Skocz do zawartości

Outback - szybkie pytanie


Vercy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, olo11 napisał(a):

Jak najbardziej,pasują.Tylko w opisie sprzedawca powinien zaznaczyć IV gen.a nie V,bo ta jest od 2015 i to może być mylące.Zdjecia warte więcej niż 1000 słów;)

 

Ale Legacy V gen to Outback IV gen, pewnie stąd zamieszanie. ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czort napisał(a):

Jakie macie zdanie o hamulcach brembo czterotłoczkowych z przodu i dwutłoczkowych z tylu? Hamuje to? Są jakieś lepsze sety?

Widzę że Volvo chyba lepiej hamowało:)

Wymień najpierw przewody na te w oplocie. Mi w Forku się trochę poprawiło, aczkolwiek dalej to kiepsko hamowało..

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ewemarkam napisał(a):

Widzę że Volvo chyba lepiej hamowało:)

Ciężko powiedzieć tak naprawdę, bo mam tutaj tak wywalone albo tarcze albo coś innego i okropnie tłuką. W piątek lecę do mechanika dopiero. Na pewno lepiej hamują niż Legacy mojej  Żony. Ale moje pytanie stąd, bo widziałem po ile chodzą całe sety takie jak mam i zastanawiam się, czy nie pognać tych i poszukać czegoś innego. Dodam tylko, że w E34 zamieniłem ori hample z M5 na czterotłokowe Brembo i żałuje. Pomijając kwestię przewodów w oplocie hamują wyraźnie gorzej. 

 

Co do Volvo, to raz miałem sytuację awaryjną i musiałem wyhamować z około sety do zera. Naprawdę byłem zaskoczony jak ta lodówka potrafi hamować. A że jechałem z bagażami, zakupami itd, miałem cały auto w towarze :D 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy termostat z 88stopniami jest git dla outbacka '11 z 2.5l? Temperatury ktore osiagam to zakres 90-97 w porywach 98. W forku sturbo przy ogsiagnieciu 92 zbijalo z automatu do 87-88. Widze ze oryginalny termostat jest na 88 stopni, obecnie nie wiem jaki jest dlatego planuje wymienic. W dodatku jeszcze zapytam o pompe wody AISIN, warto czy lepiej doplacic i ori kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam takie dziwne pytanie: ile są warte felgi w takim stanie jak na zdjęciach? To oryginały z outbacka III USDM, proste, nienaprawiane, ale bardzo zmęczone wizualnie. Zmieniłem je na ładniejsze właśnie dlatego, że są zniszczone. Leżą u mnie i zajmują miejsce. Niechcący trafiłem na info, że na skupie za felgi aluminiowe płacą obecnie 9 zł za kilo, a te felgi ważą po 10,8 kilograma. Jakby nie patrzeć, to prawie 100 zł za sztukę. Szkoda je oddawać na złom, można by je wyproszkować i byłyby cacy, ale przecież nikt za nie nie da 400 zł. Czy może się mylę?

 

20221216_184510.jpg

20221216_184836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sam możesz je odświeżyć i wtedy sprzedawać. Ja mam takie podejście, że jak nie chce jeść i mam miejsce, to niech sobie leży. Za ori 15" z bmw dawali mi 200 zł. To sobie leżakują, a jak potrzebuje kobyłek pod auto, są jak znalazł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca nie mam, m.in. dlatego chciałbym coś z nimi zrobić. Z tego, co się orientowałem, odświeżenie tych felg kosztuje około 900 zł. Musiałbym je wtedy sprzedać co najmniej za 1300 zł, żeby cały ten wysiłek się opłacał. Na złomie 400 zł bez roboty, tylko tak po ludzku szkoda mi tych kół ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko cóż to za dźwięk jest, pacjent to outback 2011 2.5 benzyna cvt. Dźwięk występuje przy 75km/h tak do 95km/h potem jest niesłyszalny dźwięk, na filmie zjeżdżałem z większej górki i wrzuciłem na neutral po czym dodałem gazu by dźwięk był bardziej słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, czort napisał(a):
5 godzin temu, Neutrino33 napisał(a):

Nie, aczkolwiek autorytetem jest tutaj @Oczkoo15 :clapping:

Dzięki Ci serdeczne. Miałem komplet pięknych zderzaczków w kolorze, wszystko w zasadzie dogadane.. Ech. 

Wszystko praktycznie dogadane i to ze mną :D Ale jak już zostałem wywołany do odpowiedzi to tak jak pisałem Ci na messengerze, przedni raczej nie będzie pasować (inny kształt lamp), a tylny zdaje się, że jest taki sam ;) Ale najlepiej niech ktoś jeszcze to potwierdzi dla pewności 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Oczkoo15 napisał(a):

Wszystko praktycznie dogadane i to ze mną :D

Ale ten świat mały :D btw polecam Kolegę, bardzo uczciwe podejście do tematu. Przykro mi, że nie wyszło, bo napalony byłem na te zderzaki cholernie. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: oświetlenia wnętrza - Outback V (MY15) - jaka żarówka do oświetlenia osobistego (koło lusterka wew.), sufitowego (środek) i bagażnika? Z mojego rozeznania wychodzi, że C5W, ALE nigdzie nie mogę znaleźć jej długości (31, 36, 39, 42mm?! - w instrukcji pojazdu nie ma tej info). Help! :)

 

 

**edit**

 

Pogrzebałem, poszukałem jeszcze - skończyło się takim zamówieniem:

image.png.24b53beb74b4fb72b5c9000fb1acc700.png

Edytowane przez mln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie jak wygląda sprawa z bagażnikiem (belkami poprzecznymi) do OBK 3? Muszę kupić box dachowy ale najpierw, móc na czymś go położyć ;) Są jakieś ori, czy trzeba szukać innych rozwiązań? Wybieramy się z rodziną na wakacje i znając po pierwsze zamiłowanie mojej Żony do zabierania połowy domu (a potem jak czegoś potrzeba to zawsze ma ze sobą :) ), po drugie wielkość bagażnika w OBK, po trzecie, że nawet taki bagażnik jak w XC70 rok temu ledwo się zamknął, to mam do wyboru albo zakup boxa, albo wakacje z przyczepką :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, czort napisał(a):

EU.

To niestety za wiele nie pomogę. Na pewno były gotowe zestawy Thule i znajdziesz je w konfiguratorze na stronie Thule, ale podejrzewam, że inni producenci też coś mieli.

 

Tu masz na przykład gotowca z belką SquareBar:

https://www.olx.pl/d/oferta/bagaznik-dachowy-thule-do-subaru-outback-3-03-09r-CID5-IDUutOg.html?reason=extended_search_no_results_delivery

 

Do tych stóp możesz też założyć belkę WingBar 108 cm, gdyby interesowało Cię bardziej opływowe rozwiązanie i możliwość montażu akcesoriów z wykorzystaniem rowka "T". Ja ogólnie Thule polecam. Moim zdaniem lepiej kupić używkę Thule niż coś innego, nowego.

Edytowane przez sartek
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...