Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, eurojanek napisał:

Używa ktoś może te roboty do młucenia trawy ogrodowe? Jakieś opinie może? Będę w przyszłym roku coś takiego instalował u siebie, a że z tym do czynienia nie miałem to nawet nie wiem na co zwracać uwagę poza obszarem roboczym. 

 

subaru-podpis-nalepy.pngsubaru-podpis-ciuchy.png1635335957_fajsbnio.png.ef4a335efbec109fd953bf71664b90a9.png cupsellki.png.ccaa2ef4723d6780446ba54e3b372d65.png

@carfit ma, choć zdaje się obszar niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były beta testy szczotki na szlifierkę kątowej (na akumulator 4Ah) prędkość obrotowa ustawiona na 3z6 czyli połowa zakresu po dosłownie chwili pracy taki efekt: 

IMG_20210805_073448.thumb.jpg.7e466fb5cef4046a7b9174d58353f245.jpg

 

IMG_20210805_073503.thumb.jpg.64c51fa32c9ee704cdb47166aac36997.jpg

 

 

Testowałem też szlifierkę mimośrodową 3 w 1 z papierem P36 i nie dała takiego efektu, ale nie było chmury materiału obrabianego ;):

 

IMG_20210805_073534.thumb.jpg.05a7373463d52a920d11b6cff9e21d22.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bikeman1 drucianą pierwsza obróbka później będę używał tarcz takiego typu:

 

Tarcza_listkowa_Condor_125_mm_granulacja_80-204289-133572.webp.f06fff720856e701348df30f42bb5b91.webp

 

 

Tylko muszę znaleźć czas. Jest to jest blat z lat 70 siątych który chce odrestaurować, stół jest ciężki i bardzo solidny. Chcę wszystko wyczyścić i pomalować Hammerite-m i na to przymocować blat z płyty chyba OSB. Na początku chciałem budować stół ale ten stary jest solidny a metalowy blat usztywnia całość. Problem jest taki, że sam go nie przeniosę do drugiego garażu czy na świeże powietrze.

Jak tarcze na zdjęciu wyżej nie pomogą to skorzystam z Twojego rozwiązania ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@llkuba protip szczotkodruciarski: po chwili czyszczenia druty w szczotce się układają i szczotka zaczyna głaskać zamiast zdzierać, wtedy dajemy lewe obroty na jakiś czas i tak na przemian. Z tym że to tip do używania z wkrętarką, ale działa cuda. Osobiście to bym blat obleciał naokoło grubszym wałeczkiem silikonu i nalał odrdzewiaczem w rodzaju evaporust na dobę najpierw.

 

 

subaru-podpis-nalepy.pngsubaru-podpis-ciuchy.png1635335957_fajsbnio.png.ef4a335efbec109fd953bf71664b90a9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rosaskc ja mam od niedawna stigę 48v niby moc a'la 200 Watt. Do poprawiania narożników czy przystrzyżenia tu i tam ok, ale zapomnij o jakimś regularnym koszeniu połaci większych tym. Na bateri 2,5 AH niby 15 minut pracy ja mam dwie: 2,5 i 5AH ale za krótko mam żeby potwierdzić testami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ipsx82 napisał:

Czy da rade wtyczki MC4 zarobić zwykłymi szczypcami czy trzeba dedykowane za grubą kasę kupować ?

Chyba sam już znalazłem odpowiedź , zwykłe są stopniowane by poza drutem zaciskać otulinę a do MC4 niestety trzeba zabulić bo są gładkie bez opcji zaciskania otuliny.

 

Ale z cenami lekko przesadzają 

https://allegro.pl/oferta/knipex-matryca-do-zlaczy-fotowoltaicznych-mc4-4-10-10096770632

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rosaskc napisał:

Czy ktoś używa podkaszarki akumulatorowej z Lidla? Jakieś opinie?

@llkuba Ty masz sporo sprzętu Parkside, używałeś może?

