Skocz do zawartości

Szukanie domu - jakie portale, serwisy, porady etc?


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, rozglądam się za gotowcem, bo budowa sądzę, że mnie przerośnie a przynajmniej na obecnym etapie życia ;) Może ktoś już zebrał doświadczenie w temacie zakupu gotowego domu w stanie deweloperskim (ewentualnie urządzonym gotowcu,. Chodzi mi o info typu jakie portale przeczesywać (mi do głowy wpadł na razie tylko oto i olx), czy jakieś grupy na fb? Czy może są jakieś dobre strony a słabo wypozycjonowane? Czy może jakieś strony gmin etc? Na razie nie piszę, gdzie szukam bo bardziej chodzi mi o wiedzę uniwersalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądaliśmy się po rynku nim zdecydowaliśmy się na budowę. Szukaliśmy na oto, olx, morizon i gratka. Poza tym lokalne grupy na FB. Ale nie udało się trafić ani ciekawego domu, ani działki przez 3-4 miesiące. Dopiero przez znajomego agenta trafiliśmy na działkę, która nawet nie była jeszcze wystawiona i to był strzał w dziesiątkę. Jak masz czas jeździć i szukać to jak wyżej, jak nie to dołóż na prowizję i daj się wykazać agentowi. Jak Warszawa lub Trójmiasto to mogę polecić sprawdzonych. 

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie właśnie jesteśmy na etapie i przeglądania portali i eksploracji (jeżdżenia) - tych okolic gdzie złapaliśmy "coś" z portalu. Niestety nie ma nic ciekawego w naszym zakładanym budżecie. A jeśli już o nim mowa to taka prowizja ile wynosi (tak czy tak chętnie przyjmę polecenie)? Bo jak wiadomo własny czas i PB także kosztują ;) nie mówiąc już o organizacji czasu dla dzieci :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam : nienieruchomości-online.pl a deweloperskie rynek pierwotny .pl; oraz lokalne serwisy ogłoszeniowe (powiatowe i gminne )tam jest najwięcej ofert,jednakże proponuję jak kolega Skwaro zatrudnìć agenta ,ktory przekopie się przez te oferty a Tobie przkaże wybrane  zgodne z Twoimi kryteriami.Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamul napisał(a):

Na razie właśnie jesteśmy na etapie i przeglądania portali i eksploracji (jeżdżenia) - tych okolic gdzie złapaliśmy "coś" z portalu. Niestety nie ma nic ciekawego w naszym zakładanym budżecie. A jeśli już o nim mowa to taka prowizja ile wynosi (tak czy tak chętnie przyjmę polecenie)? Bo jak wiadomo własny czas i PB także kosztują ;) nie mówiąc już o organizacji czasu dla dzieci :D 

Standardowo jest 2,5-3%, namiary posłałem na PW. 

 

Moim zdaniem warto wziąć bo wszystkie formalności masz ogarnięte, papiery sprawdzone, nie musisz sam za wszystkim biegać i pamiętać.

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maciek323 napisał(a):

Do tego co powyżej dodam jeszcze domiporta.pl , sprzedajemy.pl . Warto patrzeć na portale lokalne, jakieś gazety lokalne, tam czasem bywają swego rodzaju okazje, które nie trafiają na wielkie strony ogólnopolskie.

No właśnie tylko jakiego typu to portale w sensie jakim hasłem w wyszukiwarce + nazwa miasteczka coś takiego sensownie wyszukać ;)  generalnie szukamy czegoś na pewno w miasteczku gdzie będzie szkoła/sklep więc typowo wiejskie obszary raczej odpadają - chciałbym, żeby dzieci chodnikiem mogły docierać do szkoły, czy przystanku.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, markos007 napisał(a):

a ja polecam jeśli masz upatrzoną okolicę pojeździć po wiosce i popytaj się lokalnych ludzi czy w okolicy ktoś nie sprzedaje, można trafić działkę która nie jest wystawiona w sieci tylko gdzieś wisi baner na słupie

To jest bardzo dobry sposób.

