Skocz do zawartości

GLOSNY WYDECH


Gracowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zastanawiam sie czy ktoremus z Was przyszlo kiedys do glowy, ze jezdzac z takim wydechem przeszkadzacie zwyklym ludziom? Ktorych malo obchodza Wasze samochody i osiagana przez nie moc jak rowniez fakt, ze wydech ktory jest za glosny nawet do czolgu u Was siedzi na co dzien? To przeszkadza.

a Ty co? hehe dobrego masz dilera widze. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy ktoremus z Was przyszlo kiedys do glowy, ze jezdzac z takim wydechem przeszkadzacie zwyklym ludziom? Ktorych malo obchodza Wasze samochody i osiagana przez nie moc jak rowniez fakt, ze wydech ktory jest za glosny nawet do czolgu u Was siedzi na co dzien? To przeszkadza.

 

Fakt - podnosi moc. Fakt - zaje(wstaw co chcesz) brzmi. Ale nie spelnia jakichkolwiek norm...

 

 

mi przeszkadza jak ide na spacer i wszedzie leza psie odchody, przeszkadzaja mi smieci i pijane "dresy" zaczepiajacy innych ludzi, niech sie niebieski zajmie tymi wlasnie sprawami a nie moim wydechem, ktorym sobie rycze na trasie i zamknietych obiektach, jezeli ma sie troche oleju w glowie to sie nie odkreca na maksa w waskich uliczkach zatloczonych miast i miasteczek :!: zreszta dzwiek silnika subarynki na markowym wydechu to nie halas tylko muzyka, nawet ignorant motoryzacyjny widzi roznice pomiedzy gangiem dobrego wydechu w Subaru a ryczacymi, dziurawymi wiadrami w tuningowozach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak na placu na ktorym jest pusto od dzwiekow na 30m (wyczytanie na innym forum). Jak nie bylo takiego placu to chyba mozesz sie wyklucac, jednak musisz to jeszcze sprawdzac bo to nie potwierdzone informacje.

Jesli sie myle prosze mnie naprostowac

Coś w tym jest - tzn. Artykuł o tym jak ma przebiegać pomiar głośności wydechu znjaduje się w kwietniowym wydaniu Magazynu Rajdowego "WRC" - jak znajdę to przytoczę. No i właśnie podczas pomiaru nie ma mowy, aby pomiar odbywał się przy ulicy, na której odbywa się ruch pojazdów! A marchewą to i tak by nie dostał pan policjant, gdyż urzadzenie pomiarowe trzyma w odległości ok 1m pod kątem 60 stopni od linii wydechu bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak na placu na ktorym jest pusto od dzwiekow na 30m (wyczytanie na innym forum). Jak nie bylo takiego placu to chyba mozesz sie wyklucac, jednak musisz to jeszcze sprawdzac bo to nie potwierdzone informacje.

Jesli sie myle prosze mnie naprostowac

Coś w tym jest - tzn. Artykuł o tym jak ma przebiegać pomiar głośności wydechu znjaduje się w kwietniowym wydaniu Magazynu Rajdowego "WRC" - jak znajdę to przytoczę. No i właśnie podczas pomiaru nie ma mowy, aby pomiar odbywał się przy ulicy, na której odbywa się ruch pojazdów! A marchewą to i tak by nie dostał pan policjant, gdyż urzadzenie pomiarowe trzyma w odległości ok 1m pod kątem 60 stopni od linii wydechu bodajże.

 

Te pomiary to LIPA ... i mowie to ja ... stary ale jeszcze niegluchy akustyk ... :razz:

Gracowy Czy podczas przeprowadzonego pomiaru policjanci zastosowali sie do tych norm ???

 

"3.5.4. Miejsce pomiaru. Pomiary hałasu pojazdu na postoju należy wykonać na terenie otwartym, wolnym od wyraźnych przeszkód odbijających dźwięk.

Jako miejsce pomiarowe można przyjąć każdy obszar terenu mającego nawierzchnię betonową, asfaltową lub z innego twardego materiału o wysokich właściwościach odbijających dźwięk, z wyjątkiem ubitej ziemi. Powierzchnia tego obszaru powinna być płaska i pozioma oraz powinna mieć kształt prostokąta o bokach odległych co najmniej 3 m od obrysu pojazdu. Badany pojazd powinien być umieszczony w miejscu pomiarowym zgodnie z rys. 3."

W miejscu pomiarowym nie mogą występować żadne zauważalne przeszkody odbijające dźwięk, a w czasie pomiaru w miejscu tym może przebywać tylko kierujący pojazdem i osoba przeprowadzająca pomiar. Obecność ich nie może wpływać na wskazania miernika.

 

3.5.5. Ustawienie mikrofonu. Wysokość ustawienia mikrofonu nad powierzchnią obszaru pomiarowego powinna być równa wysokości końcówki wylotu rury wydechowej pojazdu, ale nie mniejsza niż 0,2 m.

