Skocz do zawartości

OBK BT D4S – wątek eksploatacyjno-użytkowy


dirkdiggler

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu informacji bezużytecznych robiłem ostatnio pomiary na trasie z Dragy porównując wskazania prędkości licznikowej vs gps. To była długa i nudna trasa to człowiekowi przychodzą różne pomysły do głowy.

Jazda na tempomacie, po płaskim, po ustabilizowaniu prędkości. Na fabrycznych gumach.

 

Wyniki prezentuję poniżej - w żółtych kwadracikach prędkość licznikowa w momencie pomiaru gps.

 

Także wskazania są zbieżne.

 

image.thumb.png.410e97bca779711dde9c3eb808e56c92.png

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dirkdiggler napisał(a):

Z cyklu informacji bezużytecznych robiłem ostatnio pomiary na trasie z Dragy porównując wskazania prędkości licznikowej vs gps. To była długa i nudna trasa to człowiekowi przychodzą różne pomysły do głowy.

Jazda na tempomacie, po płaskim, po ustabilizowaniu prędkości. Na fabrycznych gumach.

 

Wyniki prezentuję poniżej - w żółtych kwadracikach prędkość licznikowa w momencie pomiaru gps.

 

Także wskazania są zbieżne.

 

image.thumb.png.410e97bca779711dde9c3eb808e56c92.png

 

Jak na seryjne auto, zgodność godna podziwu :) 

Pytanie czy inne pomiary zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Herostrates napisał(a):

No tak rozumiem, ale pytanie czy robiłeś jeszcze test przyspieszenia, hamowania, elastyczności ?

 

Oczywiście robiłem pomiar przyspieszenia:biglol:

 

Hamowanie i elastyczność jeszcze przede mną.

 

Generalnie chcę pomierzyć imprezę i w sumie po to pożyczyłem Dragy pół roku temu od kolegi . Wciąż go wożę w schowku i jak mi się przypomni to coś zmierzę.

 

 

 

 

Screenshot_20221019_162241_dragy.jpg.2fcdbbc559ca90ac4ca767fb577a0b68.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorrki, że wchodzę z butami do tematu, ale chciałbym wrócić do tematu mojego Outbacka. W końcu autko już na mnie czeka w Emil Frey w Krakowie i ustalam ostateczną liczbę akcesoriów. I mam pytanko bo widzę, że to auto nie ma czujników z przodu tylko kamerę. Czy brakuje wam tych czujników? Czy kamera wystarczy. Z tego co wiem dorobienie ich kosztuje około 2000 zł, więc nie wiem czy warto. Poza tym niezła cena za chlapacze, 1550 zł. :D Kurde drogie te akcesoria i to po rabatach.

 

 

338162345_603146108536880_6305429624559322191_n.jpg

Edytowane przez invi
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Foresterze czujniki z przodu dołożone. Mnie to pasuje, bo nie mam kamery i moim zdaniem wziąć. Chlapacze też mam i jestem zadowolony bo auto się nie syfi i nie wywala syfu  spod kół :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, invi napisał(a):

Czy brakuje wam tych czujników? Czy kamera wystarczy.

W moim poprzednim OBK miałem dołożone (również miał kamerę) i zauważyłem, że w ogóle z nich nie korzystam.

 

Jak jest ciasno i tak bardziej ufam kamerze niż ufałbym czujnikom - w nowym nawet nie brałem ich pod uwagę i nie żałuję. Zaoszczędzone pieniądze lepiej zainwestować w osłony silnika i tylnego dyfra.

Edytowane przez isdes
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie teraz jezdze juz 3 miesiac zastepcza ravka bez przednich czujnikow i mnie to przeszkadza czasami. Tez mysle ze kamerka styknie. Co do chlapaczy to nie wiem, moze montaz tyle kosztuje, chociaz tu kolega ogarnal to sam przed domem :). Hmm osłony nie rozwazalem, dopytam. Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż chlapaczy możesz samemu bez problemu ogarnąć. Spójrz sobie na instrukcję.
https://www.subarupartspros.com/docs/J101SAN300.pdf - mud flaps

https://www.subarupartspros.com/docs/J101SAN100.pdf - splash guards

Domyślam się, że w EU będzie podobnie, jeśli nie tak samo.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zobacze ile oni sobie cenia i pewnie tak zrobie, bo cos czuje ze to montaz tyle kosztuje bo za montaz wideorejestratora zycza sobie 1100 zl. No ludzie :D

Edytowane przez invi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, invi napisał(a):

Dzieki zobacze ile oni sobie cenia i pewnie tak zrobie, bo cos czuje ze to montaz tyle kosztuje bo za montaz wideorejestratora zycza sobie 1100 zl. No ludzie :D

 

Tak montowalem samodzielnie ale fakt że kosztowały ok 1111 zł, także za montaż nie biorą za dużo. W sumie nie na za co. Wykręcasz spinki i wkręcasz w ich miejsca wkręty. Ot tyle. Pewnie 1 roboczogodzina, max 1,5.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dirkdiggler napisał(a):

 

Tak montowalem samodzielnie ale fakt że kosztowały ok 1111 zł, także za montaż nie biorą za dużo. W sumie nie na za co. Wykręcasz spinki i wkręcasz w ich miejsca wkręty. Ot tyle. Pewnie 1 roboczogodzina, max 1,5.

