Skocz do zawartości

Legacy IV kombi spec.B H6 6MT Leszek


Tinuviel

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat po 4latach od zakupu ale tyle czasu musiało upłynąć żeby dojść do wnioski że auto zostaje. Na speca przesiadłem się z Imprezy 2.0R Hawk-eye'a. Po zakupie detailing w środku i z zewnątrz + poprawki lakiernicze. Auto świetnie jeździ ale brakuje mi trochę bezpośredności i sztywności więc nad tym popracujem. Aktualnie mechanicznie jest to prawie seria pomijając nowe bile b6 z przodu i parę poli od dołu i "sportową" wkładkę filtra powietrza.

 

parę zdjęć pacjenta:

 

To chyba najstarsze jakie mam:

Screenshot_20200627-104023_Photos.thumb.jpg.f99f995928d54dd86eb90d38a0b876b1.jpg

 

Leszek lubi się ufajtać no ale podobno umorusane subaru to szczęśliwe subaru:

Screenshot_20200627-104227_Photos.thumb.jpg.4df3895c7cb0ff3fe90c6b13cf777c93.jpg

 

no ale żeby nie było że go nie myje to myjnie automatycznej na oczy nie widział:

Screenshot_20200627-104305_Photos.thumb.jpg.e56a6721586df2afadc4b528d0298bbf.jpg

 

jak każde subaru lubi śnieg... jak taki jeszcze we wrocławiu kiedyś padał:

Screenshot_20200627-104437_Photos.thumb.jpg.647e5f4074c07c617ef63b3c997c3a96.jpg

 

lubi też rowerowe wycieczki:

Screenshot_20200627-104722_Photos.thumb.jpg.75910e421175e93065ed2d0685d30e07.jpg

a tutaj ze swoimi kolegami, mr2 i is200 TTE:Screenshot_20200627-105849_Photos.thumb.jpg.f5b4139ab88402d85971d37755a7c5dc.jpg

 

w środku już trochę porobiłem, jest radio z androidem, kamera cofania, internety i takie tam + panel klimy od legacy V:

Screenshot_20200627-104647_Photos.thumb.jpg.9c2618c8bea130b63c568335d6630b3c.jpg

 

oraz ładowarka indukcyjna dla telefonów - bardzo fajne rozwiązanie, podstawka ma magnes, po prostu kładę tam telefon, on się trzyma i ładuje. Podpięte do prądu jest pod konsolą środkową:

Screenshot_20200627-104552_Photos.thumb.jpg.7a2b8b3ec385db4adb03ada5f77370fc.jpg

 

 

 

Teraz plan działania:

- wymiana fotela na poliftowy z pamięcią - zrobione 06/2020

- konserwacja podwozia - zrobione 07/2020 + 12/2022

- korekta lakieru

- detailing z polerką przednich reflektorów - zrobione 02/2023

- wymiana przednich reflektorów na xenony- zrobione 03/2023

- czujnik temperatury oleju - raczej DIY oparty o arduino zintegrowany w zegarami, raczej w formie koloru podświetlania ikonki. - zrobione 02/2023

- wymiana szybki od zegarów (zrysowana) - zrobione 02/2023

- ogarnięcie czujników cofania przód/tył. Tak trochę działają a trochę nie bardzo. - zrobione 08/2020

- obszycie kierownicy - zrobione 09/2020

- wymiana gałki, mieszka, skóry od ręcznego - zrobione 09/2020

- malowanie/oklejenie tunelu środkowego - zrobione 11/2020

- wymiana wykładziny podłogowej

- wymiana zużytych elementów wnętrza (boczki, plastiki w bagażniku itp)

- nowy set letni - felgi + opony. Już zamówione, w przyszłym tygodniu powinny trafić na auto - zrobione 07/2020

- rozpórka przednia górna - kupiłem staffa, czeka na zamontowanie - zrobione 08/2020

- staby przód/tył whiteline + nowe łączniki OEM - kupione, czekają na zamontowanie - zrobione 08/2020

- rozpórka tylna górna cusco - kupiona, czekam na dostawę - zrobione 08/2020

- sprężyny STI - kupione, czekam na dostawę - zrobione 08/2020

- rozpórki dolne - jak się jakieś trafią

- poli na tył w wachacze przednie i przód w tylne (zgodnie z sugestią serwisu) - zrobione 08/2020

