Skocz do zawartości

LEGO i podobne


Zyzol

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, radekk napisał:

kilka by się u mnie znalazło, może napiszę że odsprzedam za 75% jego ceny, ciekawe czy się skusi:biglol:

 

Ja wczoraj nabyłem drugi zestaw tego

lego-75290.jpg

 

więc jeden ląduje w czeluściach piwnicy z dopiska nie wyciągać przez 20 lat, a drugi czuję że wręczę sobie z okazji dnia dziecka:yahoo:

Ile takie cudo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek w warszawskiej Arkadii miało miejsce otwarcie pierwszego w naszym kraju oficjalnego sklepu Lego. Postanowiłem wykazać się dużą dozą infantylności i ruszyłem, jak się okazało w całkiem sporą, kolejkę chętnych :P

Zanim dotarłem przed wejście, przez ponad trzy godziny czerpałem z kolejkowych dyskusji wiedzę, jaki klocek w jakim kolorze jest bardziej pożądany oraz ile kto ma strychu zestawów na czarną godzinę :) Ograniczenia pandemiczne nie pomagały w szybszym rozładowaniu kolejki.

Sklep okazał się być nieduży i poza kilkoma miejscami na ekspozycję złożonych zestawów, oferuje półki z pudełkami. Gdyby ktoś chciał traktować sklep jako miejsce specjalnej pielgrzymki z dziećmi z drugiego krańca Polski, to raczej nie polecam ;)

 

1.06 mają być dostępne nowe zestawy (m.in. SC) i po cichu liczyłem, że będą dostępne na otwarcie. Niestety, korporacyjny porządek nie pozwolił na taki szał i żadnego z tych zestawów nie było.

 

Ceny w sklepie są oficjalne, więc jakby nie patrzeć - słabe. Jedyne korzyści to ewentualne gratisy, punkty w ich programie lojalnościowym oraz firmowa torba papierowa (gratis do zakupów:yahoo:).

 

 

E0E44113-AB61-4C92-8E67-4F1862945FCD.jpeg

ED0F4AE1-FE3C-4D4A-B32C-40D1CB77C4F9.jpeg

99C9E727-C18C-4EE1-8894-B4AB31275302.jpeg

6AF969DC-36DD-4C91-9F71-D2E21B0141AD.jpeg

DED3A1E7-3B4C-434C-8B28-43F849CB4464.jpeg

  • Dzięki! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawostka. Clou programu otwarcia był rzekomo limitowany do 250szt. zestaw „Sprzedawca Lego” z torbą „Warszawa 2021”, który stanowił gratis przy zakupach za określoną kwotę. Nic specjalnego, mogli się bardziej postarać i zrobić coś bardziej unikatowego, kojarzącego się z miejscem.

Wczoraj czas spędzony w kolejce został wyceniony przez sprzedającego na:

 

B5B78B39-FEF1-4C3C-ADB5-844EDCABBACE.jpeg
 

Dzisiaj cena trochę spadła ;) 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zyzol napisał:

Jeszcze ciekawostka. Clou programu otwarcia był rzekomo limitowany do 250szt. zestaw „Sprzedawca Lego” z torbą „Warszawa 2021”, który stanowił gratis przy zakupach za określoną kwotę. Nic specjalnego, mogli się bardziej postarać i zrobić coś bardziej unikatowego, kojarzącego się z miejscem.

Wczoraj czas spędzony w kolejce został wyceniony przez sprzedającego na:

 

B5B78B39-FEF1-4C3C-ADB5-844EDCABBACE.jpeg
 

Dzisiaj cena trochę spadła ;) 

na allegro jest tego więcej, tam w promocyjnych cenach 500-600, choć jeden nawet za 489 jest:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nowość. Nie sądzę, aby wyprodukowali bardzo ograniczoną liczbę, ale chyba każdy zestaw żyje swoim własnym życiem, a w przypadku tych kolekcjonerskich, Lego stara się początkowo ograniczać dystrybucję. Porsche #10295, które kupiłem za 599 cały czas trzyma cenę, chociaż ostatnio pojawiło się w promocjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za miłe kreatury? Nie znam się ;) 

 

Apdejt tygodnia to nieunikatowy, ale sympatyczny, popularny i cieszący się dużym uznaniem na Forum, niestety jako model dość prosty i mało funkcjonalny - Jeep Wrangler w teście na kamykach.

590B82D0-97B1-42A5-8CD4-25BA3655402F.jpeg

Edytowane przez Zyzol
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zyzol napisał:

A co to za miłe kreatury? Nie znam się ;) 

lego-40366.jpg

zestaw oficjalnie oferowany wyłącznie w Billund w Lego House. Wzorowane na tych dinozaurach które są w Lego House

presse-h%C3%B8js%C3%B8son2020.jpg

 

 

A Kantyna Mos Eisley zaczyna się składać:dance:

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

lego-40366.jpg

zestaw oficjalnie oferowany wyłącznie w Billund w Lego House. Wzorowane na tych dinozaurach które są w Lego House

presse-h%C3%B8js%C3%B8son2020.jpg

 

 

A Kantyna Mos Eisley zaczyna się składać:dance:

 

 

Byłeś? Ja planuję się wybrać z rodzinką. Tymczasem z okazji Dnia Dziecka dla syna mojego  przyjaciela, który ostatnimi czasy bardzo mi pomógł i poświęcił wiele chwil na moje sprawy, a mógł na rodzinę, sprawiłem coś takiego (kupiłbym dla siebie/swojego syna, ale ile można mieć tych klocków a tak zawsze będę mógł sobie popatrzeć na ten zestaw u kogoś ;) )

 

Lego-76897-Speed-Champions-Audi-Sport-Quattro-S1-Race-Car-Set.jpg?fit=1500%2C1500&ssl=1

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2021 o 23:43, Neutrino33 napisał:

Napisz do LEGO w tej sprawie. powinni przysłać gratis. Jest chyba nawet na stronie taki formularz.

kojarzy mi się że gdzieś to widziałem na stronie. Złożę najpierw do końca ten zestaw, a niedługo pewnie będę coś zamawiał od nich ze strony to wtedy wypełnię, bo nawet nie wiem czy płaci się za przesyłkę czy nie, a nawet jak nie to bezsens o jeden mały klocek się prosić którego brak nie ma wpływu na możliwość dalszego składania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, radekk napisał:

kojarzy mi się że gdzieś to widziałem na stronie. Złożę najpierw do końca ten zestaw, a niedługo pewnie będę coś zamawiał od nich ze strony to wtedy wypełnię, bo nawet nie wiem czy płaci się za przesyłkę czy nie, a nawet jak nie to bezsens o jeden mały klocek się prosić którego brak nie ma wpływu na możliwość dalszego składania.

Jest też taki trick, jak szukasz konkretnego klocka to można go kupić...ale płacisz za wysyłkę i za klocek...ale jak zgłaszasz, że brakuje ci konkretnego klocka z konkretnego zestawu (podajesz numer) to wysyłkę masz za darmo ;-). Korzystają z tego ludzie, którzy budują swoje własne konstrukcje i czasami brakuje im jakiegoś specyficznego klocka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zyzol napisał:

Ciężki kaliber wjechał :) Podoba mi się i chętnie bym sprawdził te wszystkie silniczki w działaniu, ale jednak chyba zestaw nie dla mnie…No i za małe mieszkanie mam :evil:

Przynajmniej nie musiałbyś wstawać do lodówki ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...