Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, bikeman1 napisał:

A co polecisz

Kombinerki - Knipex

Wkrętaki - Wera

Klucze pł-oczkowe  - tu sam nie wiem bo sporo średniopółkowców oferuje dobre klucze

9 godzin temu, bikeman1 napisał:

Współpraca handlowa - nie dotyczy

Wbrew pozorom dotyczy

To że z corony koledze wymieniają wszystko nie wynika z faktu że mają super narzędzia a właśnie z tego 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam kombinerek makity z zestawu z wkrętarką i jestem z nich zadowolony , podstawowa zasada to używać zgodnie z przeznaczeniem i nie skracać kombinerkami śrub nawet tych o średnicy 3 mm bo stal to stal. Kombinerki dedykowane są do cięcia kabli i drutów cienkich z miedzi i aluminium. A do stali jest brzeszczot lub flex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, szamot napisał:

po pierwsze

Brak wiedzy nie usprawiedliwia rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji ;)

po drugie

A na czym polegał ten test porównawczy ?  

 

 

Jak cytujesz to cytuj linijkę niżej ;)

Bahco bez problemu przetnie stalową linkę 1mm2 a Knipex nie. Bahco to co napisałem wyżej bardziej mi pasują do ręki. Używałem kombinerek do przytrzymania np: do rozwiercenia podkładki jak nie było możliwości skorzystania z imadła.  

 

Gdy kupuję narzędzie to tylko osobiście no muszę dotknąć, widzieć, sprawdzić luzy itd.

 

Szczypce tnące boczne np: do skrętki według mnie Bahco ma lepsze.

 

Ale do pojedynczej żyły tylko Knipex na dole:

 

IMG_20200925_090419.thumb.jpg.76678e6bb676c35b636bcc6601f80160.jpg

Edytowane przez llkuba
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update w sprawie pilarki Makity: opowieści o śmierci sprzętu okazały się przedwczesne. Rozebrałem sprzęta pomierzyłem tu i tam i chociaż się na tym nie zbam ale z pomocą internetu potwierdziłem diagnozę wymieniłem stojan i sprzęt śmiga :) miałem co prawda nowy kupić, ale nic się nie równa z satysfakcją własnoręcznie naprawionej maszyny. Dodatkowo po oględzinach części ruchomych w środku mniemam że spokojnie kolejne 10 lat przepracuje :)

20200925_173336.jpg

20200925_173304.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eurojanek napisał:

Update w sprawie pilarki Makity: opowieści o śmierci sprzętu okazały się przedwczesne. Rozebrałem sprzęta pomierzyłem tu i tam i chociaż się na tym nie zbam ale z pomocą internetu potwierdziłem diagnozę wymieniłem stojan i sprzęt śmiga :) miałem co prawda nowy kupić, ale nic się nie równa z satysfakcją własnoręcznie naprawionej maszyny. Dodatkowo po oględzinach części ruchomych w środku mniemam że spokojnie kolejne 10 lat przepracuje :)

 

Czyli trzeba było kupić Makitę... Wczoraj miałem na stole Bosch'a AKE 35-18, ale z próby naprawy zrobiła się sekcja zwłok. Rozsypała się pompka oleju i koło przenoszące napęd, plastikowe współpracujące z metalowym na wale silnika, do czasu :facepalm:. Naprawa nieopłacalna.

Co to za model Makity?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się mają ww. marki Bahco/Knipex to np. Stanleya czy Der Welta/Milwaukee?

 

Pytam, bo sobie kompletuje zestaw, coby pomajsterkować na emeryturze za xx lat.

 

Klucze padło na proxxona, bo jak kupiłem takie z marketu to mi się z 10 zrobiła 13 ^^ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszej analizie stwierdziłem że nie będę wydawał majątku na klucze, bo jeżeli ktoś ich nie używa zawodowo...tzn mechanik, rolnik to w życiu nie wykorzysta ich potencjału. 

Wolę kupić sobie fajna przyłbicę spawalniczą, 3M albo ESABa ;)

 

Póki co zamówiłem stół warsztatowy na zamówienie pod własne potrzeby :)

 

Wrzucam mój "projekt" tego stołu 

Kolorystyka, ramiak czarny, szuflady popielate :)

 

Screenshot_20200925-223208_Squid.jpg

Screenshot_20200925-232153_OLXpl.jpg

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dako napisał:

Jak się mają ww. marki Bahco/Knipex to np. Stanleya czy Der Welta/Milwaukee?

 

Pytam, bo sobie kompletuje zestaw, coby pomajsterkować na emeryturze za xx lat.

 

Klucze padło na proxxona, bo jak kupiłem takie z marketu to mi się z 10 zrobiła 13 ^^ :)

 

Napisz jakich narzędzi czy elektro-narzędzi potrzebujesz. Rozumiem, że chodzi Tobie o DeWalt. 

 

16 minut temu, bikeman1 napisał:

Po głębszej analizie stwierdziłem że nie będę wydawał majątku na klucze, bo jeżeli ktoś ich nie używa zawodowo...tzn mechanik, rolnik to w życiu nie wykorzysta ich potencjału. 

 

Masz rację mam kilka zastawów droższych i tańszych, nie wykorzystuje ich potencjału. Ostanio kupiłem klucze w lidlu z jednej strony płaski z drugiej oczkowy bo nie będzie mi szkoda ich potraktować szlifierką stołową gdy np: będzie wąska nakrętka czy nawet skrócić czy wygiąć taki klucz. Wyglądają solidnie.

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne narzędzia  dotarły i jakość  wykonania  tych  narzedzi spod logo LASER z UK po wstepnych oględzinach  jest ok , ale zobaczymy w praniu jak to będzie. Pierwszy  to instalator kabli elektrycznych do przepychania przez grodzie a drugie narzedzie  od tej firmy to wykretaki do śrub  obrobionych torx i hex. Pozostałe  wykrętaki z neo do pozostałych  śrub  i nakrętek. Zegar wreszcie  własny  bo do tej pory pożyczałem  z pracy oraz grzechotka do wciskania tłoczka  hamulcowego (zarąbisty patent działania tego na sucho)

20200926_170915.jpg

 

 

20200926_171013.jpg

 

 

20200926_171036.jpg

20200926_171107.jpg

20200926_171127.jpg

20200926_171245.jpg

20200926_171404.jpg

20200926_171556.jpg

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu chyba kilka osób technicznych mających na codzień styczność ze spawarkami.

Szukam jakiegoś rozsądnego, dość wszechstronnego sprzętu do prac domowo - warsztatowych.

Do spawania cienkich blaszek, czasem jakieś profile stalowe do 10 mm grubości.

Gdyby dało się podjąć alu, kwasiaka to też mile widziane...

 

Potknąłem się ostatnio w jakimś sklepie o Bestera 210MP

https://bester-sklep.pl/inwertorowy-polautomat-spawalniczy-bester-210mp.html

 

Ale domyślam się, że można kupić ciekawsze sprzęty.

Budżet do 3-4 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...