- gril "plaster miodu" - kupiony, czekam na dostawe - zrobione 08/2020

- blenda rolety bagażnika - kupiona, czekam na dostawę - zrobione 08/2020

- geometria, względnie camberbolty jak nie da się na fabrycznych ustawach. - zrobione 08/2020

- nowe radio - zrobione 11/2020

- nowe opony zimowe - zrobione 10/2020

- tłumiki końcowe STI Genome - zrobione 01/2021

- kolektory wydechowy raptora - zrobione 01/2021

- lusterka JDM składane - zrobione 01/2021

- kamera cofania AHD - zrobione 01/2021

- UPG - zrobione 04/2021

- dorobienie przycisku od awaryjnych - zrobione 2021

- strojenie - - zrobione 2021

- felig/zestaw zimowy - zrobione 2022

- przednia kamera AHD - zrobione 2023

- Wymiana szyberdachu - zrobion 2023

- Wymiana pękniętej szyby przedniej - zrobion 2024

 

 

 

I to tyle, mam nadzieje że twardsze sprężyny, staby i rozpórki dadzą pożądany efekt, nie planuje żadnego gwintu czy betonowego zawiasu - to ma być nadal daily, autem głownie żona jeździ. Jak będzie porobione to pomyślę nad mocą. Powiedziałem sobie że jak padnie upg to wtedy pomyślę nad kompresorem. 300k strzeliło a UPG całe więc może może uszczelkę ktoś już robił. Chodzi mi też po głowie e-turbo (ale nie te z ebay-a tylko prawdziwe) ale to wszystko na sam koniec - mocowo seria jest moim zdaniem i tak całkiem spoko.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tinuviel
  • Super! 9
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dr.elich napisał:

Super robota. Będę śledził temat by podkradać pomysły. Co to za radyjko?

 

Radyjko firmy joying, jedna z bardziej popularnych chińskich(słowo klucz: chińskich), nawet jakiś wsparcie jest. To jest 1din z 10calami (chyba) mocno panoramiczne. Głowna zaleta jest taka że przy tej mojej customowej ramce nie trzeba się spinać i kombinować jak ładnie wcisnąć 2dinowe i dorabiać maskownice itd. Wyświetlacz wystaje trochę jak tablet ale jet to ładnie wykończony wyświetlacz. Drugi plus to dzielony ekran, zazwyczaje po lewej mam spotify a po prawej google maps i dzięki temu że wyświetlacz ma takie a nie inne proporcje wygląda to spoko. Z minusów to mogłobyto szybciej chodzić oraz brak fizycznych przycisków (no ale działają te z kierownicy). W schowku mam modem 4g więc radyjko ma zawsze neta (sim z allegro wychodzi jakoś 30-50zł na rok).

 

 

 

 

36 minut temu, Danko napisał:

Camberbolty trudne sa w montażu? Co trzeba zrobić? 

I lusterka jdm? Nie moga być np od polifta? 

O mieszki ciężko, jak chcesz jakiekolwiek inne niz oem. Widzialem tylko w amerykańskich sklepach. Komplet 70$ minimum... 

 

 

nie no odkręcasz koło, odkręcasz jedną śróbę z amork, wkręcasz camber bolta, ustawiasz i jedziez na geometrię. Niestety może być tak (ale nie musi) że ciężko jest śrubą regulować jak jest już koło założone, wtedy geometria robi się mozolnym zadaniem.

 

Jeżeli chodzi o lusterka to jak jdmy się nie trafią to biorę poliftowe ale przedliftowe bardziej mi się podobają. Nie wiem tylko czy w japońskich nie będzie sporo dłubania żeby kąty były ok.

 

Mieszki - pisałem kiedyś do producenta mieszków w Polsce, pisał że nie ma takich ale jak Mu wyślę swój to mi uszyją w normalnej cenie. Chociaż jak patrzę na złożoność tych mieszków to nie wiem czy by samemu tego nie uszyć albo poprosić kogoś kto umie lepiej w maszynę do szycia (materiał mam). Nie mam też zapędów żeby tam pchać skórę z aligatora czy innego szynszyla, zwykła czarna będzie ok, może tylko nitka inna.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hookie napisał:

Wut? Mieszki na Allegro 55 złotych za komplet do Legacy IV. Wiem, bo kupiłem i wymieniłem.