 

 

 

Co do czujników to mi czasem ich brakuje. 

 

Raz nawet było blisko :biglol: Nawet bardzo blisko. Karta płatnicza nie weszła ale banknot już tak.

 

 

 

20221108_170721.jpg

20221108_170730.jpg

Edytowane przez dirkdiggler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dirkdiggler napisał(a):

 

Co do czujników to mi czasem ich brakuje. 

 

Raz nawet było blisko :biglol: Nawet bardzo blisko. Karta płatnicza nie weszła ale banknot już tak.

Przecież z kamerą przednią spokojnie można taką sytuację ogarnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest czerwony poprzeczny pasek z przodu i dwa wzdłużne paski, krótkie po bokach, coś takiego |--------|

Jak sobie poćwiczysz kilka razy, to będziesz wiedział jak widok z kamery i paski wpasowują się w teren rzeczywisty.

Ja z kamerą parkuję bardzo często, zwłaszcza dojeżdżając do krawężników czy każdego dnia wjeżdżając do garażu. Zupełnie nie odczuwam braku czujników z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał pomysł by na wyświetlacz centralny nakleić folię matową to nie polecam.

 

Jak auto było  u detailera to dałem się przekonać do najnowszej folii matowej, ona się nie palcuje, nie tworzy refleksów, ma sporo plusów. Nowość.

 

Jednak jak ją nakleili to czytelność wyświetlacza pogorszyła się na tyle, że dwa dni później zmienili mi ją na zwykłą transparentną. Nie dało się korzystać z wyświetlacza.

 

Wyświetlacz w OBK jest dość głęboko osadzony w stosunku do szyby i to spowodowało że powstał efekt oszronionego szkła i rozmycia wyślwietlanych grafik.

 

Detalerzy mówili, że zwykle taka folia matowa bardzo fajnie siada w mercedesach i nie powoduje takiego zjawiska jak u mnie z którym spotkali się pierwszy raz.

 

 

 

image.thumb.png.33842872e19d0bbd8460fcb5f81e4bc9.png

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 5 groszy, bo jakoś są wypowiedzi outbacków a nikt nic o tym:

Jak dobrze że zamówiłem czujniki, bo okazuje się że kamera jest oczywiście tylko że:

- jedziesz na wstecznym widzisz obraz z tyłu, zatrzymujesz się i chcesz podjechać troszkę do przodu i co... i zapinasz D podjeżdżasz te kilka cm ale obraz z kamery cały czas daje na tył.

Dopiero po może 10 sekundach wyłącza się obraz z tyłu i guzikiem możesz sobie wyklikać widok jaki chcesz z przodu, wcześniej jest to niemożliwe.

Zatem zanim mi te ekrany się przełączą to ja już dzięki czujnikom mam auto zaparkowane.

Przy milimetrowych dojazdach lub szukaniu słupka z przodu kamera sprawdza się rewelacyjnie. 

Na co dzień z kamery przód niej nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, invi napisał(a):

A na tej kamerze są jakieś paski, które pomagają przy parkowaniu z przodu tak jak na kamerze z tyłu? Idzie wyczuć kiedy należy się zatrzymać?

i powoli zaczynamy cofając lub jadąc do przodu patrzeć na ekraniki a nie na otoczenie. 

Mi do tyłu w dalszym ciągu najlepiej cofa się patrząc przez tylnią szybę tu nawet. V max na wstecznym jestem w stanie osiągnąć, uzupełniająco lusterka potem kamera.

Uwaga, czujniki z tyłu łapią z bardzo bliskiej odległości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dirkdiggler napisał(a):

Jakby ktoś miał pomysł by na wyświetlacz centralny nakleić folię matową to nie polecam.

 

Jak auto było  u detailera to dałem się przekonać do najnowszej folii matowej, ona się nie palcuje, nie tworzy refleksów, ma sporo plusów. Nowość.

 

Jednak jak ją nakleili to czytelność wyświetlacza pogorszyła się na tyle, że dwa dni później zmienili mi ją na zwykłą transparentną. Nie dało się korzystać z wyświetlacza.

 

Wyświetlacz w OBK jest dość głęboko osadzony w stosunku do szyby i to spowodowało że powstał efekt oszronionego szkła i rozmycia wyślwietlanych grafik.

 

Detalerzy mówili, że zwykle taka folia matowa bardzo fajnie siada w mercedesach i nie powoduje takiego zjawiska jak u mnie z którym spotkali się pierwszy raz.

 

 

 

image.thumb.png.33842872e19d0bbd8460fcb5f81e4bc9.png

 

 

 

offtop: 10-tka, Drobin okolice, ech kiedyś to się tędy jeździło non stop ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...