Skocz do zawartości

Rysunki samochodów


Dj Brabus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Fajnie umieć tak rysować:) Ja nie potrafię, ale moja żona już tak (przynajmniej ja tak uważam, bo ona twierdzi, że nie).

prezent.thumb.jpg.492ce3796cf041caaabe8032eb0c0bef.jpg.d8c036f9cee21eeef9af2821d6227c16.jpg

 

Mam też jeszcze mojego starego w124 narysowanego, ale nie wiem czy można tutaj wklejać, czy to twój post i mam spadać z swoimi zdjęciami?

 

Pozdrawiam i zazdroszczę talentu :)

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę sobie temat, pochwalę się (a co tam!) i może zachęcę paru z Was do zamówienia rysunku u mnie. ;) 

 

Dużo prac przybyło, cały czas się rozwijam, ostatnio zmieniłem nazwę z "Motoryzacja Ołówkiem" na "Samochody Ołówkiem" i zaistniałem na Insta jako cars_by_pencil . Polecam się!

27.jpg

32.jpg

34.jpg

35.JPG

  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna mała uwaga: cienie. Czysta fizyka - jak lecą w prawo to pod samochodem nie mogą lecieć w inną stronę (no chyba, że jest sztuczne oświetlenie i więcej jak jedno źródło światła- patrz słońce)

Motor - super, ale jak jestes zmęczony rysowaniem lepiej odejść i wrócić za godzinę dwie, bo tak tło widać, że nie starczyło cierpliwości.

ps:

polecam fiksatywe w spreju https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=fiksatywa

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - uwagi krytyczne zawsze najważniejsze, bo jest co poprawiać i nad czym pracować. :)

 

Ad1 - faktycznie, na niektórych zdjęciach widać, że cień jest niedopracowany (mimo, że staram się dokładnie wzorować na przesłanych zdjęciach przez Zamawiających) i będę na to zwracał większą uwagę.

 

Ad2 - tło... Zwłaszcza to roślinne to moja pięta Achillesowa, rzadko (nigdy?) są moją dumą, wolę rysunki czyste, przedstawiające sam samochód/motocykl/cokolwiek. Chociaż nie widziałeś tych najgorszych...

 

Ad3 - zakładam, że fiksatywa to coś w stylu werniksa w malarstwie? Jakieś szczególne zalety stosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dj Brabus napisał:

 

 

Ad3 - zakładam, że fiksatywa to coś w stylu werniksa w malarstwie? Jakieś szczególne zalety stosowania?

Nie traktuj jako krytykę :)

Jak rysunek zakończony psikasz i się już nie będzie brudził. Zamiennie można psikac lakierem do włosów ale tu twoja kobieta może być mniej zadowolona. Po psikaniu już nic nie narysujesz :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę - przyda się faktycznie, bo dużo osób zamawia rysunki bez oprawy.

 

@xkorespondent - przepraszam, ale jakoś mi umknął Twój post i dopiero dziś go zauważyłem. Oczywiście, jak masz rysunki autorstwa żony - lub ktokolwiek inny - to wrzucaj śmiało. :) Niech to będzie nasz wspólny temat.

 

A przy okazji moja dzisiejsza premiera - Jeep Grand Wagoneer.

rysunek.jpg

  • Super! 4
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu tez popełniłem sporo rysunków aut, tylko że w Illustratorze - znaczy wektorowych, ale też za pomocą ołówka tabletowego :)

Traktowałem to na początku przygody z grafiką jako sposób wprawienia się w programie.

Obecnie już nie robię, bo to minimum 30-40 robogodzin na jedno auto. Trochę czasu szkoda.

Ale mam poważną kolekcje busów vw, jakies golfy, corrado, garbusy, ruskie ciężarówki Krazy gazy zazy ziły, unimogów garść, kilka amerykańców, parę subaraków, maluchy warszawy..

Nawet jakieś plakaty i ciuchy się z tym kiedyś robiło. A tym takim pomarańczowym znaczy T3 to się ostatnie 7 lat śmigało na campingi, rowerzyngi, żaglowanie do Chorwy itd :]

 

 

busyjpg.jpg

Edytowane przez eurojanek
  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eurojanek genialne, możesz pochwalić się jakimiś innymi pracami? Moja córka przymierza się do pracy z programem Procreate - też widziałem, że możliwości ma genialne.

 

Ja jednak do komputera nie jestem przekonany, a teraz uczę się pracy z promarkerami. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dj Brabus Powodzenia córce w rysunkowaniu. Świetna zabawa jak się ma zacięcie.