Pisze o innych niz oem. Np we wzór kwiaty wisni, albo w jakims ciekawym kolorze 

@Tinuvielto mogłaby być ciekawa alternatywa na poprawę geometrii.. Na mimosrodach przy glebie nie da się dobrze ustawić 

Edytowane przez Danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie kupować felg:

 

- wszystko zaczęło się od tego krótkiego filmu:

 

 

pomyślałem że chcę takie felgi. Takie felgi okazały się średnio łatwo dostępne ale wzór jest taki że można dobrać coś podobnego od japan racing czy rota.

- znalazłem fajne roty

- są w moim kolorze - mat brązowy

- zostały tylko dwie sztuki...

- dogadałem się że dwie przemalują w mat brąz

- mat brąz wyszedł mało brązowy więc dwie mają jede kolor a dwie inny

- tak to ja nie chce - ok, malujemy dwie pozostałe żeby to nie wyglądało głupio na aucie

- ok, wszystkie pomalowane  - wysłane

- wysłane dwie paczki z lublina, obie w tym samym momencie, jedna pojechała do wrocławia a jedna do... Łodzi. Dlaczego? bo tak (DPD [moderator czuwa] yeah).

- w końcu wszystkie felgi dotarły, mechanik założył opony które leżą u Niego od dwóch miesięcy

- lipiec a ja na zimówkach

- podstawiam auto, mechanik zostaje po godzinach pracy żeby mi to przełożyć

- kapselki są

- śróby są

- pierścienie centrujące są...

 

 

... ale w złym rozmiarze - i to nie że mają zły rozmiar od strony piasty ale od strony felgi. Autem wracam na zimowych kołach.

 

Na plus tyle że felgi wyszły rewelacyjnie, przynajmniej jeżeli chodzi o to czego oczekiwałe. Szkoda tylko że leżą w bagażniku.

 

Jutro dorwę pierścienie i pewnie w sobotę przełożę.

 

Nie mam oczywiście jak wyglądają na aucie ale surowe prezentują się tak:

 

w cieniu:

Screenshot_20200701-185126_Chrome.thumb.jpg.0d8c8a92109f7a8380e2e7a15f456b1c.jpg

 

w słońcu:

Screenshot_20200701-185030_Chrome.thumb.jpg.d286fb48f76f2bf36923c1282ee458de.jpg

 

 

Z innych wiadomości:

 

- zamawiam rozpórki dolne cusco, przednie i tylne ale przez ograniczony ruch lotniczy możliwe że będą iść dwa miesiące.

 

edit:

to w zasadzie nie są rozpórki a raczej wzmocnienia

 

- w poniedziałek auto idzie na konserwację podwozia i podlakierowanie drzwi które ktoś mi raczył wgiąć lekko jakiś czas temu.

 

 

 

Edytowane przez Tinuviel
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Danko napisał:

Ładne koło.. JR wheels nie miało przypadkiem takiego wzoru? I spoko, ja moje też dlugo składałem.. I bylo warto. Juz płaczę na myśl o zimie :biglol:

 

JR mają, mam takie w MR2 swojej nawet:

857329265_Zrzutekranu2020-07-1o19_40_24.thumb.png.7125e0d8c398bdf7648ef40aada2defd.png

 

Tylko albo nie mieli koloru albo tam jest coś nie za fajnie z ET i trzeba by kombinować z dystansami albo nadkolami.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MDsuperstar napisał:

Super kapsle :bowdown:

 

Dzięki, "sam" robiłem. Zleciłem wycięcie laserem w aluminium emblematu (próbowałem na swoim chińskim CNC ale to za drobne detale jak na frez), wypolerowałem, na tło poszedł krążek z włókna węglowego (prawdziwe - nie żadna folia) i na to wszystko żywica:

522848057_Zrzutekranu2020-07-1o21_57_02.thumb.png.9eaef06b4cb57e3780a7daa624712699.png

