Skocz do zawartości

Jakie rolki?


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam, bo może ktoś podpowie na co zwrócić uwagę, generalnie żona ma plan rozpocząć jazdę na rolkach, przez rozpocząć rozumiemy jazdę od 0, więc szukamy czegoś co będzie dla osoby dorosłej ale całkowicie początkującej w temacie ;) domyślam się, że najważniejsze będzie dopasowanie dlatego postaramy się oglądać z przymiarkami. Ja sam też nigdy nie jeździłem więc nie podpowiem a może macie do polecania jakieś konkretne modele, plusy, minusy itp :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynacie, to nie żałuj i kup Roces i tyle. skakać nie będziecie, a posłużą kilka, jak nie kilkanaście lat. A o jakichś ekstremalnych dopasowaniach, to zapomnij. Nie daj się wciągnąć w bzdurny wir jakichś wydumanych właściwości, jak w przypadku cyklistów, gdzie niedługo wstyd będzie wyjść na rower inny niż spec za 20 000 zł, bo Cie uznają za lamusa, lebiodę i w ogóle chorego na nogi i głowę zarazem.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Panbenonium napisał:

Jak zaczynacie, to nie żałuj i kup Roces i tyle. skakać nie będziecie, a posłużą kilka, jak nie kilkanaście lat. A o jakichś ekstremalnych dopasowaniach, to zapomnij. Nie daj się wciągnąć w bzdurny wir jakichś wydumanych właściwości, jak w przypadku cyklistów, gdzie niedługo wstyd będzie wyjść na rower inny niż spec za 20 000 zł, bo Cie uznają za lamusa, lebiodę i w ogóle chorego na nogi i głowę zarazem.

Z akumulatorem w plecaku.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Panbenonium napisał:

Jak zaczynacie, to nie żałuj i kup Roces i tyle. skakać nie będziecie, a posłużą kilka, jak nie kilkanaście lat. A o jakichś ekstremalnych dopasowaniach, to zapomnij. Nie daj się wciągnąć w bzdurny wir jakichś wydumanych właściwości, jak w przypadku cyklistów, gdzie niedługo wstyd będzie wyjść na rower inny niż spec za 20 000 zł, bo Cie uznają za lamusa, lebiodę i w ogóle chorego na nogi i głowę zarazem.

Aboslutnie zgadzam się z kolegą! Dobre Roces-y i jazda. Warto też przy zakupie zwrócić uwagę na twardość kółek. Do jazdy na zewnątrż, czyli jakieś chodniki, ścieżki asfaltowe, warto mieć twardsze kółka bo dłużej posłużą. Ja właśnie kończę procedurę wymiany kółek w rolkach mojej córki, która ostatnio śmiga na nich po parę godzin dziennie...i czekając na nowe kółka poprzednie zjechałą tak, że jeżdzi niemal na feldze. Kółka przyszły dzisiaj...ale bez "spacerów" do łożysk a te co miała fabryczne okazały się plastikowe. Zamówiłem spacery i mam ndzieję, do piątku złożę całość. Teraz śmiga na takich rozsuwanych, bo noga rośnie ale następne już pewnie będą "normalne" i z tego co widzę, jaką frajdę jej to sprawia, to "się szarpnę" na coś dobrego...ale bez szaleństw B)

Cieszę się, że wracamy do Łodzi...od razu wykupię jej abonament we wrotkarni KołoWrotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki wielkie za odpowiedzi, na początek odwiedzimy decathlon bo tam ww. rocesy też jakieś są, rozbieżność cen nie jest jakaś wielka (zakładam, przy początkującym budżecie) więc posprawdzamy "na żywo".

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są sposoby na rozciągnięcie buta w rolkach? Kupiłem korespondencyjnie Rocesy rozm. 44 i niestety wyraźnie ciasnawe. Jeżeli nie, to sprzedam opla będę musiał pozbyć się  zupełnie nowych, niejeżdżonych rocesów Gymnasium 2.0 TI, kółka 90 mm. Wyglądają szpanersko, więc wolałbym raczej dostosować do swojego kopytaJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rafalm napisał:

Czy są sposoby na rozciągnięcie buta w rolkach? Kupiłem korespondencyjnie Rocesy rozm. 44 i niestety wyraźnie ciasnawe. Jeżeli nie, to sprzedam opla będę musiał pozbyć się  zupełnie nowych, niejeżdżonych rocesów Gymnasium 2.0 TI, kółka 90 mm. Wyglądają szpanersko, więc wolałbym raczej dostosować do swojego kopytaJ

Prawidła do butów MASSIDO, r. 38-39

 

                 +

 

PARKSIDE Opalarka PHLG 2000 E4, 2000 W

 

i będzie Pan zadowolony :mrgreen:

Ewentualnie to:

image.png.161b571c5c9470f7a76e04e67ab72dc7.png

Bo plastiku nie rozciągniesz, chyba że  we wkładce zrobisz dziury na palce.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast obcinaczek (nie dają rady u mnie - muszą być nożyce jak do cięcia kabli) polecam profesjonalny pedicure dla sportowców - jak grałem w piłkę, regularnie chodziłem na piłowanie paznokci, tak by zmniejszyć wielkość  płytki do minimum.

W lato poznasz kopiących po czarnych paznokciach  lub ich brak :evil2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie doszły wszystkie części więc mogłem poskładac kółka. Na fotce stare kółka, jak widać konkretnie zjechane a to efekt miękkiego materiału i faktu, że moja córa jakieś dwa tygodnie temu nauczyłe się hamować nie użwyając hamulca pod stopą. Nowe kółka nie są jakoś mocniej twarde ale tyle udało mi się znaleźć na szybko tak by pasowało do ramy...i jeszcze musiały podobac się przyszłej użytkowniczce :rolleyes: Całość złożona na nowych gratach, łożyska ABEC 9, tuleje dystansowe, ośki. Stare łożyska ABEC 5 przeserwisowałem i od biedy jeszcze się nadadzą. Stare ośki po nałożeniu Loctite na gwinty też jeszcze posłużą. Natomiast tuleje dystansowe były plastikowe...niektóre już okazały się być w dwóch częściach :blink:

Następne rolki będa juz pewnie na miarę (obecnie to jest ta wersja buta rozsuwana) i jakieś porządne bo widze, że złapała bakcyla.

 

kolka stare.jpg

kolka nowe.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...