Jeśli z wolnej ręki rysuje to polecam jak się już rozkręci Wacoma Cintiq - ekran z piórkiem do rysowania.

 

no to cyk jakiś Fiaciosz  :)

.. i przykład ile się trzeba przy chromach narobić.

 

 

 

Polski Fiat 125p 1300 1972.jpg

pontiak.jpg

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eurojanek napisał:

@Dj Brabus Powodzenia córce w rysunkowaniu. Świetna zabawa jak się ma zacięcie.

Jeśli z wolnej ręki rysuje to polecam jak się już rozkręci Wacoma Cintiq - ekran z piórkiem do rysowania.

Fiacik absolutnie genialny, a "szkic" do reflektora - szacun! :bowdown:

 

Odnośnie tabletów - jesteś mi w stanie coś doradzić? Bo córka wymyśliła iPada 7 Gen z Apple Pencilem, bo ten Procreate jest tylko na IOS-a. Jak to ma się to wspomnianego przez Ciebie Wacom'a Cintiq? Jestem zielony w te klocki...

 

Mojej córce znudziły się już rysunki "klasyczne" i chce przejść poziom wyżej. Tu przykład jak rysuje Wiedźmina:

Wiedźmin.jpg

Edytowane przez Dj Brabus
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 21:23, WaldekW napisał:

O Panowie! Co ja tu paczam! Da się takie rysunki zamówić ?:) No nie ukrywam, że legasia bym sobie chętnie gdzieś powiesił :)

@WaldekW jeśli mówisz o moich rysunkach, to oczywiście - jak najbardziej rysuję na zamówienie, w kolorze, B&W, na dowolnym formacie. Zapraszam Cię na PW.

 

Poz tym chwalę się - od tygodnia zmieniłem technikę, za bazę rysunku służą teraz promarkery i (nieskromnie się chwaląc) - jest znacznie lepiej. Dlatego wrzucam dzisiejszą premierę - Imprezę 22b stworzoną na bazie zdjęcia z galerii SpeedHunters. Zdjęcie jest tak obłędne (zresztą cała sesja zdjęciowa Marka Riccioni), że nie mogłem mu się oprzeć. :)

 

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem, rysunek można wylicytować na moim fanpage'u:

https://www.facebook.com/CarsByPencil/

 

 

DSCN4140.JPG

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2020 o 11:27, Dj Brabus napisał:

Odnośnie tabletów - jesteś mi w stanie coś doradzić? Bo córka wymyśliła iPada 7 Gen z Apple Pencilem, bo ten Procreate jest tylko na IOS-a. Jak to ma się to wspomnianego przez Ciebie Wacom'a Cintiq? Jestem zielony w te klocki...

Moja córka ma wacoma, ale teraz potrzebuje ipada pro, ze względu na procreate między innymi. Ipad i wacom to dwie zupełnie różne sprawy, specjalnie ją zapytałam, tak że co kto lubi ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Danko napisał:

Po prostu wow.. Przymierzałem sie kiedyś do rysunku. Jednak jestem zbyt nerwowy, kiedy mi nie wychodzi :biglol: Jakieś porady dla mocno początkujących? Moze się podejmę znów :wub:

Mogę zrobić cały tutorial jak zacząć. Jeśli chcesz, to przygotuję coś takiego i wrzucę tutaj, bo rysowanie zacząć bardzo prosto.

 

@Aga czyli jesteśmy z córkami na tym samym etapie. :D Moja też jest jednak zdecydowana na 100% na iPada, czeka tym na dostępność na iStore, bo jest podobno problem. ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dj Brabus napisał:

 

@Aga czyli jesteśmy z córkami na tym samym etapie. :D Moja też jest jednak zdecydowana na 100% na iPada, czeka tym na dostępność na iStore, bo jest podobno problem. ;) 

Na to wygląda :)

Nowy ipad pro jest dostępny, łącznie z rysikiem, sprawdzałam. A jak jest z innymi to nie wiem ;)

Wacom jest fajny, ale wymaga kompa, ipad jest narzędziem sam w sobie. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dj Brabus , @eurojanek chylę czoła, wielki talent i oczywiście pasja bo bez pasji nie ma wielkich dzieł:), a temat jest bliski memu sercu gdyż ja też coś tam maluje, ale nie samochody tylko na samochodach. Zawodowo jestem lakiernikiem plus restauruje stare fury a lakiernictwo artystyczne i aerografia to moja pasja, jak znajdę jakieś foty moich prac to się chętnie nimi podziele, pozdrawiam:)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...