Skocz do zawartości

Co to jest


Peci84

Rekomendowane odpowiedzi

Jest polski producent który robi orurowania i inne cuda. W dodatku z homologacją. Na podlasiu firma Steeler www.steeler.pl

 

781_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Peci84 napisał:

Dlaczego?

Rzecz gustu jak mniemam. Mnie sie to totalnie nie podoba, zwłaszcza z „pakietem chrom” (lusterka) i orurowaniem całej budy, ale nie mój wóz, nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elmot napisał:

Rzecz gustu jak mniemam. Mnie sie to totalnie nie podoba, zwłaszcza z „pakietem chrom” (lusterka) i orurowaniem całej budy, ale nie mój wóz, nie moja sprawa.

Zgadzam się z lusterkami i orurowaniem chodzi mi tylko o kangura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Peci84 napisał:

Zgadzam się z lusterkami i orurowaniem chodzi mi tylko o kangura

Jeśli bez napisu Forester, to jest tego trochę (wujek google), jeśli z napisem, to chyba będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie w Hondzie CR-V i szczerze odradzam...Jak kupowałem z takimi rurami to byłem zadowolony z super wyglądu.., ale potem już jako użytkownik z każdym tygodniem coraz mniej i mniej.., aż  sam miałem zdemontować ale sprzedałem auto i kupiłem FXT:)

1. mocowania tych rur korodują i tym samym mamy kolejne ogniska korozji..

Wiem że można takie mocowania zrobić w "pancerny" sposób ale takie rzeczy robi się w wielkich terenowych autach gdzie kilkadziesiąt kilo w te czy we wte.., nie robi żadnej różnicy. Nie w suwach..

2. W razie najmniejszej stłuczki z przodu uszkodzenia (własnego samochodu..) są  (o dziwo.:blink:.)znacznie większe (często poważne..) niż bez tych "osłon" one może i osłaniają ale przed zderzeniem z kotem lub lisem, bo już z sarną czy dzikiem na pewno nie...

3. Boczne rury utrudniają prace przy podnoszeniu auta, powodują wiecznie brudne nogawki w spodniach.., i zmniejszają boczne krawędzie prześwitu auta o ładnych 5-7 cm..

 

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Kiedyś wydawało mi się że Forester SG to samochód prawie terenowy i takie smaczki dodają uroku, teraz wiem że jest to podniesione kombi a wersji 2.5 XT zarąbista zabawka. Poza tym wizualnie mocno obciążają przód. Dodatkowe kilka kilo tak Daleko za przednia osią też nie poprawia wlasnosci jezdnych. Ale kwestia gustu.
W przypadku późniejszych Forkow to samo- mocno optycznie obciążają przód nie dając nic w zamian. Dodatkowo nie jestem pewien czy nie ma kłopotów jakby się pieszego trafiło...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nadaje do tematu "Wiejski tjunink".

Jest taki temat na Forum. Tam forumowicze zamieszczają bardzo ciekawe fotki. 

Ja do wsi nic nie mam żeby było jasne. 

Pod hasłem "Wiejski " należy rozumieć pewien typ mentalności ludzi, którzy nie wiedzieć (w domyśle wiedzieć) czemu pragną wyróżnić się,  pokazać.

Ze wsią to raczej nie ma nic wspólnego.  Taki typ ludzi występuje wszędzie na świecie. 

 

Po za tym, jak już wspominał @Dzik44, orurowanie takie drastycznie degraduje właściwości jezdne auta, a co za tym idzie jego prowadzenie. Zwłaszcza auta z tendencją do podsterowności. Taki typowy strzał w kolano.

Edytowane przez Miałki
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod hasłem "Wiejski" należy też rozumieć pewien typ mentalności osób które próbują się wybić czyimś kosztem pisząc głupkowate złośliwe komentarze myśląc że są "fajni". A o gustach się nie dyskutuje. Więc jak nie ma się nic ciekawego do napisania na zadane pytanie to lepiej nic nie pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 19:11, Peci84 napisał:

Witam jak nazywa się to orurowanie z przodu i gdzie je można kupić? Pozdrawiam

20200304_114338.jpg

@Peci84 nie rób tego temu ładnemu Foresterowi. Tak jak napisali koledzy wcześniej - te rury nie pomagają w niczym, a tylko szkodzą. Dodatkowo napomknę, że w terenie nie mają też kompletnie zastosowania  - bo 'BULLBAR' to COŚ ZUPEŁNIE INNEGO i inaczej mocowanego, o innej wytrzymałości. Te rurki przy progach, jeśli nie można za nie podnieść auta hi-liftem to bezużyteczny złom.

Forester SG to najładniejsza generecja EVER. Nie psuj wyglądu tego auta.

Jeśli faktycznie ktoś ma te błyszczące rurki w terenówce, to znaczy, że nie jeżdzi w teren - stosunek offoraderów choćby z minimalnym stażem do tego ''odpustowego'' wynalazku jest taki jak napisał wyżej @Miałki - brutalna prawda. Bez urazy oczywiście.

Edytowane przez mechanik
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...