Skocz do zawartości

Hawk swap z 2.0 N/A na 2.0T


krasny11

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia z 2.0 wytrzyma, ale sprzęgło nie. Montaż lepszego sprzęgła zacznie urywać łapę sprzęgła która w NA jest licha. 

 

SIlnik wsadzisz w miejsce "pnp", problem zacznie się ze sterowaniem tego silnika. Opcji jest kilka. Trudniejsze od samego swapa jest znalezienie rokującego silnika.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia NA i Turbo jest w środku taka sama, każdy wałek, łożysko, koło zębate jest tak samo masywne, jedyna różnica to przełożenie, choć najczęściej symboliczne, różniące się jednym zębem. Sprzęgło w turbo ma 230 w NA 225 mm, większa różnica to fakt, że w turbo jest ciągnione, ale przez to, że łapa sprzęgła jest zupełnie inna, to nie da się zastosować sprzęgła ciągnionego do skrzyni NA. Koło zamachowe w turbo ma inny rozstaw śrub do docisku.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 133699 napisał(a):

Montaż lepszego sprzęgła zacznie urywać łapę sprzęgła która w NA jest licha.

W NA nie wolno szybko wciskać sprzęgła, kiedyś nową połamałem w 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
19 godzin temu, mrmichalrr napisał(a):

Jak podszedłeś do tematu? zmieniłeś wszystko szkrzynie belkę przednią, silnik z osprzętem i kompem? Mógłbyś coś więcej o tym napisać i jak się sprawdza i czy dużo było problemów? 

Więc tak, kupiłem od kolegi Bug-a WRX sedan 2001 rocznik, serwisowany lecz buda  blacharsko wyglądała słabo. Wstawiłem swojego Hawk-a kombi do najlepszego serwisu w górach Sowich na Dolnym Śląsku a tam zrobiono całą resztę. Silnik, skrzynia i zawieszenie w całości przełożone z Bug-a. Powiem tylko tyle że auto daje bardzo dużo radości z jazdy. Serwisowany na bieżąco tj. filtry, oleje ewentualnie to co konieczne.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adek101 napisał(a):

Wstawiłem swojego Hawk-a kombi do najlepszego serwisu w górach Sowich na Dolnym Śląsku

 

Tu mnie zmyliłeś... Dzierżoniów nie leży już w Górach Sowich ale reszta się zgadza. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...