 

Dodatkowo - można wywieszać ogłoszenia o poszukiwaniu nieruchomości i chęci zakupu na tablicach ogłoszeniowych w tych miejscowościach. Kolega w ten sposób kupił piękną działkę w bardzo dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamul napisał(a):

No właśnie tylko jakiego typu to portale w sensie jakim hasłem w wyszukiwarce + nazwa miasteczka coś takiego sensownie wyszukać ;)  generalnie szukamy czegoś na pewno w miasteczku gdzie będzie szkoła/sklep więc typowo wiejskie obszary raczej odpadają - chciałbym, żeby dzieci chodnikiem mogły docierać do szkoły, czy przystanku.

Nazwy są różne, ale najczęściej powtarza się chyba słowo "Wieści".

 

Czy masz wybrany jakiś konkretny obszar, konkretne miejsce, powiat, wybrane gminy, czy szukasz szeroko? Trzeba dobrze sprawdzić okolicę. Żeby nie trafić na minę. Np zakłady przetwórstwa kości w okolicy, albo inne chlewnie. Albo budowaną autostradę czy obwodnice tuż przed oknami. Kupowałem działkę wypoczynkową kilka lat temu po wschodniej stronie Warszawy, dużo się objeździłem, naoglądałem, nasłuchałem. Przy ograniczonym budżecie ciężko było coś kupić. Aczkolwiek nawet z gruba kasą można się nabić na minę lokalizacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, markos007 napisał(a):

a ja polecam jeśli masz upatrzoną okolicę pojeździć po wiosce i popytaj się lokalnych ludzi czy w okolicy ktoś nie sprzedaje, można trafić działkę która nie jest wystawiona w sieci tylko gdzieś wisi baner na słupie

Jasne, ale odpuściłem na razie temat działek, chcę zdążyć zanim dzieciom zacznie się szkoła, żeby już tego nie zmieniać, więc szukam raczej "gotowca" do wykończenia.

W sumie dodam teraz info czego szukam bo może podpowiecie mi też fajne miejscowości, a to też ważne info. Generalnie szukam okolic W-wy w okręgu do Serocka i Góry Kalwarii.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamul napisał(a):

 generalnie szukamy czegoś na pewno w miasteczku gdzie będzie szkoła/sklep więc typowo wiejskie obszary raczej odpadają - chciałbym, żeby dzieci chodnikiem mogły docierać do szkoły, czy przystanku.

Szkoda że nie dałeś tu znać pół roku temu. Pomagałem w sprzedaży domu do małego remontu który dosłownie przez siatkę graniczył ze szkołą podstawową. Także dzieci miałyby do szkoły dosłownie 50 metrów bez wychodzenia na jakąkolwiek ulicę. Było to na wsi w bardzo fajnej, ładnej okolicy, jakieś 45km od Warszawy. Całość poszła w bdb dla kupującego cenie. Właściciel chciał się szybko pozbyć a od lat mieszkał za granicą. No ale to już po sprawie. Ale choćby po tej nieruchomości wiem, że ciekawe oferty w dobrej cenie na prawdę się zdarzają, szczególnie gdzieś na wsi. Ale trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
50 minut temu, maciek323 napisał(a):

Kupiłeś coś? Jak idzie badanie rynku/szukanie ofert?

 

Jeszcze szukamy, na razie mamy na tapecie "naoczne' rozpoznanie terenów i miejscowości, bo sama odległość od centrum to nie wszystko ;) zwykła choćby rzecz jak chodnik i szkoła, sklep robią już dużo przy wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia, fakt że jest wiele zmiennych istotnych przy tym wyborze. Mieszkanie w mieście w którym żyje się od urodzenia trudno wybrać, a co dopiero nieruchomość w nowej nieznanej miejscowości. Teraz dobry czas na zakupy, bo widzę że szczególnie na prowincji część sprzedających urealnia ceny i jest skłonna do negocjacji. A rok-dwa lata temu nie było tego.

