Skocz do zawartości

Legacy B4 RSK


Kapsel93

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Neutrino33 napisał:

 

Ale mówimy o subaru chyba. :P

Chyba to się pchła na grzebieniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No koledzy w końcu auto mam do odbioru, plan był jechać jutro niestety pogoda pokrzyżowała plany i jadę po same papiery do rejestracji, termin mam na poniedziałek więc szkoda żeby przepadł ale w końcu zobaczę auto na żywo ;) podobno jest naprawdę dobrze jutro cyknę parę fotek i jak się uda to napisze co z ciekawych rzeczy siedzi w aucie.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kapsel93 napisał:

No koledzy w końcu auto mam do odbioru, plan był jechać jutro niestety pogoda pokrzyżowała plany i jadę po same papiery do rejestracji, termin mam na poniedziałek więc szkoda żeby przepadł ale w końcu zobaczę auto na żywo ;) podobno jest naprawdę dobrze jutro cyknę parę fotek i jak się uda to napisze co z ciekawych rzeczy siedzi w aucie.

Daj znać kiedy i gdzie dokładnie to może jakaś reprezentacja łódzka przyjedzie, bo z tego co pamiętam to w Łodzi odbierasz gablotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Neutrino33 napisał:

Daj znać kiedy i gdzie dokładnie to może jakaś reprezentacja łódzka przyjedzie, bo z tego co pamiętam to w Łodzi odbierasz gablotę.

Jak coś będę pisał ale po sam odbiór wyślę chyba samą lawetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś odebrać papiery do rejestracji i od razu zobaczyłem auto, powiem szczerze że wygląda dla mnie lepiej jak na zdjęciach, w aucie siedzi rozpórka sti i końcowy fujitsubo do którego od razu dokupiłem przelot od katów :biglol: jest parę pierdół do zrobienia ale całokształt prezentuję się bardzo dobrze. Transport ze względów pogodowych odpuściliśmy przyprowadze auto jak pogoda się polepszy.

20220402_093134.jpg

 

20220402_093152.jpg

 

20220402_094301.jpg

 

20220402_095924.jpg

 

20220402_095956.jpg

 

Edytowane przez Kapsel93
  • Super! 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pogoda się poprawiła auto jest juz u mnie, w weekend biorę się za nie I na dzień dobry chciałem wymienić olej z filtrem, czy ktoś z kolegów może podać właśnie numer pasującego filtra ? Nie chcę kupić w ciemno żeby później się nie okazało że nie pasuje. Plan jest też w sobotę zrobić przegląd żeby w poniedziałek zarejestrować subaraka. Tutaj jeszcze pytanie gdzie kupić lub od kogo forumowe świnki ? 

received_363114365753286.jpeg

 

received_394030732567121.jpeg

Edytowane przez Kapsel93
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W67/1 Mann załóż jeśli chodzi o filtr oleju, a świnki rallypig_pl na alledrogo, to chyba konto @Adventure184 co ogarnia mam kalendarze ;)

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, przemyslawn napisał:

Gratuluję auta. Z przeglądem nie będzie tak łatwo. Wcześniej pisałeś, że planujesz zarejestrowsć samochód na żółte tablice. Żeby to zrobić najprawdopodobniej będziesz potrzebował opinii rzeczoznawcy, nikt ot tak nie podbije przeglądu. 

Przegląd a żółte blachy to dwie różne sprawy, w razie czego @Kapsel93 mam fajnego rzeczoznawcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wszystko na ten moment załatwione :P Wielkie dzięki dla @Oktanza pomoc filtry już zamówione, co do oleju na ten moment zdecydowałem się na millersa ;) 

Wracając do tematu przeglądu muszę zmienić na szybko lampy na europę do przeglądu a docelowo będę przerabiał oryginalny xenon.

