Skocz do zawartości

Zakup części w ASO


LosioDriver

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie zadać to pytanie, ale nie znalazłem nigdzie drugiego takiego wątku.

Może to brzmieć bez sensu ale - jak kupować części w ASO? Bo mi nie wychodzi.

 

Drugi raz taka sytuacja, że przychodzę do serwisu ASO z dokładnymi numerami części ze strony parts.subaru.com. Chcę wejść, podać numer i zamówić.

Natomiast nikt nie chce ode mnie numeru tej części tylko jestem pytany o VIN i opis "co to jest i do czego".

Dowiaduję się, że części z opisu nie ma w katalogu i pewnie to "aftermarket".

 

Tym sposobem odchodzę bez niczego. Naprawdę nie da się sprawdzić części po numerze tak jak na parts.subaru.com?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ta cześć nie pasuje do samochodu w/g VIN.

Parę gratów brałem od ASO, zawsze podałem VIN, raz przez telefon założyłem zamówienie, a dwa razy byłem osobiście. Kupiłem to co chciałem, wyświetlił jakieś rysunki i wybrałem to co chciałem. Akurat chodziło o części do skrzyni 4eat, jakieś uszczelnienia i dekielki w głowicy zaślepiające wałki rozrządu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chcą uniknąć sytuacji że coś Ci sprowadza bez sprawdzania VIN, i potem będzie nieprzyjemnie.

Choć pewnie zawsze możesz powiedzieć że chcesz to i to twoja sprawa.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem Was. Ale ja przychodzę z numerami części zupełnie pewien co chcę kupić, moja strata jak coś nie będzie pasowało.

Akurat chodziło mi o totalnie podstawowe rzeczy - 4 uszczelki, 1 spinka, 3 śrubki i kilka nakrętek.

 

Nawet nie zostałem zapytany o te numery części. Było tylko pytanie o VIN, co to, a potem już w kółko, że nie ma, nie da się, nie ma tego w katalogu (papierowym).

Żadnego dotknięcia komputera...

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez trafia jak dzwonię do ASO z numerami części jakie mnie interseują, to tak sie nie da. Trzeba podać VIN i dopiero wtedy coś tam poszukają po swojemu.

na szczęście są alternatywne źródła oryginalnych części w których można zamawiać podając numery części ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lutek34 napisał:

mnie tez trafia jak dzwonię do ASO z numerami części jakie mnie interseują, to tak sie nie da. Trzeba podać VIN i dopiero wtedy coś tam poszukają po swojemu.

na szczęście są alternatywne źródła oryginalnych części w których można zamawiać podając numery części ;-)

 

Ja byłem osobiście to jeszcze gorzej, bo słuchawką można rzucić a tutaj stoisz jak debil :th_dash:

Gdzie u nas można po numerze części takie drobnostki kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bez problemu ASO (Wrocław) podaje ceny gratów wg numerów z tym że jeśli auto jest np. z USA tak jak w moim wypadku to często nie ma ceny w systemie i trzeba czekać na jej ustalenie. Czasem opłaca się poczekać, czasem nie - nie ma reguły. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, LosioDriver napisał:

 

Ja byłem osobiście to jeszcze gorzej, bo słuchawką można rzucić a tutaj stoisz jak debil :th_dash:

Gdzie u nas można po numerze części takie drobnostki kupić?

W Rzgowie u Pani Dorotki bez problemu :)

https://lodz.subaru.pl/kontakt

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem wielokrotnie przez e-mail w krakowskim magazynie (także części do WRX US). Schemat działania: zapytanie o części -> e-mail zwrotny z wyceną i terminami realizacji -> zamówienie i zaliczka  -> za jakiś czas odbiór osobisty. Napisz na magazyn@emilfrey.subaru.pl

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najszybciej to samemu się organizować. Zrobię kiedyś test cen oem w serwisie i eBay.com(oczywiście cacy ,pięknie,grzecznie z podatkami,cłem jak należy-rowniez oryginalne wprost z fabryki,bo składam samochód na oryginalach) . Dla mnie Serwis to jest w wersji " tu i teraz " (2dni max czekania) ,bo jaki jest sens ,że serwis ściąga z USA i wczesniej się coś tam głowią... (Nad czym?) "Klik" automatycznie cena wyskakuje z bazy  danych,oczywiście z marzą ,podatkami i wchodze w temat,albo grzecznie dziękuję. Dobrze,że internet jest... Dwa oryginalne klucze jakie ściągałem ze stanów, to po podatkach,cłach,vatach i innych fajerwerkach z paragonem,oczywiście napis Subaru ,naklejka z nr seryjnym - 150zł. Chyba tydzień czekałem ,bez tego dzwonienia,olewki (bo drobnica i nie ma czasu) . Święta krowa nie jestem i rozumiem ,że są priorytety w obsłudze klientow,dlatego szkoda nerwów,ułatwiam pracę ASO ,nie dokuczam "pierdolami " i... "klik"  Mam co potrzeba,bez bicia piany :) wszystko się odbywa bezstresowo i miło dla portfela.wszystko w oryginalach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ciepło, po poszukiwaniach tarczy sprzęgła 30100aa883

E-su.....pl 580zł od ręki

ASO Rzeszów 587zł i trzeba czekać

cars.....pl  653zł

partso...com $153 z wysyłką plus ewentualne cło

ebay.com $129 plus wysyłka do PL i ewentualne cło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...