Skocz do zawartości

WRX STI 2018 Dream Car


MaciekK

Rekomendowane odpowiedzi

Podjechałem dziś na hamownię do Ożarowa, żeby zobaczyć jak to wygląda po programie. Jest dobrze :-) 1 Bar przy 2600obr, 1.45 przy 2850obr, >480Nm 2900obr-5100obr, max moment 520Nm, max moc 351KM, >340KM od 4900obr do 6900obr. Zestaw zawiera: wydech przelot Invidia 3 cale, downpipe przelotowy 3 cale, 3 Port Cobb, osłona turbo Grimmspeed, Blowoff Turbosmart, dolot seria, bo na dolocie AEMa, zdalnie nie dało się wystroić, więc potencjał jeszcze jest :-) 

STI18 2.jpg

received_2866271056769996.jpeg

STI18 1.jpg

  • Super! 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z tą mapą jest super zabawką. Samochód wyrywa do przodu zawsze bardzo mocno, przy każdych obrotach, wydech strzela bo dodane są pop and bangs, czasami mocniej, czasami słabiej,  blowoff poświstuje. Banan na twarzy przy każdej przejażdżce :)

Edytowane przez MaciekK
  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Simon WRC napisał:

Jakbyś kiedyś chciał się rozstać, to masz mój numer ;).

 

@Simon WRC skąd Ty takie rzeczy wiesz?

Auto będzie na sprzedaż w najbliższym czasie... w cenie promocyjnej :)

Zostało mi jeszcze tylko zamontować dokładkę przedniego zderzaka ORI STI, dziś/jutro i dać na detailing przedsprzedażowy.

Parametry są bardzo dobre, czasami aż zaskakują :) Mapa od Piotrka to jest kosmos w porównaniu z serią. 500Nm przy 3tyś obr i równomierne przyspieszenie od początku do końca vs. 400Nm przy 4 tyś i fale w momencie.

Przy takim wstawaniu turbo (1 bar przy 2600) można mówić o braku laga.

Edytowane przez MaciekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten "jeszcze" Twój raptorek. Szczególnie liczby, które pokazałeś i wrażenia, które opisałeś. Jako leszcz, jestem "zachwycony" tym jak jeździ seria ale jak czytam posty tego typu to myślę sobie, jak dużo fajniej może być :D.

 

14 godzin temu, MaciekK napisał:

Zestaw zawiera: wydech przelot Invidia 3 cale, downpipe przelotowy 3 cale, 3 Port Cobb, osłona turbo Grimmspeed, Blowoff Turbosmart, dolot seria, bo na dolocie AEMa, zdalnie nie dało się wystroić, więc potencjał jeszcze jest :-)

Już wiem w takim razie co trzeba zmienić i do kogo pojechać na mapowanie :D - dzięki!

Czy taki właśnie zestaw modów nazywa się zbiorczo "stage 1"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MaciekK napisał:

 

@Simon WRC skąd Ty takie rzeczy wiesz?

Auto będzie na sprzedaż w najbliższym czasie... w cenie promocyjnej :)

Nie wiedziałem, bardziej myślałem o przyszłości i trochę mnie zaskoczyłeś :).

Ale jak cena promocyjna, to daj znać, przemyślę, choć nie wiem czy będzie mnie stać ;).

 

30 minut temu, FilipeK napisał:

@Simon WRC Sprzedajesz Nubire czy stawiasz obok w garażu? :) Też mi się mega podoba my18, w środku już dużo bardziej cywilizowany niż nasze STI.

Szczerze to nie rozważałem. Auto w stanie idealnym z niewielkim przebiegiem i wiem, że ciężko jest na rynku coś takiego znaleźć. Nie za tanio kupiłem i sporo zainwestowałem przez 2 lata, więc jak miałbym się rozstać, to zapewne cena też nie byłaby jakoś promocyjna jak u Maćka, ale jak ktoś zainteresowany, to pisać :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Simon WRC napisał:

Parametry podobne do mojego, więc trochę frajdy jest :).

Teraz spojrzałem. Mapa bardzo podobna do Twojej.

U ciebie trochę więcej u góry, u mnie troszkę więcej na dole. 

Różnica możliwa, ze względu na 3 port u mnie, a u Ciebie dolot, który na pewno daje trochę lepszą górę. Tak bym obstawiał.