Mam nadzieję że pogoda będzie jutro i w sobotę akceptowalna żeby coś porobić przy aucie pod chmurką oczywiście fotki wpadną:)

received_1005000360435198.jpeg

 

20220407_175851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zatankowane, umyte, blachy założone pierwsze emocje opadły teraz zderzenie z rzeczywistością, hamulce komplet do roboty bo klocków brak i tarcze tragedia, zawieszenie Ok ogólnie cisza jutro i tak wjadę na trzepak zobaczyć co i jak, wydech chyba gdzieś pierdzi koło kolektora też szybko ogarnę i najgorsze coś nap.....a z tyłu jak się doda i puści gaz, myślę że to podpora wału jak temat z wymianą lub co to może być? Wali przy zmianie biegu lub przy dodaniu i odpuszczeniu gazu, a i mam problem że auto jak stoi to falują obroty prawie przygasa i wraca ktoś naprowadzi na temat gdzie szukać przyczyny ? Jutro jadę zmienić olej z filtrami, niestety przeglądu nie zrobię teraz zanim nie naprawię tych rzeczy.  Jak by ktoś mógł podrzucić numery części klocków, tarcz czy podpory będę wdzięczny. 

 Na pocieszenie parę fot 

 

IMG_20220408_203439_277.jpg

 

IMG_20220408_203439_319.jpg

 

IMG_20220408_203439_364.jpg

 

20220408_201302.jpg

 

20220408_201246.jpg

 

20220408_200032.jpg

Edytowane przez Kapsel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z falowaniem to najpewniej lewe powietrze. Kwestia tłuczenia z tyłu obstawiam poduszki dyfra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Oktan napisał:

Z falowaniem to najpewniej lewe powietrze. Kwestia tłuczenia z tyłu obstawiam poduszki dyfra. 

Czekałem na twój komentarz, jak zdiagnozować czy to napewno poduchy ? Słychać tak jak by dyferencjał walił o nadwozie, drogi temat? I jak z dostępnością. Szukam też miejsca gdzie zamówię części.

Edytowane przez Kapsel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kapsel93 napisał:

Czekałem na twój komentarz, jak zdiagnozować czy to napewno poduchy ? Słychać tak jak by dyferencjał walił o nadwozie, drogi temat? I jak z dostępnością. Szukam też miejsca gdzie zamówię części.

Niech obejrzy auto ktoś to ma odpowiednie pojęcie i Ci powie co masz do zrobienia :)

Możesz wjechać na kanał ze śfagrem i szukać ale ma to sens? Nie ;)

Tu dużo podzespołów pasuje ze zwykłego legacy wbrew pozorom..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Oktan napisał:

Niech obejrzy auto ktoś to ma odpowiednie pojęcie i Ci powie co masz do zrobienia :)

Możesz wjechać na kanał ze śfagrem i szukać ale ma to sens? Nie ;)

Tu dużo podzespołów pasuje ze zwykłego legacy wbrew pozorom..

Coś tam ogarnięcia mechanicznego mam, lubię sam rozwiązywać problemy, tłuczenie to zerwane tuleje/poduszki dyfra. Z falowaniem nie miałem czasu po walczyć, na ten moment do zrobienia tego hamulce i manszeta lewej półosi. Przy okazji zważyłem auto z ~15l paliwa 

20220409_084620.jpg

 

20220409_102144.jpg

 

20220409_102140.jpg

Edytowane przez Kapsel93
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DETT napisał:

Z tłuczeniem dyfra o podłogę miałem dokładnie to samo w moim wolnossącym Legwanie.

Poszedłem w poduszki poli od StrongFlex:

Montaż banalnie prosty, efekt ustąpił. Polecam.

Tylko czasem po montażu póki okazuje się że wyje/haraczy w napędzie bo póki mniej tłumi szumy i szmery z przekładni. W przypadku tego konkretnego Legacy dałbym OEM ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oktan napisał:

Tylko czasem po montażu póki okazuje się że wyje/haraczy w napędzie bo póki mniej tłumi szumy i szmery z przekładni. W przypadku tego konkretnego Legacy dałbym OEM ;)

 

Zamawiałem części po vin I wziąłem właśnie OEM, na czwartek auto umówione do składania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...