Skocz do zawartości

Gee, CVT really slows down the Trek...


radix99

Rekomendowane odpowiedzi

Odwieczny problem pomiarów 0-100 w wielu samochodach. Na filmie widać przyspieszenie Crosstreka w wersji z manualem. Zmiana z 2 na 3 wypada przed setką, więc wydłuża czas przyspieszenia w tym konkretnym przedziale prędkości pewnie o dobre pół sekundy. Jeżeli kogoś interesuje tak rozumiana dynamika, to powinien zrobić porównanie 0-90 i 0-120 i wtedy by się przekonał, że manual jednak jest szybszy od automatu,

Jak już jednak wielokrotnie tutaj podkreślałem, to nie są samochody do ścigania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radix99 napisał(a):

Jeśli ktoś tęskni za manualem, to:

Jak dobrze widze to bedzie mu smutno widzac ze 1/4 mili auto z cvt robi o 5 sekund wolniej . Oczywiscie nie sa to auta do scigania sie ale przy wyprzedzaniu przykladowo goscia jadacego 90 km/h te 5 sekund to przepac ktora sprawi ze autem z cvt nie wyprzedzisz albo spowodujesz wypadek. Wogole inne odczucie jazdy manual vs cvt. Xv w manualu spokojnie mozna smigac po krajowkach nie bedac mniej dynamicznym niz przedstawiciele handlowi w skodach , cvt niestety zamula i zabiera przyjemnosc z jazdy i zadne symulowanie biegow tu nie pomoze

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał(a):

przy wyprzedzaniu przykladowo goscia jadacego 90 km/h te 5 sekund to przepac ktora sprawi ze autem z cvt nie wyprzedzisz albo spowodujesz wypadek.

Skąd pięć sekund różnicy? Bo chyba nie na podstawie pomiarów z zatrzymania do osiągnięcia pierwszej ćwiartki mili....? Nie wiem jak inni, ale wyprzedzanie na drodze krajowej zazwyczaj wypada dla początkowej prędkości gdzieś w okolicach 50-80km/h. Nie mam problemu z tym manewrem - szczególnie, że redukcja w CVT jest błyskawiczna. Owszem, wyje... ale na ręcznej skrzyni jak się ma auto żwawiej ruszyć to też silnik wyć będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aflinta napisał(a):

Skąd pięć sekund różnicy? Bo

Być może z tego, że te ćwierć mili manual osiąga jeszcze na trójce? Nie wiem, natomiast różnica wydaje się spora, zwłaszcza w ujęciu procentowym.

9 minut temu, aflinta napisał(a):

wyprzedzanie na drodze krajowej zazwyczaj wypada dla początkowej prędkości gdzieś w okolicach 50-80km/h

dokładnie tak, dlatego pomiar 0-100 tak naprawdę niewiele mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, buc niskopienny napisał(a):

Chyba tu jest błąd. Na 1/4 mili podstawowe evo9 ma około 13s.

No chyba raczej prawie na pewno :)
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fastest_production_cars_by_acceleration#By_1/4_mile_or_402_meter_times_(11.0_seconds_or_less)[iii]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sartek napisał(a):

Przynajmniej nie ma nudy :)

znam lepsze sposoby na nudę :P a jak widzę, że "really" to myślę sobie, że ktoś coś mierzalnie sprawdził i że jest "breakig news" i klikam z żądzą poznania prawdy, a tu... :scenic::OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...