Skocz do zawartości

Wakacje Covid


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

o widzisz, zapomniałem, moi rodzice wracali z Chorwacji z niedzieli na poniedziałek i poza sprawdzaniem dokumentów na granicy ze Słowenią przejazd bezproblemowy. Słoweńcy sprawdzają i rejestrują Polaków wjeżdżających do ich kraju i nakładają kwarantannę jak ktoś ma zamiar być dłużej niż 12h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem wczoraj z Viru, żadnych problemów do Chorwacji i z powrotem,  jedynie w tamtą stronę  godzina na granicy Chorwackiej na sprawdzenie dokumentów.

Na miejscu raczej luźno, maski tylko w sklepach.

Podróż przez Słowację i Węgry z Katowic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ktoś był ostatnio we Włoszech? Jak wygląda sytuacja z kontrolą czy ktoś ma test negatywny lub jest zaszczepiony? Za 2tyg jedziemy z dzieciakami a nie chce im robić żadnych tych testów. My jako dorośli mamy już certyfikaty więc tu nie ma problemu. Zastanawiam się czy oni na miejscu jakoś to kontrolują. Jedziemy swoim samochodem i mieszkamy w wynajętym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie znowu jesteśmy na wakacjach w Grecji więc mała aktualizacja jak to teraz wygląda:

Na lotnisku trzeba okazać przy check-in:

- kod QR z greckiego Passanger Location Form (może być jeden na całą rodzinę) 

- dorośli i dzieci >12 lat albo certyfikat szczepienia (minimum 14 dni od ostatniej dawki), albo ozdrowienia (jakie odstępy nie pamiętam). Gdy nie ma trzeba pokazać test w j. angielskim PCR wykonany min.72h przez wylotem lub antygenowy 48h przed wylotem.

- dzieci <12 lat nie muszą nic pokazywać

Nic innego nie chcieli ale na stronach touroperatora były wymienione jeszcze inne formularze.

W samolocie pełne obłożenie.

Na lotnisku w Grecji tłumy jakby pandemii nie było. Po wyjściu z samolotu sprawdzają w/w papiery ale raczej niezbyt dokładnie. Z moich obserwacji: na 6 stanowisk tylko jedna pani sprawdzała nazwiska na certyfikatach z paszportami, pozostali puszczali nawet nie patrząc w paszporty.

Wszystkie atrakcje są pootwierane, w hotelach limit 80% obłożenia (i jest wykorzystany, takich tłumów dawno nie widziałem). W pomieszczeniach, autokarach i w miejscach publicznych wymagane maseczki, pilnują bardzo. Na terenie hotelu na zewnątrz maseczek nie trzeba. W knajpach gdzie jest szwedzki stół dają jednorazowe foliowe rękawiczki i też wymagają maseczek.
Jak macie jakieś pytania walcie śmiało.

Po powrocie opiszę jak z kwarantannami itp.

Edytowane przez ESP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2021 o 10:37, lukasdraz napisał:

Ktoś był ostatnio we Włoszech? Jak wygląda sytuacja z kontrolą czy ktoś ma test negatywny lub jest zaszczepiony? Za 2tyg jedziemy z dzieciakami a nie chce im robić żadnych tych testów. My jako dorośli mamy już certyfikaty więc tu nie ma problemu. Zastanawiam się czy oni na miejscu jakoś to kontrolują. Jedziemy swoim samochodem i mieszkamy w wynajętym domu.

Jestem właśnie w okolicach jeziora Como. Przejazd samochodem przez Niemcy, Austrie, Szwajcarię i oczywiście Włochy. Nikt nic nie sprawdzał. Wszystkie granice otwarte, żadnej kontroli. Na miejscu ludzi niezbyt dużo. Wewnątrz maseczki, na powietrzu nie trzeba. Ale praktycznie wszystkie osoby na oko 60+ (a jest tu trochę takich) noszą maseczki nawet na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...