 

Mam coś takiego https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-podkaszarka-akumulatorowa-prta-20-li-c3-20-v-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100326472

 

kupiłem w zestawie ładowarką i akumulatorem za 199 zł. Kosiarka dosyć solidna jest składana (zajmuje mniej miejsca) i obracana. Do tego są specjalne magazynki na żyłkę ale można same zawinąć. Kosiłem dość niskie chwasty i trawę przed działką i dawała radę przez 10 minut żadna kreska z akumulatora 2Ah "nie zjechała". Można nią kosić w pionie. Jeżeli masz zadbany ogród to jak najbardziej, nie nadaje się na trawę pół metra czy wysoką łąkę wtedy tylko spalinówka. Jako ciekawostkę dodam, że dwie żyłki tną ;) a w Alko na 230V jedna.

 

 

 

Największą renomę u mnie robi ten sprzęt za 89 zł:

 

Screenshot_2021-08-09-09-32-00-625_com.android.chrome.thumb.jpg.b01fa560074efde7396ec3bdf20c8aa5.jpg

 

 

https://allegro.pl/oferta/parkside-akumulatorowe-nozyce-do-trawy-i-krzewow-10625315710?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_ogród&ev_adgr=Narzędzia+ogrodnicze+oraz+nawozy+i+preparaty&gclid=CjwKCAjwpMOIBhBAEiwAy5M6YGVe10MJdw3Y53eKMQ4GtB3r5EV7JvY7o6-LuUsebq7AZrXpVaNakRoCrVUQAvD_BwE 

Jeżeli chodzi o trudno dostępne miejsca przy krawężniku itd to moje Kobiety uważają, że sprzęt jest rewelacyjny. Czasem trzeba przeczyścić i przesmarować ostrze (olejem itd) żeby nie zardzewiało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ipsx82 napisał:

Czy da rade wtyczki MC4 zarobić zwykłymi szczypcami czy trzeba dedykowane za grubą kasę kupować ?

 

Możesz tą sprawdzić, według mnie szkoda kasy. Chyba, że chcesz na firmę (montujesz) i szukasz kosztów.

 

https://allegro.pl/oferta/zaciskarka-do-zlacz-mc4-kabli-2-5-6mm-praska-solar-10458208742?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_firma_przemysł_base_A1&ev_adgr=Przemysł+a1&gclid=CjwKCAjwpMOIBhBAEiwAy5M6YNr991aQGqEPLdWqJCiLXQKIVpJzFEU7lU-wjjT0bX8XauyMfe9uchoCZTwQAvD_BwE

 

Ten sprzedający ma też inne aukcje. Głównie chodzi o to żeby pin dobrze zacisnąć i żeby zmieścił się w złączkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, llkuba napisał:

 

Mam coś takiego https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-podkaszarka-akumulatorowa-prta-20-li-c3-20-v-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100326472

 

kupiłem w zestawie ładowarką i akumulatorem za 199 zł. Kosiarka dosyć solidna jest składana (zajmuje mniej miejsca) i obracana. Do tego są specjalne magazynki na żyłkę ale można same zawinąć. Kosiłem dość niskie chwasty i trawę przed działką i dawała radę przez 10 minut żadna kreska z akumulatora 2Ah "nie zjechała". Można nią kosić w pionie. Jeżeli masz zadbany ogród to jak najbardziej, nie nadaje się na trawę pół metra czy wysoką łąkę wtedy tylko spalinówka. Jako ciekawostkę dodam, że dwie żyłki tną ;) a w Alko na 230V jedna.

 

Dokładnie o tę mi chodzi. Mam aku 4Ah, więc czas pracy raczej wystarczający. 

Z tymże właśnie myślałem o wyższej trawie. Nierówny teren, więc kosiarka odpada, a przycinać trzeba. Niestety, ogarniam to ja albo mama raz na miesiąc przykładowo. Także dobrze, żeby było lekkie i przyjemne w używaniu, stąd pomysł o akumulatorowej podkaszarce. Mówisz, że na większe trawy brakuje mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rosaskc napisał:

 

Dokładnie o tę mi chodzi. Mam aku 4Ah, więc czas pracy raczej wystarczający. 