 

Mam jeszcze i carbon i emblematy i żywicę - nie wiem czy tak samo nie zrobić na dekielkach do Legacy bo te seryjne kapselki takie sobie są. Chyba że ktoś ma jakiś ciekawy pomysł na dekielki to chętnie wysłucham:)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Danko napisał:

Myślicie, ze tskie jak moje też dałoby sie wykonac? Są w barszo średnim stanie plus jeden zęby gubi :biglol:

20200408_151744.jpg

 

To wygląda jakby się dało doczyścić, wypolerować i pomalować i będzie jak nowe.

 

Gdybym ja to miał robić od nowa to:

- ta niebieska i czarna część - łatwo można zaprojektować i wydrukować w 3D i pomalować ale nadal będzie mieć strukturę druku 3D chyba że się masę czasu spędzie na szlifowaniu, podkładzie itd.

- Nowe czarne śruby,

- emblemat - znaleść grafikę albo zrobić zdjęcie i na jego podstawie zrobić grafikę wektorową, dać do wycięcia laserowego (cnc nie ruszy takich detali). złożyć do kupy i jest.

- pod emblemat cokolwiek czarnego żeby nie wychodził druk 3d i gotowe

 

Jeżeli natomiast chcesz żeby to czarne było też z metalu to chyba tylko tokarka albo wypasione CNC 3D ale to się na tym nie znam.

 

BTW od czego to jest? Trochę mi się z corvette kojarzy ale to chyba nie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rays Versus campionato ss7 :P

Nie no, sam nie wiem co bym chciał. Przed jednym ostatnia próba klejenia, jak nie wypali to zostanie druk 3d. Resztę da się wyczyścić, ale to już potrzeba polerki, ręcznie się nie da.. 

Czarna część jest nw metalu jeszcze. Tam jest juz zagięte do dołu jakby. 

Ogólnie to 3 elementy. Niebieski dół z tworzywa - z ząbkami, przykręcone na imbus do reszty +klej. Metalowy okrąg, który kiedyś prawdopodobnie pięknie lśnił z czarnym paskiem dookola i ostatnia część to emblemat na tym "dysku". Bardzo ładne i bardzo zmęczone :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Dj Brabus napisał:

Genialne felgi! :thumbup: Jakie mają parametry (rozmiar i ET)? 

 

18cali, ET48 więc bardzo ładnie pasują, bez dystansów ale też bez tarcia czy rolowania nadkoli. Na to nowe opony Bridgestone Potenza S001 225/40R18. Wydrukowane pierścienie pasują, koła udało się dziś przełożyć, straszna koza z tego mojego subaru. Pasują fajnie, wyglądają fajnie tylko cały efekt psuje mój "outback style" przód. No ale Sprężynki już jadą więc niebawem to naprawimy:)

 

koza.thumb.jpg.58df6f6d0b0f2eb691d67f34248847f4.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Danko napisał:

Jak obnizysz, to z tyłu będziesz musiał zrolować najpewniej ;)

Edit - choć przy takim et to może i nie

 

Ja myślę że aktualnie tył i tak siedzi niżej niż powinien zatem całkiem możliwe że po zmianie sprężyn on wcale nie pójdzie w dół no ale to nigdy nie wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tinuviel napisał:

straszna koza z tego mojego subaru. Pasują fajnie, wyglądają fajnie tylko cały efekt psuje mój "outback style" przód. No ale Sprężynki już jadą więc niebawem to naprawimy:)

No właśnie, a co jest powodem takiej "kozy"? Wydawało mi się, że Spec B powinien niżej siedzieć, a Ty masz rzeczywiście Outback Style...

 

Mój seryjny 2.0R - w porównaniu z Twoim - to leży na glebie ;)

 

DSC_2649.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem amorki jakiś czas temu z przodu i przy okazji wymieniłem też sprężyny na przedzie nie ruszając natomiast tyłu i wydaje mi się że nie tylko przód poszedł w górę ale i tył trochę przysiadł. Sprężyny niby są ok no ale nosa zadziera. Zobaczę jak będzie na STI.

 

U Ciebie całkiem spoko siedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...