Skocz do zawartości

Forester SJ przycisk opuszczania szyby nie działa


esut20

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jak w temacie. Dzisiaj nagle bez powodu przestał działać mi przycisk opuszczania szyby pasażera zlokalizowany na drzwiach kierowcy. Wszystkie inne szyby sie opuszczają i podnoszą, a jedynie nie można opuścić szyby pasażera przyciskiem zlokalizowanym na drzwiach kierowcy. Jeżeli chcę opuścić szybę pasażera za pomocą przycisku na drzwiach pasażera to działa bez problemu. Dedukuję, jakże błyskotliwie, że chodzi o ten przycisk (nie wiem może jakaś kostka do niego), a nie np mechanizm opuszczania szyby skoro bez problemu się opuszcza. Dodam, że nie opuszczałem ostatnio żadnej szyby przez dłuższy czas i nie dotykałem nawet tego przycisku a jeszcze z miesiąc temu działał. Jak myślicie co to może być?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

MK 

Edytowane przez esut20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domniemam, jakże błyskotliwie, że już próbowałeś  na wszystkie sposóby rozruszać ten przełączniķ i nic to kompletnie nie dało. Zanim jednak podejmiesz kroki w kierunku rozbierania tych drzwi celem dobrania się do kostki przyłączeniowej, spróbuj najpierw odłaczyć akumulator na 40 sekund. Moduł komfortu się zrestartuje i wtedy spróbuj ponownie. Ja tak miałem z klapą bagażnika i pan z serwisu doradził żeby tak zrobić i pomogło.

Jeśli nie daj Boże spotka Cię rozczarowanie, to zabierz się za te drzwi.

W celu rozebrania drzwi,  trzeba iść do jutuba i wpisać hasło np. Forester my 14 front door dismantling, no i follow jak oni tam pokazują.

Edytowane przez Miałki
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, esut20 napisał:

Hej,

jak w temacie. Dzisiaj nagle bez powodu przestał działać mi przycisk opuszczania szyby pasażera zlokalizowany na drzwiach kierowcy. Wszystkie inne szyby sie opuszczają i podnoszą, a jedynie nie można opuścić szyby pasażera przyciskiem zlokalizowanym na drzwiach kierowcy. Jeżeli chcę opuścić szybę pasażera za pomocą przycisku na drzwiach pasażera to działa bez problemu. Dedukuję, jakże błyskotliwie, że chodzi o ten przycisk (nie wiem może jakaś kostka do niego), a nie np mechanizm opuszczania szyby skoro bez problemu się opuszcza. Dodam, że nie opuszczałem ostatnio żadnej szyby przez dłuższy czas i nie dotykałem nawet tego przycisku a jeszcze z miesiąc temu działał. Jak myślicie co to może być?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

MK 

 

U mnie tak się dzieje jak padnie mi akumulator przez ISR i muszę go wyjąć.

Wtedy rozprogramowuje się przycisk w drzwiach kierowcy.

 

Można to zrobić jakoś ręcznie (niby te 5 s. trzymania) ale u mnie wtedy to działa tak, że skokowo otwiera się szyba. Jak jestem w serwisie to programują mi to przez komputer i działa (robią to co roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogła rada pięciu sekund. Odpaliłem silnik, przytrzymałem przycisk opuszczania szyby w drzwiach pasażera 5 sek. szyba zjechała do samego dołu, później przytrzymałem w górę podobnie aż do całkowitego zamknięcia. Zadziałało. Przycisk w drzwiach kierowcy znowu działa. Co więcej szyba opuszcza się przy lekkim przyciśnięciu tyle ile trzymam, a jak głębiej wcisnę, to zjeżdża do samego końca samoczynnie. Wcześniej bez względu na to jak przyciskałem, jeśli zwolniłem przycisk szyba przestawała się opuszczać. 

 

Klemy nie odpinałem.

 

Dziękuję za rady i pozdrawiam.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.03.2020 o 08:54, pepedealer napisał:

u mnie pomogło przytrzymanie (około 5 sekund) przy opuszczeniu i podniesieniu szyby przycisku w drzwiach pasażera.

to działa dla szyby pasażera. Jak zrobić z resztą żeby się opuszczały same po przyciśnięciu mocniej przycisku. Przytrzymanie 5 sekund przy otwieraniu i zamykaniu nie działa dla szyby kierowcy.
Obecnie też mam problem z rozładowywującym się akumulatorem. Auto postoi w garażu 3 dni i po 3 dnia nawet nie można samochodu otworzyć tak potrafi się rozładować akumulator.
Miał ktoś taki problem z rozładowywującym się akumulatorem. Nawet już nowy kupiłem i to samo. Czy to może być wina ISR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zrobiłem oddzielnie dla szyby pasażera i oddzielnie dla kierowcy, może dlatego że zacząłem od strony pasażera. Czas trzymania to trochę więcej niż sekunda, tak na oko to z trzy. Jeśli będzie cicho to usłyszysz nawet takie cichy dźwięk, takie tyk.

Jeśli chodzi o zużycie prądu możesz sam to sprawdzić, jeśli masz multimetr cyfrowy ( albo kup, te proste są bardzo tanie). Zobacz ten filmik: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...