Jak masz pytania co do konkretnych terenów/miejscowości to mozesz przecież i w tym temacie nawet pisać. A nuż jest ktoś, kto tam mieszka/mieszkał lub zna tereny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecnę jeszcze nie bo właściwie objeżdżamy stolicę do okoła w promieniu 15-20km ;) ale jak coś się pojawi to pewnie będę podpytywał. Chociaż chodzą mi po głowie już używki i tu pytanie na co uważać i co sprawdzać. I jaki jest koszt przeróbki ogrzewania grzejnikowego na "podłogówkę" - zakładając, że budynek jest przywrócony "do deweloperki" mniej więcej. Jakie są koszta wywalenia dziury na bramę garażową i zrobienie wjazdu bo np. są inwestycje nowe bez garażu (kto to buduje? ) ale duże powierzchniowo, że spokojnie garaż tam wejdzie - nawet przestrzeń jest - typu np. drugi salon jest zamiast garażu (bo był, ale zamurowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat jakiś czas temu. Zaczęło się od pomysłu kupienia starego klocka z lat 80, ale w dobrej okolicy. Ofert było sporo, ale temat upadł, bo takie domy to generalnie syf, smród, debilny rozkład, zagracona działka. Koszt doprowadzenia do stanu mieszkalnego - kosmiczny. Taki dom można kupić w cenie działki minus koszt wyburzenia. Potem były domy gotowe, zamieszkane. To już lepiej, ale też nic ciekawego nie znaleźliśmy, bo albo styl wykończenia kompletnie nie w naszym guście (np kute balustrady za taczkę PLNów, ale do natychmiastowego wywalenia). Musisz za to zapłacić, wywalić i zapłacić drugi raz za nowe. Albo wykończone w bieda standarcie, bo kasa skończyła się za szybko i też kupa kasy do dołożenia. Spotkaliśmy też dziwnych ludzi najczęściej po przejściach rodzinnych. Jedna Pani dom chciała sprzedać, ale prywatnej drogi przed domem już nie. 50m dalej droga była zablokowana wywrotką ziemi. Dom był fajny, ale problemy gwarantowane. Skończyło się na domu w stanie deweloperskim z odpowiadającym nam rozkładem do wykończenia. Sprzedawał frankowicz, który już nie wyrabiał z ratami. Sprzedał nam to co zbudował, uwolnił się od banku i postawił mniejszy dom na działce obok. Teraz to super sąsiad, wszyscy zadowoleni. Dzisiaj to ja bym szukał prywatnych inwestycji zatrzymanych na etapie bliskim deweloperskiego z powodu braku kasy. Glapa zapewnił podaż. Od deweloperskich budów trzymałbym się z daleka. Od przebudów też, bo to bardzo duże koszty i trudno znaleźć wykonawcę. Ekipy wolą proste szablonowe roboty, niż wydumki z minami które trudno wycenić.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Blixten napisał(a):


No przecież wiadomo, że teraz nie warto nic kupować. ;) 

Wydaje mi się że przy stale wysokiej inflacji warto kupować cokolwiek, a już nieruchomości to w szczegolności. Oczywiście dobre nieruchomości, w atrakcyjnych lokalizacjach i w dobrej dla kupującego cenie. A przez problemy niektórych kredytobiorców takich nieruchomości zaczyna się pojawiać coraz więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kostki z lat 80 + - to zupełna loteria. My raczej skupiamy się na ofertach 2020+ i widać kilka np. skończonych ale z ogrzewaniem pelletem lub kominkiem i z grzejnikami, natomiast my na pewno chcemy mieć podłogówkę (raczej ktoś robił pod siebie a nie deweloperka), stąd zastanawiam się jakie są w ogóle koszty przeróbek. Widziałem też oferty jednego budynku ale "dwulokalowego" więc, żeby to miało sens to trzeba by drugi lokal wykupić i np. w tym miejscu dać garaż (bo tak jak pisałem jest drugi salon 30-40m np).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czuć że już drapieżnicy wyszli na łowy: jakiś człek wyczaił że się moja mama sama w kostce z PRL'u już niedawno się ostała i już ją nachodził proponując cenę za dom sprzed dobrych 15 lat. Łowcy okazji szukają starszych ludzi nie znających cen swoich nieruchomości uprzedźcie swoich emerytów :D

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś podpowie jak i co sprawdzić przy zakupie inwestycji przez pośrednika, nie od "dużego" dewelopera? Ja to rozumiem w ten sposób, że są jakieś rodzinne firmy czy inwestorzy którzy zlecają zakup działki i budowę domu, żeby na tym zarobić, a nie koniecznie "deweloperka" jest jego głównym źródłem dochodu.

 

Reasumując:

1. Co sprawdzić

2. Gdzie sprawdzić

3. Na co zwrócić uwagę poza ww.

 

Budynki stoją, raczej są na etapie elewacji, ale jeszcze z możliwością zmian w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...