Skocz do zawartości

2019 vs 2020


anonim1133

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są różnice między tymi rocznikami?

Weszła hybryda. Poza tym mechanicznie się różnią? Xmode taki sam? Bo dwa litry bez hybrydy brzmią mądrzej niż z, bo taka biedna trochę ta hybryda się wydaje.

Wyposażenie to samo, ajsajt ten sam?

 

Okrutnie biedna i trudna w przyswajaniu jest strona Subaru...

Edytowane przez anonim1133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, anonim1133 napisał:

Wykrywanie ruchu poprzecznego

 

To już było, dodali RAB czyli automatycznie hamowanie jadąc do tyłu

 

12 godzin temu, anonim1133 napisał:

Bo dwa litry bez hybrydy brzmią mądrzej niż z

 

Tak właśnie jest, przy obecnych cenach i możliwościach XV e-bokser nie ma większego sensu, lepiej upolować jakiś używany 2.0 z 2018

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GREGG napisał:

Tak właśnie jest, przy obecnych cenach i możliwościach XV e-bokser nie ma większego sensu, lepiej upolować jakiś używany 2.0 z 2018

W roku 2021 zaczną kończyć się 3 letnie leasingi... Ja to się moooże (kiedyś) zasadzę na sam silnik? Bo nawet z moim XV fb16 całkowicie się zgadzam z Pertynem. Dodam, że mój Szary Mnich jak każdy samochód ze słabym silnikiem, jest bardzo wrażliwy na obciążenie. Czyli jeżdżąc samemu mam inne osiągi niż jeżdżąc we czwórkę albo załadowany po dach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GREGG napisał:

Tak właśnie jest, przy obecnych cenach i możliwościach XV e-bokser nie ma większego sensu, lepiej upolować jakiś używany 2.0 z 2018

wszystko zależy od ceny. Obniżą cene e-boksera i zacznie to mieć sens. Bardzo podobna akcja była w 2014 roku. Obniżyli cene XV o 10 % (  powyżej 10k PLN ) i nagle na auta znaleźli się chętni bo cena początkowa była zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO Ci, co kupili XV 2.0 i 1.6 po cenach z 2018 i 2019 dostali dobrze wycenione auto. Od 2020 ceny aut poszły ostro w gore. Popatrzcie na cenniki chociażby Mazdy czy grupy VAG. Inna sprawa to e-boxer. Mnie ten koncept nie przekonuje - ani lepszych osiągów ani niższego spalania. Myślę, ze e-boxer w obecnym kształcie szybko zaniknie z oferty i pojawi się coś co bardziej hybrydowego - w kooperacji z Toyota. Zresztą, koncept w USA tez nie przyjął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Mnie ten koncept nie przekonuje - ani lepszych osiągów ani niższego spalania.

Bo wydaje się to być na szybko skrojoną próbą ratowania emisji. Być może dla nas pali auto więcej, ale może według WLTP jest lepiej. Nowy OBK w USA ma być też zelektryfikowany za czas jakiś. Być może tam pojawi się kolejna generacja e-Boxera i będzie to jakieś rozwinięcie względem obecnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Być może dla nas pali auto więcej, ale może według WLTP jest lepiej

 

Sprawdziłem z ciekawości jak ma się e-boxer w XV do naszego 2.0i:

 

2.0 - spalanie cykl mieszany 6,9l , norma Euro 6c emisja 155g 

 

E-boxer - spalanie norma NEDC cykl mieszany 6,5l, WLTP cykl mieszany 7,9l, norma emisji Euro 6d, emisja odpowiednio 149g i 180g 

 

Więc na potrzeby testów jest pewien sukces, bo wg starych norm na pewno byłoby gorzej, co widać po danych dla obecnego 1,6 - spalanie wg nowych norm odpowiednio 6,9l i 8,0l a emisja 157g i 180g, a MY18 z 1,6 miał 6,4l i 145g       

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawie i dobrze napisany test XV e-Boxer punktujący jego słabe i mocne strony :

https://autokult.pl/38086,testu-subaru-xv-e-boxer-nie-jest-u-nas-popularny-bo-klienci-chca-miec-mydlone-oczy

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...