Skocz do zawartości

Od Kaszub po Bory Tucholskie - wyjazd jednodniowy dla Subaru 14 luty


Miłosz Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi




... a i tak kluczowy będzie odpadający plastikowy zderzak i rysa od krzaczka default_drool3.gif


A ja i tak lubie swoje zderzaki, a dużo poważniejsze rysy robią 'ostrożni' pod marketem niż jazda po lesie.
Tak czy inaczej na początku powiedziane było ze letka trasa szutrowo/polna ....

Jak warunki atfosmeryczne bedom ciężkie to najmniejsze znaczenie bedom miały łopony.

Wysłane z mojej komórki przez Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Miłosz Rzeźnik napisał:

kluczowy będzie odpadający plastikowy zderzak

Jak mi ktoś powie, jaki warsztat pasjonacki zrobi mi zderzak wg mojego pomysłu, to mustro już mam gotowe :) 

Wystarczy giętarka, dobra stal i trochę czasu na zrobienie prototypu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, nohol napisał:

Jak mi ktoś powie, jaki warsztat pasjonacki zrobi mi zderzak wg mojego pomysłu, to mustro już mam gotowe :) 

Wystarczy giętarka, dobra stal i trochę czasu na zrobienie prototypu. 


To nie są tanie rzeczy... :rolleyes:
A poważnie to nie ma sensu, problemy przy przeglądzie mogą być, po Austrii nie pojeździsz, a po wstawieniu stali przed przednią oś za chwilę jest zawieszenie do wymiany. Nie wiem czy są zawieszenia do Subaru o zmienionym indeksie obciążenia. Pewnie wszystko się da, ale to masturbacja by była.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Nie takie rzeczy sie robiło spawarkom ze śwagrem.

A tak poważnie, to nie wiem czy byś znalazł homologowany stalowy zderzak do subaru, chyba że auto sprzed 2006 roku jest.

Wysłane z mojej komórki przez Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, inanitas napisał:

Oj tam oj tam. Nie takie rzeczy sie robiło spawarkom ze śwagrem. emoji1787.png

A tak poważnie, to nie wiem czy byś znalazł homologowany stalowy zderzak do subaru, chyba że auto sprzed 2006 roku jest.

Wysłane z mojej komórki przez Tapatalka


 


Zderzaków na EU nie ma są orurowania, to które widziałem na żywo dało się przesunąć za pomocą jednej ręki. (Takie pewnie wymogi homologacyjne więc nie ma co się czepiać) 

https://steeler4x4.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, inanitas napisał:

to nie wiem czy byś znalazł homologowany stalowy zderzak do subaru

Amerykanusy mają, tyle, że nie chcą wysyłać. No i rzeczywiście - holologacja - to może być kłopot. Chyba, że przekładać za każdym razem przy wyjeździe... Oj... ostudziliście mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nohol napisał:

Jak mi ktoś powie, jaki warsztat pasjonacki zrobi mi zderzak wg mojego pomysłu, to mustro już mam gotowe :) 

Wystarczy giętarka, dobra stal i trochę czasu na zrobienie prototypu.

Miłosz żartował z tym stalowym zderzakiem. W SUV ie to nonsens pod wieloma względami niektóre już Miłosz wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ajax napisał:

W sumie jeśli kupisz sobie suva zarejestrowanego w PL przed bodajże październikiem 2007 to można wyrzucać śmiało kasę w błoto na stalowe zderzaki :D 

Jaki jest Twoim zadaniem pożytek z tego dodatkowego 30 - 40 kg żelastwa w Subaru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mechanik napisał:

Jaki jest Twoim zadaniem pożytek z tego dodatkowego 30 - 40 kg żelastwa w Subaru? 

 

Nie wiem w jakiej równoległej czasoprzestrzeni używa się sformułowania "wyrzucać śmiało kasę w błoto"  jako synonim słów "moim zdaniem warto wydać na to kasę i będziesz miał z tego pożytek". 

Polecam zapoznać się z poniższym stanowiskiem naukowym :D 

https://pl.wiktionary.org/wiki/wyrzucać_pieniądze_w_błoto

Jeśli tu będą jakieś nieścisłości polecam zerknąć sobie jeszcze tutaj: https://pl.wiktionary.org/wiki/marnotrawić#pl oraz tutaj https://pl.wiktionary.org/wiki/marnować#pl

Jak tu nie kochać internetów? :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ajax napisał:

Nie wiem w jakiej równoległej czasoprzestrzeni używa się sformułowania "wyrzucać śmiało kasę w błoto"  jako synonim słów "moim zdaniem warto wydać na to kasę i będziesz miał z tego pożytek". 

Wyrzucanie pieniędzy w błoto to już sam zakup terenówki, szpeju też.. "w błoto" bo jeździ w terenie.

 

W takim razie ujmę to inaczej. Montaż szpeju który w terenie się nie przyda to wyrzucanie pieniędzy przez okno :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mechanik napisał:

Wyrzucanie pieniędzy w błoto to już sam zakup terenówki, szpeju też.. "w błoto" bo jeździ w terenie.

 

W takim razie ujmę to inaczej. Montaż szpeju który w terenie się nie przyda to wyrzucanie pieniędzy przez okno :biglol:


Ja nawet nie mam prawdziwej terenówki, a to już dla wielu podchodzi pod definicję wyrzucania kasy. 

Może być przez okno, chociaż chyba błoto bardziej pasuje :D 

Jak mówi stare chińskie przysłowie pszczół: założenie świni siodła nie zrobi z niej wyścigowego rumaka :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wroce do glownego watku. AT czy zimowki? default_tongue.png
Jak juz musisz podejmować taka decyzje to lepiej przełożyć na czwartek piątek przyszłego tygodnia. Wówczas będzie lepsza prognoza pogody.

Wysłane z mojej komórki przez Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mechanik napisał:

Jaki jest Twoim zadaniem pożytek z tego dodatkowego 30 - 40 kg żelastwa w Subaru? 

 Mój projekt zakłada przede wszystkim "podkoszenie" zwisu, aby zmienić nieszczęsny kąt natarcia. 

Od razu uprzedzam - nie chcę zrobnić samochodu do off-road'u, ale sporo jeżdżę po lasach (taka robota) i fabryczny zderzak często przeszkadza. A i czasami przydałaby się wyciągarka (której montaż projekt też zakłada - schowana w zderzaku).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...