1533Mhz (czyli xp 1800+) podkrecilem go na 2300Mhz, fakt, ze skonczyl sie mnoznik na plycie, ale byl sposob na jego podniesienie laczac wlasciwe nozki procesora ze soba :mrgreen: Plyta oczywiscie juz nie wiedziala jaki jest to odpowiednik wobec pentiuma (znacznik przy XP +). Smigalo to super i grzalo sie tak jak standardowy athlon XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Bartonki 2500+ to były procki :) Mi taki śmigał na 2400 MHz ! :)

 

To jeszcze pikus kolego, byla seria athlonow XP (cos kod *UT3C lub jakos tak), co miala obnizone napiecie nominalne do 1,5V. Pamietam jak wyczytalem o tej serii niskopradowej i jak to to sie podkreca. Od razu kupilem go na allegro, z 1533Mhz (czyli xp 1800+) podkrecilem go na 2300Mhz, fakt, ze skonczyl sie mnoznik na plycie, ale byl sposob na jego podniesienie laczac wlasciwe nozki procesora ze soba :mrgreen: Plyta oczywiscie juz nie wiedziala jaki jest to odpowiednik wobec pentiuma (znacznik przy XP +). Smigalo to super i grzalo sie tak jak standardowy athlon XP.

 

Tak rekord to był Pentium 75 MHz na 150 MHz na tym mini wiatraczku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktos moglby mnie uswiadomic na temat cipsetow dla obu platform (moja wiedza konczy sie na NF2), co warto kupic, a co jest juz starociem. Czy mozecie polecic jakies plyty glowne, w cenach pasztetowych, ktore jednak sa dobryk zakupem? Teraz mam plyte Shuttle, ktora kosztowala polowe mniej niz podobne produkty Asusa czy Abita, a oferuje podobne mozliwosci podkrecania, stabilnosc i niezawodnosc. Moze brakuje jej kilku wodotryskow, ale na codzien sa one zbedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

atakują to trzeba się bronić :twisted: u mnie od 2002 roku, bez najmniejszego problemu do dziś (odpukać), działa płyta główna ABIT IT7 :smile: ponieważ komputera używam głównie do internetu i Office'a to nadal pięknie chodzi, ale o nowszych grach (a może i tych starszych też :mrgreen: ), ze względu na procka i karte graficzną, nie ma co marzyć....czas podjąć decyzje o zakupie nowej maszyny...

 

Żeby być w temacie: procek 2.0 GHz Intela, działa, sprawdził się, kupie nowszy model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno najlepsze pl. gl. robi ASUS. sam w tym momencie koncze kompletowanie sprzetu:

 

ASUS P5K Premium + Core2 Quad Q6600

 

Narazie jest do tego grafa GeForce 7800GT, ale w marcu bedzie upgrade na 8800GT. Pl gl i procek powinny starczyc na 3 - 4 lata (tak twierdzi kolega informatyk, ktory mi polecil ten zestaw). Karty graficzne oczywiscie bede wymienial co pol roku :mrgreen:

 

Aaaa no i zeby wykorzystac 4 rdzenie wszystko stoi (bedzie stalo juz niebawem) na Vista Ultimate 64.

 

 

tyle wiem, na reszcie sie nie znam, wiec jak ktos sie z jakakolwiek czescia tej wypowiedzi nie zgadza, to niech podyskutuje na ten temat z kims innym, bo i tak nie mam o tym wszystkim bladego pojecia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno najlepsze pl. gl. robi ASUS. sam w tym momencie koncze kompletowanie sprzetu:

 

ASUS

 

Podoba mi się ta logika: jest najlepsze, bo takie mam :mrgreen:

 

Logika słuszna skoro mam to musi być najlepsze ale tak zupełnie serio ASUS robi naprawdę dobre rzeczy, byle nie tanie bo to tak samo jak u innych szajs..

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Sty 22, 2008 5:13 pm ]

Aaaa no i zeby wykorzystac 4 rdzenie wszystko stoi (bedzie stalo juz niebawem) na Vista Ultimate 64.

Szykują się fajne problemy, mam nadzieję, że podzielisz się nimi na forum. Vista + 64bity = totalne szaleństwo :grin: Ja próbowałem ale totalnie odpuściłem bo nie mogłem znaleźć sterownika to karty sieciowej 3COM :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz zastanawiam nad zaletami stosowania Visty 64 bit, do tego Ultimate, czy ona faktycznie lepiej sprawdza się w parze z Quadem od Intela. Wydaje mi się, że nie gorzej sprawdza się Vista 32 bit Home. :) Ma ktoś jakieś porównanie dla systemów od MS z Intel Quad w roli głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pl gl i procek powinny starczyc na 3 - 4 lata (tak twierdzi kolega informatyk, ktory mi polecil ten zestaw).

Widać, ze znajomy informatyk raczej nie giercuje nałogowo na PC - bo inaczej nie mówiłby takich rzeczy. Bo jak nie do grania, to spoko.

