Skocz do zawartości

Zamiana kierownicy z Subaru Forester po 2016 do Subaru Forester z 2014


Submar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z Was wymieniał kierownicę w Subaru Forester IV z 2014 na kierownicę po 2016 roku też z Subaru Forestera IV. Pytam bo tam po 2016 r. dużo bardziej mi się podoba (wygląda bardziej sportowo i ma fajniejszy kształt)  a nie wiem czy jest to w ogóle możliwe? Czy wymaga wymiany np. poduszki powietrznej czy jeszcze innych elementów.

 

Dzięki za informacje i pozdrawiam

2017-subaru-forester.jpg

Forester 2014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miałki napisał:

Ta kierownica u góry jest od wersji XT, ta na dole nie.

Moja rada jest następująca.  Wymień całego Forestera na XT. Będziesz miał bardziej sportowo.

Oczywiście ze ta dolna jest z XT przedlitofowego MY13-15. Miałem identyczna w XT14. W XT 18 mam taka jak pokazał Michał ale bez przycisków od ES.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W forkach/xv byly 3 rodzaje kierownicy.  Pierwsza ta 12-14, później kolejna 15-16 która miała tą samą poduchę i większa ilość przycisków do radia, i kolejna 17- w której zmienił się kształt poduszki ale ilość przycisków została. (te roczniki mogą się troszkę zmieniać w zależności od rynku)                                                                                                                                                                                                 

Zmieniać można jak się chce, ale trzeba mieć na uwadze że przyciski nie będą działać na starym radiu. tak samo wymiana radia na to od nowszego modelu nie będzie reagowało na stare przyciski (12-14) tzn będzie ale tak z dupy kilka przycisków działa. Przerabiałem temat we wrzucaniu radia starlink 2017 do XV14. przyciski kierownicy musiałem też wymienić.

 

wiadomo kierwonice różnią się też przyciskami tempomatu i SI drive..

wersja z/bez eyesight

wersja bez SI/  tryby S i I oraz wersja trybów S / I /S#

no i pewnie jeszcze z podgrzewaniem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bombelllooo napisał:

  [..]                                                                                                                                                                                         

Zmieniać można jak się chce, ale trzeba mieć na uwadze że przyciski nie będą działać na starym radiu. tak samo wymiana radia na to od nowszego modelu nie będzie reagowało na stare przyciski (12-14) tzn będzie ale tak z dupy kilka przycisków działa. [..]

 

Ciekawy temat, z dupy znaczy w ogóle, czy mają inne funkcje?

 

wymiana przycisków na kierze to znaczy cała kiera, czy można same guziki?

 

Mnie drażni niesamowicie to srebrne coś na ramionach bocznych, wchodzi mi w strefę gdzie trzymam rękę....i nie mogę się przez  6 lat przyzwyczaić...:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kierownice tą samą jak w forku 2013. Chciałem wrzucić sobie Starlinka bo stare radio było amerykańskie a dodatkowo to takie biedne bez dużego wyświetlacza. Po założeniu nowego radia, przyciski kierownicy (te po lewej stronie) nie działały prawidłowo, z tego co pamiętam to głośność w górę było ok ale już w dół robiło całkowicie coś innego. Pisząc z dupy - nie dałoby się z tym żyć. Ja przerzuciłem tylko przyciski z nowszej kierownicy. ale nie ma problemu żeby włożyć całą kierownice od rocznika 18. tyle że trzeba poduszkę kołować.

20190628_071149.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...