Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bikeman1 napisał:

 

Daj znać jakie odczucia

 

Na papierze spełnia moje oczekiwania maksymalnie 2000W na 18m2 i druga opcja na 12m2. Zależało mi też na IP minimum 65. Główne założenie jest takie, że jak będę coś robił w garażu to ustawię grzejnik przy bramie i to teoretycznie powinno spełnić odpowiednie warunki do pracy. Testowałem farelkę którą używałem w domu jak kąpaliśmy Emila i wypadło dobrze, ale ściany jeszcze nie są zimne i temperatura na zewnątrz nie jest niska. Obawiam się, że farelka o mocy 2kW za miesiąc nie spełni moich oczekiwań. 

 

Dam znać jakie będą odczucia, ale zastanawiam się czy do tego zestawu nie dołożyć jakiegoś wiatraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, llkuba napisał:

 

Na papierze spełnia moje oczekiwania maksymalnie 2000W na 18m2 i druga opcja na 12m2. Zależało mi też na IP minimum 65. Główne założenie jest takie, że jak będę coś robił w garażu to ustawię grzejnik przy bramie i to teoretycznie powinno spełnić odpowiednie warunki do pracy. Testowałem farelkę którą używałem w domu jak kąpaliśmy Emila i wypadło dobrze, ale ściany jeszcze nie są zimne i temperatura na zewnątrz nie jest niska. Obawiam się, że farelka o mocy 2kW za miesiąc nie spełni moich oczekiwań. 

 

Dam znać jakie będą odczucia, ale zastanawiam się czy do tego zestawu nie dołożyć jakiegoś wiatraka.

 

Nic Ci wiatrak nie da. Promiennik nie ogrzewa powietrza. Tylko oddziałuje na przedmioty i ich powierzchnię. Jedynie te przedmioty po nagrzaniu oddają ciepło do powietrza, ale to za mało, aby używać wiatraka. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bikeman1 napisał:

 

Nic Ci wiatrak nie da. Promiennik nie ogrzewa powietrza. Tylko oddziałuje na przedmioty i ich powierzchnię. Jedynie te przedmioty po nagrzaniu oddają ciepło do powietrza, ale to za mało, aby używać wiatraka. 

 

Poczytałem trochę o promiennikach i porozmawiałem z osobami które używają tego typu metody grzewczej. Jestem ciekaw jaki będzie efekt i czy to sprosta moim wymaganiom.

 

Kilka lat temu byłem z moją Kobietą w restauracji i mają tam ogród zimowy przykryty dużym namiotem. Bardzo fajny klimat, właściciel włączył promienniki, szczerze to efekt nie był oszałamiający, ale było czuć różnicę na tyle żeby w miarę komfortowo zjeść. W restauracji promienniki były powieszone dość wysoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, llkuba napisał:

 

Poczytałem trochę o promiennikach i porozmawiałem z osobami które używają tego typu metody grzewczej. Jestem ciekaw jaki będzie efekt i czy to sprosta moim wymaganiom.

 

Kilka lat temu byłem z moją Kobietą w restauracji i mają tam ogród zimowy przykryty dużym namiotem. Bardzo fajny klimat, właściciel włączył promienniki, szczerze to efekt nie był oszałamiający, ale było czuć różnicę na tyle żeby w miarę komfortowo zjeść. W restauracji promienniki były powieszone dość wysoko. 

Promienniki podczerwieni nie są dla mnie nie znaną innowacją jednak nie wszystkie dobrze znoszę. W jednym ze znanych mi kościołów proboszcz wpadł na ten pomysł i w jednej z restauracji w których bywam, na werandzie też powiesili takie promienniki. Tych o których myślę nie znoszę dobrze, przy nich zaczyna mnie boleć głowa, nawet gdy są zainstalowane wysoko pod dachem nawy. Odróżniam je od innych po barwie emitowanego światła - jest jakby różowe, że się tak "po babsku" wypowiem.

 

Zastanawiając się kiedyś nad opcją z użyciem promienników podczerwieni, znalazłem takie które w ogóle nie emitują światła widzialnego.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szürkebarát napisał:

Promienniki podczerwieni nie są dla mnie nie znaną innowacją jednak nie wszystkie dobrze znoszę. W jednym ze znanych mi kościołów proboszcz wpadł na ten pomysł i w jednej z restauracji w których bywam, na werandzie też powiesili takie promienniki. Tych o których myślę nie znoszę dobrze, przy nich zaczyna mnie boleć głowa, nawet gdy są zainstalowane wysoko pod dachem nawy. Odróżniam je od innych po barwie emitowanego światła - jest jakby różowe, że się tak "po babsku" wypowiem.