 

Odnośnie najlepszego producenta płyt głównych... to się muszę kolegów z serwisu spytać co za ostatnie dwa lata najrzadziej wracało :mrgreen:

 

Karty graficzne oczywiscie bede wymienial co pol roku :mrgreen:

Kup sobie konsolę, oszczędzisz na wymianie kart :)

 

Aaaa no i zeby wykorzystac 4 rdzenie wszystko stoi (bedzie stalo juz niebawem) na Vista Ultimate 64.

Ile masz pamięci w tym kompie? Bo jeden CPU nie robi różnicy dla wersji windowsa.

Tu masz podstawowe różnice pomiędzy Vistami:

http://support.microsoft.com/default.as ... spid=11734

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, ze znajomy informatyk raczej nie giercuje nałogowo na PC

 

a owszem

;)

 

Kup sobie konsolę, oszczędzisz na wymianie kart

 

tak. ps3. i jeszcze telewizor HD albo projektor. narazie nie stac mnie na takie wybryki, tym bardziej ze siedze w UK conajmniej do czerwca, a potem nie wiadomo :|

 

Ile masz pamięci w tym kompie?

 

2GB narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. ps3. i jeszcze telewizor HD albo projektor. narazie nie stac mnie na takie wybryki, tym bardziej ze siedze w UK conajmniej do czerwca, a potem nie wiadomo :|

Kup konsolę jak będziesz miał kartę kupić, nie teraz :)

 

chodzilo mi o roznice miedzy 32 bity a 64, wersje "wyposazenia" juz mnie nie interesuja ;)

A powinny, bo jak widać z załączonego wcześniej linka ma to czasem znacznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, sorki, nt wersji napisalem zanim kliknalem na link. ;) (stad juz wyedytowalem :mrgreen: ) myslalem, ze chodzilo Ci o roznice w HOME, BUSINESS, ULTIMATE itd

 

 

Konsola odpada, bo tutaj nawet telewizora nie mam ;) A bez sensu zwozic tutaj sprzetu mase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior, dla Ciebie dobrą rzeczą będzie notebook (tu już od Ciebie zależy czy bardziej mobilny czy raczej jako zastępstwo PC) oraz PSP albo Nintendo DS :) A jak chcesz poważnie pograć... to życie jest chyba najciekawsze. Ma swoje ograniczenia, które są niewyobrażalne dla większości zwykłych graczy ale... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę kolegów z serwisu spytać co za ostatnie dwa lata najrzadziej wracało

 

Niestety aflinta, to nie jest miarodajne... trzeba by patrzeć na ilość sprzedaży... jak byłem w ostatnio w Action, to w serwisie ilościowo najwięcej wraca napędów optycznych LiteOn, ale już statystycznie w odniesieniu do ilości sprzedanych wcale LiteOn źle nie wypada... :twisted:

 

BTW najczęściej biorę i sprzedaję Samsungi... - przynajmniej u mnie najmniejsza awaryjność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, notebook jest, nawet niezly. Ale niestety nawet najlepszy notebook nigdy nie dorowna stacjonarnemu kompowi. A na PSP wychodzi narazie b ograniczona ilosc gier :(

 

Dla mnie idealnym rozwiazaniem bylby wypasny komp + notebook + PS3 z plazma HD :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, Panowie, ja też się podłączę.

Nie śledzę zmian na rynku sprzętu już od dłuższego czasu i nie jestem zorientowany w temacie, więc mam pytanie.

Chcę stworzyć sobie tani serwerek plików. Chodzi o skrzynkę, która będzie pracowała na strychu, na niej ma być Linux (pewnie PLD) z nfsem, pocztą, jabbered, www (z otoczką). Chcę tam wrzucić na początek np 2 x 300GB i już.

I teraz pytanie jaką platformę i konfigurację powinienem wybrać, by chodziło to przede wszystkim stabilnie i w miarę sprawnie. Oczywiście istotne, by była to tania skrzynka.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vibowit, NFS? A SMB nie styknie lub ewentualnie sftp/ssh? Jak chcesz tanio to weź sobie starego ale stabilnego kompa co w domu jest niepotrzebny. Nie wiem jak tam masz na strychu ciepło w lecie, ale jak powyżej 35 stopni to sugeruję chłodniejsze miejsce do trzymania sprzętu. Jak chcesz budować od zera... to się zastanów czy potrzebujesz własny serwer pocztowy (na gmail masz dostęp po imap, możesz se domenę własną podpiąć), jabber też tam jest. Nie wiem jak z WWW :D

A jak wyjdzie, ze tylko serwer plików potrzebujesz to są gotowe skrzynki na rynku.

Jak jednak będziesz dalej chciał sam budować to rozważ jakąś niedrogą płytę z CPU, np takie coś: http://www.intel.com/products/motherboa ... /index.htm - koszt bodaj 100 usd netto. Do tego tania obudowa z kartonu, wentylator by dysków nie ugotować i kostka pamięci - no i zasilacz :) Można zrobić tak by wentylator z zasilacza dmuchał na dyski i płytę, odpadnie dodatkowy wentyl - przy małej mocy styknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...