Widać, że w 2.5L dobra mapa i cały wydech dają +/- 350KM/500Nm.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaciekK napisał:

Różnica możliwa, ze względu na 3 port u mnie, a u Ciebie dolot, który na pewno daje trochę lepszą górę. Tak bym obstawiał.

Widać, że w 2.5L dobra mapa i cały wydech dają +/- 350KM/500Nm.

Trochę żałuję, że nie zainstalowałem 3-porta, też był taki plan, ale zabrakło czasu na ściągniecie. Może kiedyś...

Masz 100% racji, 350/500 zmienia charakterystykę i poprawia serię dość mocno i moim zdaniem te samochody właśnie tak powinny opuszczać fabrykę :). Choć to nadal daleko od tego, co chciałbym w tym aucie mieć ;).

 

Jeżeli silnik w końcu się zepsuje a na razie skubaniec nic nie zapowiada (zero zużycia płynów i innych objawów :)), to mam plan zrobić kilka modyfikacji, które pozwolą wzmocnić jednostkę i znacząco poprawić performance B).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Simon WRC napisał:

Trochę żałuję, że nie zainstalowałem 3-porta, też był taki plan, ale zabrakło czasu na ściągniecie. Może kiedyś...

Masz 100% racji, 350/500 zmienia charakterystykę i poprawia serię dość mocno i moim zdaniem te samochody właśnie tak powinny opuszczać fabrykę :). Choć to nadal daleko od tego, co chciałbym w tym aucie mieć ;).

 

Jeżeli silnik w końcu się zepsuje a na razie skubaniec nic nie zapowiada (zero zużycia płynów i innych objawów :)), to mam plan zrobić kilka modyfikacji, które pozwolą wzmocnić jednostkę i znacząco poprawić performance B).

 

i dojedziesz o 8,5 sekundy szybciej do pobliskiego sklepu po bułkę :)

 

ale taki 2018 to fajny łobuz. Nawet bez mapy był bardzo ciekawym okazem jak się nim przejechałem, ale nie wyobrażam sobie co teraz tam musi być :) różnica w dole widoczna nawet na seryjnej mapie między 2.0/2.2 a 2.5

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI samochodem na czas pandemi !!!

Szybki - szybko podjedziesz po zakupy, apteki, do pracy.

Głośny - ludzie będą słyszeli, że jedzie auto i nie będą się zbliżali, brak przenoszenia wirusów.

I najważniejsze poprawiający samopoczucie samą jazdą, wysiadasz i zarażasz, ale uśmiechem :-) 

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciekK napisał:

STI samochodem na czas pandemi !!!

Szybki - szybko podjedziesz po zakupy, apteki, do pracy.

Głośny - ludzie będą słyszeli, że jedzie auto i nie będą się zbliżali, brak przenoszenia wirusów.

I najważniejsze poprawiający samopoczucie samą jazdą, wysiadasz i zarażasz, ale uśmiechem :-) 

Moja żona w niedzielę stwierdziła, że nie wysiedzi już w domu i żebyśmy przejechali się po centrum samochodem - tak też uczyniliśmy (oczywiście jedynym właściwym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 18:52, MaciekK napisał:

Obecnie plan jest pojeździć i pocieszyć się autem. Na sprzedaż przyjdzie czas, żeby ktoś inny też mógł się pobawić :-) 

Widzę, że STI jednak wystawione :) Bardzo ładny wóz, ciekawe jak szybko w czasach pandemii sie sprzeda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem, zobaczę. Teraz nie jest super czas na sprzedaż, natomiast za dużo STI 2018+ nie ma dokładnie 2szt z moją. Jeżeli ktoś chce najnowsze STI w kolorze niebieskim to to moje polecam :-) bo naprawdę fajne auto, a odliczając dodatki to wychodzi ok 124tys. Dla kogoś z forum dorzucę 2 komplety kół gratis, na zimę i na tor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MaciekK napisał:

Wystawiłem, zobaczę. Teraz nie jest super czas na sprzedaż, natomiast za dużo STI 2018+ nie ma dokładnie 2szt z moją. Jeżeli ktoś chce najnowsze STI w kolorze niebieskim to to moje polecam :-) bo naprawdę fajne auto, a odliczając dodatki to wychodzi ok 124tys. Dla kogoś z forum dorzucę 2 komplety kół gratis, na zimę i na tor :)

Cena dobra bo w Łomiankach stoi seria za 179 chyba :) Maciek jak wygram w totka jakos na dniach to biore w ciemno ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...