 

Zastanawiając się kiedyś nad opcją z użyciem promienników podczerwieni, znalazłem takie które w ogóle nie emitują światła widzialnego.

 

Pewnie masz na myśli o takich na ścianę:

 

https://www.speckable.pl/pl/product/34923,panel-grzewczy-na-podczerwien-600w-ip2-90-097-4neo?gclid=Cj0KCQjwkbuKBhDRARIsAALysV7Sa8SrAHhbFIKL6MUSqi9MXFID_jPIi7yNH2o9A6Je7ClpaLnyetgaAvrtEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, llkuba napisał:

Tak, to jeden z nich. Na rysunku nawet dom podobny do mojego ;) .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bikeman1 napisał:

Zanabyłem takie cudo :) w filmie są dwa stoły, kupiłem ten pierwszy. Dam znać jak już go zacznę używać 

 

ciekawa opcja taki stół

a jak jakoś wykonania, obecnie szukam skrzynki narzędziowej i miałem 2 skrzynki ketera i jakość plastików jest mega słaba w porównaniu do konkurencji

na obecną chwilę najbardziej podchodzi mi skrzynka stanley'a, ale jeszcze czekam na inne modele coby porównać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bikeman1 napisał:

Zanabyłem takie cudo :) w filmie są dwa stoły, kupiłem ten pierwszy. Dam znać jak już go zacznę używać 

 

 

 

 

 

Kilka firm produkuje podobne jak nie takie sam stoły ;)

 

13 minut temu, kubanow napisał:

 

ciekawa opcja taki stół

a jak jakoś wykonania, obecnie szukam skrzynki narzędziowej i miałem 2 skrzynki ketera i jakość plastików jest mega słaba w porównaniu do konkurencji

na obecną chwilę najbardziej podchodzi mi skrzynka stanley'a, ale jeszcze czekam na inne modele coby porównać

 

 

Którą skrzynie masz od Ketera  ? Mam walizkę a w aucie skrzynkę i jestem bardzo zadowolony ;). Ostatnio oglądałem podzielniki z Ketera i według mnie są średniej jakości, Stanley Fatmax produkuje lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, llkuba napisał:

Którą skrzynie masz od Ketera  ? Mam walizkę a w aucie skrzynkę i jestem bardzo zadowolony ;). Ostatnio oglądałem podzielniki z Ketera i według mnie są średniej jakości, Stanley Fatmax produkuje lepsze.

 

układ skrzynki by mi nawet pasował, ale jakość plastików jest słaba

 

obraz.thumb.png.ef34731cc375af79ab574e9aeaa046de.png

 

 

stanley - na ten moment ta skrzynka

 

obraz.thumb.png.4b5d94c703cc225e3e02dbcda65aef02.png

 

obraz.thumb.png.0bfc91ee77496eb1ee2c30dff2959d9b.png

 

 

, ale jadą do mnie jeszcze 2 modele więc zobaczę co tam będzie (bo jeden model wydaje mi się że mi bardziej podejdzie)

 

 

 

STANLEY SKRZYNKA CANTILEVER 18

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego 2 Stanley'a od kilku lat i to dobra skrzynka na lekkie klamoty typu wkrętaki, miernik, jakieś mniejsze klucze. Jakość całkiem ok, metalowe klamry trzymają bez zarzutu, plastiku nie udało mi się uszkodzić ale nią nie rzucam. Kupiłem głównie ze względu na te tacki z przegrodami, bardzo nie lubię mieć gratów wrzuconych w jeden pojemnik i za każdym razem w nim grzebać w poszukiwaniu, a niestety nie ma zbyt wielkiego wyboru wśród tego typu skrzynek.
Jedyny jej minus, jak ma za ciężko na tych przegrodach to się zaczynają odpinać cięgna i albo nie chce się rozłożyć, albo się "rozjeżdża".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Efti napisał:

Mam tego 2 Stanley'a od kilku lat i to dobra skrzynka na lekkie klamoty typu wkrętaki, miernik, jakieś mniejsze klucze. Jakość całkiem ok, metalowe klamry trzymają bez zarzutu, plastiku nie udało mi się uszkodzić ale nią nie rzucam. Kupiłem głównie ze względu na te tacki z przegrodami, bardzo nie lubię mieć gratów wrzuconych w jeden pojemnik i za każdym razem w nim grzebać w poszukiwaniu, a niestety nie ma zbyt wielkiego wyboru wśród tego typu skrzynek.
Jedyny jej minus, jak ma za ciężko na tych przegrodach to się zaczynają odpinać cięgna i albo nie chce się rozłożyć, albo się "rozjeżdża".

 

też szukam skrzynki gdzie będę mógł "porozkładać" sprzęt

ta 3 ze zdjęcia dziś mi powinna przyjść więc będę wiedział co jest wart

 

stanley ma jeszcze jedną skrzynkę tego typu, ale ta pierwsza mi bardziej podpasiła

 

SKRZYNIA NARZĘDZIOWA 3 POZIOMOWA No. 19 STANLEY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam jakas skrzynke stanleya z tych wyzej i o ile sama skrzynka jest super - plastikowa gora i dol / metalowe scianki, to do tych klamr mam pewne ale...

Fajnie ze mozna je "zalozyc" (bez zapinania) i podniesc skrzynke i przeniesc. Ale przynajmniej w moim egzemplarzu cos sie jakos dziwnie zapinaja, trzeba nimi dyndac i dyndac az sie trafi na dobre polozenie.

 

Ta jeszcze wydaje sie fajna:

 

zdjecie_big.jpg

 

 

Edytowane przez piwozniak
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kubanow napisał:

 

ciekawa opcja taki stół

a jak jakoś wykonania, obecnie szukam skrzynki narzędziowej i miałem 2 skrzynki ketera i jakość plastików jest mega słaba w porównaniu do konkurencji

na obecną chwilę najbardziej podchodzi mi skrzynka stanley'a, ale jeszcze czekam na inne modele coby porównać

 

 

Powiem szczerze że jakość plastiku jest na wysokim poziomie, ogólnie stół jest bardzo stabilny i porządny. Wzmocnienia, zatrzaski, o żebrowanie wszystko wygląda porządnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kubanow napisał:

 

układ skrzynki by mi nawet pasował, ale jakość plastików jest słaba

 

obraz.thumb.png.ef34731cc375af79ab574e9aeaa046de.png

 

 

stanley - na ten moment ta skrzynka

 

obraz.thumb.png.4b5d94c703cc225e3e02dbcda65aef02.png

 

obraz.thumb.png.0bfc91ee77496eb1ee2c30dff2959d9b.png

 

 

, ale jadą do mnie jeszcze 2 modele więc zobaczę co tam będzie (bo jeden model wydaje mi się że mi bardziej podejdzie)

 

 

 

STANLEY SKRZYNKA CANTILEVER 18

 

Oglądałem tą skrzynkę Ketera i według mnie słabo wypadło przezroczyste zamykanie podzielników, tak samo Qbrick. Skrzynkę którą bardzo cenię nie ma podzielników od góry, była kupiona kilka lat temu i nie ma jej w ofercie. Mamy kilka lat organizer fatmaxa od Stanley-a z 6-7lat przezroczyste zamknięcie jest bardzo mocne i elastyczne przez co nie pęka, zatrzaski są metalowe. 

 

Te żółte skrzyneczki Stanley-a ma mój znajomy są bardzo fajne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze wlsnie dodawalem sobie gniazdko pod wylacznikiem, moze komus sie przyda....

 

Dwa fajne tegesy ktore nie kosztuja majatku a ulatwiaja zycie i to bardzo:

 

1. Przymiar do montazu puszek:

Poziomica w pionie i poziomie, od 1 do 4-krotnych puszek. nic nie musisz rozmierzac, wyliczac itd.

Zaznaczasz gdzie ma byc pierwsza puszka, wiercisz (bodajze fi67), wsadzasz wichajster, poziomujesz, odznaczasz srodek kolejnych, wiercisz, montujesz.