Z tymże właśnie myślałem o wyższej trawie. Nierówny teren, więc kosiarka odpada, a przycinać trzeba. Niestety, ogarniam to ja albo mama raz na miesiąc przykładowo. Także dobrze, żeby było lekkie i przyjemne w używaniu, stąd pomysł o akumulatorowej podkaszarce. Mówisz, że na większe trawy brakuje mocy?

 

Jak chcesz kosić raz na miesiąc może nie dać rady, kosiarka posiada wysokie obroty ale nie ma mocy, silnik jest mały. Czy akumulator 4Ah załatwi sprawę ciężko napisać bo tak ekstremalnie jej nie testowałem. W weekend będę na działce to mogę zrobić test. Pytanie ile metrów jest tego trawnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eurojanek napisał:

@llkuba protip szczotkodruciarski: po chwili czyszczenia druty w szczotce się układają i szczotka zaczyna głaskać zamiast zdzierać, wtedy dajemy lewe obroty na jakiś czas i tak na przemian. Z tym że to tip do używania z wkrętarką, ale działa cuda. Osobiście to bym blat obleciał naokoło grubszym wałeczkiem silikonu i nalał odrdzewiaczem w rodzaju evaporust na dobę najpierw.

 

 

subaru-podpis-nalepy.pngsubaru-podpis-ciuchy.png1635335957_fajsbnio.png.ef4a335efbec109fd953bf71664b90a9.png

 

Z szczotkami na wkrętarkę czy wiertarkę jest tak jak piszesz, trzeba zmieniać kierunek obrotów :). Tylko w szlifierce kątowej jest jeden kierunek a Parkside na akumulator jest słaby bo potencjometr obniża napięcie a nie zwiększa prądu przez co jest spadek mocy. Muszę przetestować niebieskiego Boscha bo Hilti nie ma regulacji obrotów.

 

Z odrdzewiaczem to całkiem fajny pomysł ale czy na niego mogę pomalować Hammerite-m. Najlepsze opcja to piaskowanie ale znowu nie mam warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, llkuba napisał:

 

Jak chcesz kosić raz na miesiąc może nie dać rady, kosiarka posiada wysokie obroty ale nie ma mocy, silnik jest mały. Czy akumulator 4Ah załatwi sprawę ciężko napisać bo tak ekstremalnie jej nie testowałem. W weekend będę na działce to mogę zrobić test. Pytanie ile metrów jest tego trawnika ?

 

Akumulator to nie problem jak przez 10min nie zjadło kreski z aku 2Ah. Bardziej ta moc mnie martwi. Niestety coś porządniejszego, to inna rozmowa. Gardena PowerCut z akumulatorem 40V już kosztuje 1200...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

21 minut temu, rosaskc napisał:

 

Akumulator to nie problem jak przez 10min nie zjadło kreski z aku 2Ah. Bardziej ta moc mnie martwi. Niestety coś porządniejszego, to inna rozmowa. Gardena PowerCut z akumulatorem 40V już kosztuje 1200...

 

Na akumulatorze 4Ah będzie ciut mocniejszą ale ile procent to tego nie wiem:

 

Tu jest filmik (gdzieś w połowie jest dłuższa trawa):

 

 

Ale jak mam być szczery to lepiej spalinówkę tylko pewnie jest ciężka no i niestety droższa.

 

 

 

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, llkuba napisał:

Ale jak mam być szczery to lepiej spalinówkę tylko pewnie jest ciężka no i niestety droższa.

 

No niestety, chyba tak się skończy. Tym bardziej, że ten Parkside niedostępny. Widzę, że były po 119, a na portalach ludzie wystawiają za ponad dwie stówy i liczą na zarobek :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rosaskc napisał:

 

No niestety, chyba tak się skończy. Tym bardziej, że ten Parkside niedostępny. Widzę, że były po 119, a na portalach ludzie wystawiają za ponad dwie stówy i liczą na zarobek :upside-down-face_1f643-small:

też miałem kupować elektryka ale w koncu kupiłem cos takiego https://allegro.pl/oferta/kosa-spalinowa-podkaszarka-kosiarka-najmocniejsza-10751251455 + dodatkowe 100m żyłki
jedzie jak szalona z trawą i chwastami :D i nawet takimi grubszymi (wrzuciłem żyłke ze wzmocnieniem - tnie az miło) :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, rosaskc napisał:

 

No niestety, chyba tak się skończy. Tym bardziej, że ten Parkside niedostępny. Widzę, że były po 119, a na portalach ludzie wystawiają za ponad dwie stówy i liczą na zarobek :upside-down-face_1f643-small:

 

No właśnie za moją zapłaciłem 199zł ale z akumulatorem i ładowarką o ile pamiętam dwa lata temu ;). Obserwuje rynek Parkside i ludzie potrafią kupić wkrętarkę za 99zł a wystawiają za 359 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, llkuba napisał:

@bikeman1 drucianą pierwsza obróbka później będę używał tarcz takiego typu:

 

Tarcza_listkowa_Condor_125_mm_granulacja_80-204289-133572.webp.f06fff720856e701348df30f42bb5b91.webp

 

 

Tylko muszę znaleźć czas. Jest to jest blat z lat 70 siątych który chce odrestaurować, stół jest ciężki i bardzo solidny. Chcę wszystko wyczyścić i pomalować Hammerite-m i na to przymocować blat z płyty chyba OSB. Na początku chciałem budować stół ale ten stary jest solidny a metalowy blat usztywnia całość. Problem jest taki, że sam go nie przeniosę do drugiego garażu czy na świeże powietrze.

Jak tarcze na zdjęciu wyżej nie pomogą to skorzystam z Twojego rozwiązania ;).

 

 

Szkoda kasy, z doświadczenia Co mówię że lamelkami też nie wyszlifujesz. Kupuj od razu włosy murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bikeman1 napisał:

Szkoda kasy, z doświadczenia Co mówię że lamelkami też nie wyszlifujesz. Kupuj od razu włosy murzyna

 

Tych tarczek mam bardzo dużo ale skoro mnie namawiasz to taka będzie dobra :

 

https://allegro.pl/oferta/tarcza-wloknina-do-usuwania-rdzy-wlosy-murzyna-125-7057631400

 

???

Na wesoło:

 

Na początku myślałem, że robisz sobie jaja z tą nazwą " włos murzyna"a to tak nazywa się :biglol:. Już sobie wyobrażałem, że pójdę do sklepu a za kasą Pani Beatka. Powiem jej poproszę " włos murzyna" a ona zawoła Oke i z zaplecza wyleci łysy koleś z Senegalu i zacznie mnie gonić :biglol:.

  • Haha 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna wiertarko-wkrętarki akumulatorowej (jakby co to może mieć funkcję udaru) 18V, tak do 700pln. Użytkowanie głównie w domu. Waham się pomiędzy modelami Makita (te Made in Romania nawet w ręku zdają się lepiej wykonane od tych Made in China), Ryobi (wygrywają ceną a wykonanie całkiem dobre i pare osób potwierdziło, że OK), patrzyłem tez na produkty DeWalt'a i Bosh Professional.

Ktoś coś ostatnio kupował albo jakieś rozeznanie robił pod tym samym kątem co ja i mógłby się podzielić własnymi wnioskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Przymierzam się do kupna wiertarko-wkrętarki akumulatorowej (jakby co to może mieć funkcję udaru) 18V, tak do 700pln. Użytkowanie głównie w domu. Waham się pomiędzy modelami Makita (te Made in Romania nawet w ręku zdają się lepiej wykonane od tych Made in China), Ryobi (wygrywają ceną a wykonanie całkiem dobre i pare osób potwierdziło, że OK), patrzyłem tez na produkty DeWalt'a i Bosh Professional.

Ktoś coś ostatnio kupował albo jakieś rozeznanie robił pod tym samym kątem co ja i mógłby się podzielić własnymi wnioskami?

 

Przede wszystkim zwróć uwagę na kompatybilność akumulatorów i na to co oferuje producent żeby w przyszłości rozbudować sprzęt. Pytanie ile razy do roku będziesz używał wkrętarki ? Pamiętaj żeby nie zostawiać akumulatora w urządzeniu i pamiętaj jeszcze żeby nie zostawić całkowice rozładowanej baterie na pół roku. Pamiętaj, że każdy akumulator trzeba co jakiś czas naładować ;).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...