Jump to content

Dziwne dźwięk/wibracje

mariuszbrzyzek
 Share

Recommended Posts

stawiam na:

Luźne osłony termiczne na kolektorze wylotowym, katalizatorze.

to że słychać brzęczenie bardziej z prawej strony może oznaczać nie kierunek brzęczenia a to że drzwi z prawej strony są np gorzej spasowane i więcej przepuszczają hałasu (teoria trochę naciągana ale możliwa jak najbardziej)

prześledź układ wydechowy dokładnie wątpię by było to związanie z ocieraniem wału o blachę czy wybitymi poduszkami i wibracją silnika/skrzyni.

dźwięk jest dla mnie typowo blaszany

Pozdrawiam

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Niestety u mnie podobnie, może trochę ciszej... Faktycznie to już nie zwracałem uwagi na to aż w zeszłym tygodniu znajomy stwierdził " .. a co to tak brzęczy..." no i znowu to słyszę :unsure:

Dźwięk słyszalny tyko podczas jazdy. Osłony wydechu sprawdzałem, luzów nie wychwyciłem...  

Edit: Tak przy okazji głupie pytanie.. czy takie brzęczenie może spowodować "wzbudzenie" czujnika spalania stukowego?  

Edited by Piepka

Jeśli o mnie chodzi to tak , ale energicznie nie naciskam :)  Ot takie sobie w miarę normalne przyspieszanie. Przy energicznym to automat mi redukcję robi i wskakuję w obroty powyżej 3k.  Wg mnie dobrze radzisz przyjrzeć się blachom, tylko tej blachy która dzwoni jeszcze nie namierzyłem :) Pozostaje jeszcze opcja durna typu kamyczek/śrubka w drzwiach - ćwiczyłem to w starym legasiu .

U mnie też jest brzęczenie, w 2 foresterach które oglądałem też były brzęczenia.

Temat więc sam muszę ogarnąć jednak są inne sprawy w moim samochodzie które mają wyższy priorytet

U siebie obstawiam luźne osłony termiczne przy kolektorze wydechowym.

W planach jest owinięcie kolektora do katalizatora bandażem.

Edited by SubaruLPG

U mnie podobnie wyło łożysko prawego przedniego koła i też było tak że przy dodawaniu gazu wyło a przy odpuszczeniu cichło.  Oczywiście przy gazowaniu na luzie była cisza. 

Osłona termiczna też mi gdzieś tam czasem zadzwoni ale nie mogę zlokalizować, w którym miejscu a i dźwięk jest nieco inny. 

Tak na świeżo:  dzwoni mi dokładnie  przy 2000-2200 obr i tylko jak silnik ma obciążenie, jak jadę wolno po płaskim albo na postoju to mogę sobie gazować ile dusza zapragnie  i nie zadzwoni ani razu.  No i jak zadzwoni to moc siada :) Czyli chyba sam sobie odpowiedziałem z tym czujnikiem spalania stukowego.   

Edit: bzdury piszę z tym czujnikiem, byłem podpiąć komputer w serwisie, żadnych błędów nie ma, a to co dzwoni to wg serwisu któraś z osłon termicznych tłucze. Do wymacania tylko która.

Edited by Piepka

• 2 weeks later...

Tego typu dźwięki najczęściej pochodzą z elementów układu wydechowego, osłony, obejmy. Niestety to czasem wewnątrz tłumika coś odpada i niesie się po wydechu.