Mikrofon powinien być skierowany w stronę końcówki wydechu i odległy od niej o 0,5 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hogi, no tak, slyszy, slyszy roznice :cool:

Spodobało mi się twoje porównanie :mrgreen: dziurawymi wiadrami w tuningowozach :mrgreen:

A co do wydechu i boksera:

Znajomy mi kiedyś powiedział: ale ci ryczy, ale tak jakoś inaczej - nie jest natrętny :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spocie gracowego hondziarze zagluszali swoimi 20 calowymi wydechami :mrgreen:

 

Hej

 

Byłem na spocie w Gdyni w ostatnia sobotę i to co zobaczyłem mnie powaliło. Dziesiątki, może setki dresów i innych wyżelowanych miłośników odzieży sportowej w swoich posklejanych Hondach z płomieniami z Norauto...CZAD Panowie, CZAD po prostu. I te wydechy (bo o tym mowa w tym wątku) - no po protsu wypas - wszyscy z polskimi podróbami a la Mugen...żałosne to było, fakt, zagłuszali gracowego...ALE kiedy posłuchałem cudnego basu jego GTka to od razu wróciła mi wiara w sens prawdziwego tuningu...a hondziarzom kopary opadły :grin:

Nie wiem czy to przypadek ze obydwa spoty byly w tym samym czasie? I jeszcze jedno pytanie zupelnie niezwiazane z głownym watkiem - czemu na spocie bylo tak malo maszyn?

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osób kwestionujących procedury pomiarowe - chciałbym przyponieć, że policjant zatrzyma dowód pojazdu, co do którego ma uzasadnione podejrzenei że nie spełnia, a nie co do którego to stwierdzi, stwierdzić ma to stacja diagnostyczna.

 

Kuba nie do końca, rozmawiałem jakis czas temu z kolega który pracuje w drogówce, i owszem policjant ma prawo zabrac dowód, jeżli jest rzecz oczywista, typu łyse opony, rozbita lampa itp. Jęśli chodzi o wydech, szyby przyciemniane, spaliny, to nie jest tak że policjant posłucha wydechu, powącha spalin i zabierze dowód. Po to ich wyposażaja w odpowiednie urządzenia żeby było czarne na białym. A dlatego tak jest że sporo osób pisało skargi na policję że bez generalnie udowodnienia, zabierali dowody klinci niepotrzebnie płacili za badania, tracili czas i pieniadze, i własnie dlatego ma policja tego przyrządy żeby była sprawa jasna i wyeliminowac " widzimisie " policjanta. Bo tak samo można by było dawać mandat za to że policjantowi wydało się że za szybko jedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak samo można by było dawać mandat za to że policjantowi wydało się że za szybko jedziemy

 

 

Znamco najmenij jeden wypadek gdzie tak było i sąd uznał racje policji.

 

Nie ma takiej możliwości, kierowca mógł dostać mandat za jakieś inne wykroczenie a nie za prędkość :!: Do ukarania konieczne jest ustalenie konkretnej prędkości a nie widzimisię policmajstra, no chyba że ma homologowany radar w oczach... Sąd nie mógł uznać w tej kwestii racji policji, nie skazałby nikogo za to, że ktoś powiedział "że jechał za szybko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak samo można by było dawać mandat za to że policjantowi wydało się że za szybko jedziemy

 

 

Znamco najmenij jeden wypadek gdzie tak było i sąd uznał racje policji.

 

:shock: żartujesz :?: ładne jaja :evil: wiem że takie prawo mają autriaccy policjanci, że im nie potrzeba radaru, aby wymierzyc karę, ale w Polsce , to jeszcze nie słyszalem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa byłą taka że koleś minął radiowóz prewencji.

 

... no i mogli mu skoczyć jeśli nie mieli kamerki :!: jeśli za to zapłacił to jest łoś...

 

Mi sie też tak wydaje że nie powinien, ale prawnikiem nie jestem, więc na 100% nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiały być jeszcze jakieś inne okoliczności, może również nie stawił się na sprawę, nie wnosił sprzeciwu, nie przedstawił swojej wersji. Nie wiem. Wiem na pewno że każdy adwokacina by go z tego wyciągnął, nie jest zabronione wyprzedzanie radiowozu (chyba że jechali na sygnale w terenie zabudowanym :wink: ) Policja nie była wstanie wykazać z jaką jechał prędkością bez kamerki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie wydechow mozna jesze przestudiowac to

 

Szczególnie polecam Waszej uwadze 2 punkty:

3.5.7. Pomiarowa prędkość obrotowa silnika. Silnik badanego pojazdu powinien pracować ze stałą prędkością obrotową odpowiadającą:

- 3/4nN dla silników z zapłonem iskrowym,

- maksymalnej prędkości obrotowej ustalonej przez ogranicznik regulatora obrotów silnika o zapłonie samoczynnym.

Z chwilą ustalenia się maksymalnej pomiarowej prędkości obrotowej silnika należy natychmiast powrócić do obrotów biegu jałowego.

Taki sposób pracy silnika należy powtarzać dla każdego pomiaru.

 

3.5.8. Wykonanie pomiarów. Pomiar poziomu hałasu należy wykonać [...] w krótkim okresie pracy silnika dla ustalonej prędkości obrotowej oraz w czasie jej zmniejszania, przyjmując jako wynik maksymalne wskazanie miernika.

 

Przykładowo jeżeli silnik ma moc max. przy 6000 obr/min to do pomiaru ustawiamy 4500 obr/min, włączamy miernik, zdejmujemy nogę z gazu i czekamy aż obroty spadną do wolnych.

Na pewno nie ma w tej procedurze żadnych przegazówek !

 

Najbardziej podobało mi się jak (bodajże w Wiadomościach) w materiale o tym, jak to Policja będzie walczyć z głośnymi wydechami, pokazali jak Policjant dokonuje pomiaru - oczywiście błędnie :lol:

 

Oś maksymalnej czułości mikrofonu powinna być równoległa do powierzchni obszaru pomiarowego i powinna tworzyć kąt 4°
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...