Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy rowerowy


Jagoda Książek

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, ipsx82 napisał:

Jaki bagażnik rowerowy na hak zakupić lepiej ?

Platforma na koła czy rama na której podwieszane ?

Docelowy na 4 rowery

Moim zdaniem platforma. A najlepiej z opcją montażu boxa na niej B)

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Westfalie BC60 (używam ją od 10 lat i jest naprawdę super), która jest uchylna i składana (58x22x69 chyba najmniejszy rozmiar na rynku) ale jest tylko na dwa rowery, mam też dostawkę na trzeci rower ale razem z nią już tak ładnie się nie składa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam Aguri na 3 rowery. Wożę ciężkie sprzęty, nigdy nie było żadnego problemu, naprawdę dobry sprzęt. Uchylny, stabilny, duże możliwości mocowania, zdarzało sie jechać i 170km/h z trzema. Nie widziałem sensu dopłaty 100% kwoty do Thule i nie żałuję. Z samym thule mam również dobre doświadczenia, wypożyczałem kiedyś dużo, również bardzo dobry producent ale drogi.

edit: Oczywiście na hak

Edytowane przez Daroot
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 10:28, ipsx82 napisał:

Widziałem  oferty takie z boxem ale powyżej mojego budżetu 2500

Ale nie bierz platformy, do której PÓŹNIEJ nie dokupisz boksa. Ucz się na m.in. moim błędzie. Wybrałem nieco tańsze rozwiązanie, by za jakiś czas przekonać się, że brak możliwości montażu skrzyni jest bolesny finansowo, bo trzeba szukać kolejnych rozwiązań, a co za tym idzie wydać kolejne złotówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie świetnie sprawdzają się belki yakima thrubar ( zostały mi z poprzednich aut, tylko stopy mocujące wymieniłem) są ciche , maja 90 mm( 75 kg nośności)czyli większość nowych uchwytów pasuje . Na rowek T, zakładam thule outride , uchwyt za widelec ( tez pozostałość z poprzedniego auta) . Rower jes niższy, mniej gwiżdże. Box hapro/interpack 191/81/42: 410 litrów (traxer 6,6) . Jest spoko. Można z uchwytem rowerowym zmieścić. Traxer 8,6 za długi , dużo wystaje . Kosz : thule canyon z przedłuźką , razem 171 cm 

ACFD5EBB-46BD-4757-B421-66DF140424FA.jpeg

F906D4C4-9C71-4B70-AC16-6574996E5DF6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 20.05.2022 o 10:32, ovi napisał(a):

Dopytam.
Który model Westfalii polecicie? Pomału się przymierzam do kupna haka do mojego Garfielda.

Jak powiedział tak zrobił. Kupiłem Westfalia A40V.
Krążył tu kiedyś filmik (a może mi się coś zdaje) jak założyć hak do naszego XV. Nie mogę go odkopać, ktoś coś?

 

Ktoś z Was może miał okazję korzystać z boxa ale na hak? Przymierzam się do Thule Onto:

image.thumb.png.601e909ff55bbe7583057edd1d5f3cc9.png

 

Co do kosza:

 

W dniu 4.06.2022 o 15:24, CUV napisał(a):

Kosz : thule canyon z przedłuźką , razem 171 cm 

ACFD5EBB-46BD-4757-B421-66DF140424FA.jpeg



Mam ten sam ale bez przedłużki...jest mega! Bardzo jestem z niego zadowolony. Wrzucam do niego skrzynie QBRICKa - spinam pasem naciągowym.

PXL_20210707_172352026.thumb.jpg.ef5c7b28fc7d81f04561ea3489dd1d7e.jpg

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ovi napisał(a):


Mam ten sam ale bez przedłużki...jest mega! Bardzo jestem z niego zadowolony. Wrzucam do niego skrzynie QBRICKa - spinam pasem naciągowym.

PXL_20210707_172352026.thumb.jpg.ef5c7b28fc7d81f04561ea3489dd1d7e.jpg

 

Tak, wersja krótsza wydaje się poręczniejsza , a jest na tyle dobrze policzona , że nawet trapy maxtraxa się do niej mieszczą . Ja jeszcze zmieściłem markizę i poszedłem w duffelbagi TNF-a

IMG_2265.jpeg

IMG_2249.jpeg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.08.2020 o 22:48, Garibaldi napisał(a):

Chyba taniej - ja w Krakowie założyłem hak ACS z podwyższonym naciskiem pionowym ze standardowych 90kg do 130 kg. Zdejmowany, chowana pod zderzakiem 13 pinowa wtyczka jak nie używasz. Za całość zapłaciłem koło 1500. Testowane na 3 rowerach na różnych bagażnikach. Od dachowych trzymam się z daleka i nie jeżdżę za takimi autami po tym jak znajomym w tym roku zerwało taki z 4 rowerami przy 110 km (max dopuszczalna 130km).

Możę kolega podesłać namiary na prv gdzie takowy hak montował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...