Super przydatna sprawa.

batibox-przymiar-do-pozycjonowania-otwor

 

 

2. Dzynkswajs do sciagania izolacji z przewodow:

Nie dosc ze ma taki fajny wbudowany nozyk ktory nacina zewnetrzna izolacje przewodow, wiec jej sciagniecie i odciecie to bajka (w porownaniu do noza, gdzie to zawsze jest lekki stres czy aby nie za gleboko i czy aby nie naciales sobie ktorejs z zyl przy okazji),

to jeszcze ma "nacinako-sciagacz" do zdejmowania izolacji z konca poszczegolnych zyl.

Mala zecz a cieszy za kazdym razem :)

haupa-200050-sciagacz-izolacji-allrounde

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piwozniak napisał:

Jako ze wlsnie dodawalem sobie gniazdko pod wylacznikiem, moze komus sie przyda....

 

Dwa fajne tegesy ktore nie kosztuja majatku a ulatwiaja zycie i to bardzo:

 

1. Przymiar do montazu puszek:

Poziomica w pionie i poziomie, od 1 do 4-krotnych puszek. nic nie musisz rozmierzac, wyliczac itd.

Zaznaczasz gdzie ma byc pierwsza puszka, wiercisz (bodajze fi67), wsadzasz wichajster, poziomujesz, odznaczasz srodek kolejnych, wiercisz, montujesz.

Super przydatna sprawa.

batibox-przymiar-do-pozycjonowania-otwor

 

 

2. Dzynkswajs do sciagania izolacji z przewodow:

Nie dosc ze ma taki fajny wbudowany nozyk ktory nacina zewnetrzna izolacje przewodow, wiec jej sciagniecie i odciecie to bajka (w porownaniu do noza, gdzie to zawsze jest lekki stres czy aby nie za gleboko i czy aby nie naciales sobie ktorejs z zyl przy okazji),

to jeszcze ma "nacinako-sciagacz" do zdejmowania izolacji z konca poszczegolnych zyl.

Mala zecz a cieszy za kazdym razem :)

haupa-200050-sciagacz-izolacji-allrounde

 

Pierwszy fajny patent, są też inne poziomice ;). Większość puszek posiada z tyłu dziurkę wystarczy złączyć lapkami ;).

 

Ściągacz izolacji dobrze co jakiś czas wyregulować bo zbyt głęboko nacina, osobiście używam noża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, llkuba napisał:

 

Pierwszy fajny patent, są też inne poziomice ;). Większość puszek posiada z tyłu dziurkę wystarczy złączyć lapkami ;).

 

Ściągacz izolacji dobrze co jakiś czas wyregulować bo zbyt głęboko nacina, osobiście używam noża.

 

Na pewno sa inne, nawet nie wiedzialem o dziurkach, bo te moje puszki nie maja i sa ogolnie juz "polaczone" w jedna a dluga.

Ja Panie nie elektryk wiec za noz przy kablach sie nie tykam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, piwozniak napisał:

 

Na pewno sa inne, nawet nie wiedzialem o dziurkach, bo te moje puszki nie maja i sa ogolnie juz "polaczone" w jedna a dluga.

Ja Panie nie elektryk wiec za noz przy kablach sie nie tykam. 

 

 

Czasami zajmuje się elektryka ale rzadko, palce nie raz miałem pocięte po wymianie ostrza na nowe :biglol:.

 

Puszki z łapkami do płyty karton gips posiadają noski które ułatwiają znaczenie:

 

IMG_20210930_103104.thumb.jpg.26ff32376b27bd36bf7129a135ff9274.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, llkuba napisał:

 

Czasami zajmuje się elektryka ale rzadko, palce nie raz miałem pocięte po wymianie ostrza na nowe :biglol:.

 

 

Ja sobie ostrzem nowo wymienionym kiedyś pociąłem kurtkę ze skóry podczas sciągania izolacji bo za blisko torsu to robiłem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytam tutaj bo może ktoś mi coś pomoże

ma ktoś pomysł jak wydrzeć pralką z zabudowy

pralka waży 65kg, z przodu lekko idzie do góry

czy jest opcja żeby ją ruszyć bez demontażu blatu?

chciałby tego uniknąć bo blat ma 3m z hakiem i jest duże ryzyko że pęknie na wysokości wycięcia zlewu lub płyty

 

obraz.thumb.png.94ee3d7cf17c25ba2df82e77ee35a79f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...