Skocz do zawartości

Impreza GH RS 2.0 NA - wydech końcowy - alternatywa dla oryginału + poszukiwany kolektor


paki112

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka


Ponieważ w tyle mojego Lanosa zaparkował pan z audi, pojawiła się dobra okazja do zmiany wydechu na coś innego niż oryginał. Szukam alternatywy. Wiem, że sam końcowy nie da mi bulgotu, ale przymierzam się też do modyfikacji kolektora. Jedyny warunek to żeby w trasie nie odpadały uszy i żeby cenowo mnie nie zjadł.


Jak ktoś ma coś ciekawego u siebie, chętnie podpatrzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn mój problem wynika z tego, że nie wiem jaki efekt da konkretny wydech. Chcę, aby po zmianie kolektora słychać było bulgot, a fabryczna końcowa pucha ponoć wszystko wygłuszy. Z drugiej strony chcę uniknąć dźwięku "hondy" i męczarni w trasie.

 

Dlatego się zastanawiam czy np usunąć całą fabryczną puchę a zamiast tego dać na końcu WM Sport albo jakiegoś Ultera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, paki112 napisał:

Tzn mój problem wynika z tego, że nie wiem jaki efekt da konkretny wydech. Chcę, aby po zmianie kolektora słychać było bulgot, a fabryczna końcowa pucha ponoć wszystko wygłuszy. Z drugiej strony chcę uniknąć dźwięku "hondy" i męczarni w trasie.

 

Dlatego się zastanawiam czy np usunąć całą fabryczną puchę a zamiast tego dać na końcu WM Sport albo jakiegoś Ultera.

Długa droga przed Tobą i masa rzeźbienia jeśli chcesz bulgot.

Potrzebujesz kolektor od subaru turbo, flansza do kolektora i wyspawać kolankami zejście bo sanki przeszkadzają, potem nowy katalizator a na koniec tłumik przelotowy.

Niczego gotowego nie kupisz, jak masz dużo szczęścia to uda Ci się znaleźć przelotowy tłumik końcowy(w co wątpię), po wydaniu 1500-3000pln okaże się że brzmienie wydechu nie pasuje :facepalm:

Temat przerabiałem kilka lat temu, gra nie warta zachodu.

IMG_20180209_164709.thumb.jpg.1bcca4dc06ea336f8aff4d68185bc035.jpgIMG_20180113_152457.thumb.png.eb712af019def1dfd9ac1b693ae0a4ca.png

IMG_20180209_145906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, paki112 napisał:

Tzn mój problem wynika z tego, że nie wiem jaki efekt da konkretny wydech. Chcę, aby po zmianie kolektora słychać było bulgot, a fabryczna końcowa pucha ponoć wszystko wygłuszy. Z drugiej strony chcę uniknąć dźwięku "hondy" i męczarni w trasie.

 

Dlatego się zastanawiam czy np usunąć całą fabryczną puchę a zamiast tego dać na końcu WM Sport albo jakiegoś Ultera.

 

 

Składniki:

- kolektor wydechowy z Forestera XT 2.0 turbo (trzeba dorobić kolanko do kształtu belki wolnossaka)

- koniecznie zostaw katalizator (żeby nie było spadku mocy)

- tłumik środkowy przelotowy AWG

- tłumik końcowy Magnaflow

 

Przyrządzenie:

- a nie wiem, @Oktan robił :mrgreen:

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szukaj forum 

  •  
  • Jadę nielegala...    ...Co zrobić żeby Subaru N/A bulgotało?...jest tam andrzej szczepaniak który ogarnia temat ,,mam hawkeya n/a robiłem u niego kolektory i dopiero jest bulgot subaru,,,tumniki koncowe nic ci nie dadzą  trzeba zmienić rury wychodzące z silnika
  • /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A czy znacie jakiś warsztat/człowieka, który od podstaw wyspawa taki kolektor roznoodleglościowy? Czy tylko przeróbka fabrycznego z Forestera xt? 

 

A przy okazji czy tylko z takiego Forestera kolektor nadaje się do przeróbki czy z wrx'a Gd jest taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2023 o 12:34, Billus napisał(a):

@Andrzej Szczepaneko ile się nie mylę :)

 

Tak. Andrzej porządna firma. Profesjonalna robota. Polecam go, bierzesz swoją końcówkę, oddajesz stary kolektor, 1 kata a dostajesz nowy kolektor + bulgot = 300 zł.

 

 

20211113_084633.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...