Skocz do zawartości

Ot kolejny niebieski GTek MY99


hvdy

Rekomendowane odpowiedzi

   

 

    Nadszedł czas, że i ja postanowiłem zrobić wątek swojej subarynie, prawie że w pierwszą rocznicę  od kupna :D

 

 

    Impreza GT MY 99 wersja Nardi Torino- przyjechała do nas z Holandii w 2015 roku, a ja ją kupiłem w czerwcu 2018 od forumowicza (pozdro Łukasz), którego namawiałem dobry kawałek czasu na sprzedaż ;) Była to 3 impreza, którą oglądałem i przyznam, że gdybym nie wziął tej to chyba odpuściłbym poszukiwania na dobre, bo irytacja już brała górę. No i tak to po oględzinach u Oktana fura wylądowała w moich rękach :D Pierwszy dzień niestety deszczowy, więc nie nacieszyłem się długo jazdą.

imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e69FE94CA8-3A49-4341-858F-7E4B294EDCFD.thumb.jpeg.09c88a7f0d75f8c7a4db3c9daf946614.jpeg

 

 

       Trochę suchych danych:

 

  • Silnik seria,  przelot 2,5" od turbiny do końca, backbox vortex afterburner
  • Hamownia wypluła 244,4 km/314,5 nm
  • 61E08AF8-2BA5-4A8C-A6B7-C2E1CA389A1B.jpeg.6aca36f7d96a2f9fcff2d0ccb937dafe.jpeg
  • Pompa paliwa Walbro 255
  • Zawór hybrydowy GFB
  • Środek z TypeRA- fotele, kanapa, boczki
  • Zegary AutoGauge boost, temp. oleju, EGT
  • Gałka zmiany biegów sti
  • Alu nakładki na pedały sti
  • Lusterka elektrycznie składane jdm
  • Klaksony hella
  • Emblemat różowy, niestety nie jdm (jak ktoś ma to chętnie kupię :D )
  • Letni zestaw- Revolution Millenium 17" z oponami Uniroyal Rainsport 3 215/45/17 
  • Zimowy zestaw- na te chwilę Speedline 16" 2116, które są na sprzedaż i opony Nokian WR D4 205/55/16

 

    Główną i w zasadzie jedną z niewielu bolączek subaryny, która była pedantycznie utrzymana przez Łukasza,  była pocałowana przez rudą koleżankę jedna ściana kielichów (dziury), którą oczyszczono do zdrowej blachy i załatano 1mm blachą (powinien być spokój na lata :)). Również w Badyl's Garage subaryna otrzymała  konserwację podwozia, coby na pierwszą wspólną zimę być w pełni gotową i móc bez obaw taplać się w naszej zimowej mieszance peklującej :blink: 

 

Parę fot thanks to courtesy of Badyl:

5A51701D-9AC4-4270-A645-C9BE629F1039.jpeg.726feaba3e652e2303f1f992d527d791.jpeg

2E213FFA-240F-4CC9-A029-5CF92647F1D0.jpeg.eeaac4525e8055cf33f691d10b2f24fd.jpeg

3E9EC11F-AFE5-443A-B8F0-B78865A5AF22.jpeg.0740ab4a617f0a1e0c678bad04a0cc97.jpeg

 

 

    Lato 2018

 

    Od dawna, jeszcze jak mój cioteczny brat, od którego notabene zaraziłem się imprezami, miał w swojej turbowannie vortexa, byłem fanem tego dźwięku i sprawiłem go sobie jako pierwszy 'mod'. Odpalenie po wymianie i od razu mimowolny  banan na twarzy ^_^. Wcześniej był cichutki Supersprint (będzie na sprzedaż, jeśli impreza przejdzie przegląd na vortexie :D)

 

Przed montażem trochę polerki:

6733465C-6301-4EA0-82F3-2AD94FE841D0.thumb.jpeg.8001f515430a2fab2783c72b1b578de3.jpeg  

 

     Zima 2018

 

         Kupiłem nowe opony na zimę (poprzedni właściciel nie jeździł w zimie)- Nokiany WR D4 205/55/16. 

    W grudniu   zawitałem do Oktana, który pomógł mi  i zajął się  urwaną podczas zmiany opon nakretką w feldze oraz: 

       -wymienił osłony drążków kierowniczych

       -wymienił lewą uszczelkę pokrywy zaworów, która popuszczała -_-

 

A7B184AB-9387-42C7-8188-A9AC990FECC4.thumb.jpeg.0a97253779a18541da90ae8fe4132608.jpeg

 

    Niestety zima jaka była każdy widział i  dosłownie kilka razy udało mi się  pobawić na śniegu- najmocniej padało oczywiście jak byłem w pracy- ale frajda została  i następnej zimy mam nadzieję uda się ogarnąć coś grubszego, chciałbym spróbować na jeziorze ;) 

 

    Na osłodę, w zimie kupiłem fele na lato. Kultowe Revolution Millennium 17" 

 

DAE0534C-D3D2-4DA9-A395-F1B0CA35D8E1.thumb.jpeg.e05d5d87be8861ed6e37c5f0c0b83524.jpeg

 

 

    Wiosna 2019

 

    W marcu na pierwszy ogień poszła zmiana felg i opon na letnie. Na felgi nałożyłem od razu syntetyczny wosk Poorboy's  Wheel Sealant. Mega łatwo się nakłada i fajnie pachnie, na efekty działania  muszę jeszcze poczekać. 

CA3A39FC-3C5F-4C2A-9037-CF0E99E3BBC6.thumb.jpeg.4606dfce7140ea6aa2228a36b5e14769.jpeg

 

    

 

    Zbierane w ciągu zimy 2018 frukty powoli doczekują się swojego terminu. Impreza ponownie zawitała do Sulejówkowej Dziupli :D i obecnie jest w trakcie  transfuzji wszystkich  płynów ustrojowych i czeka na pakiet  stylistyczny, który czasowo jest uzależniony od lakiernika, mam nadzieję, że do końca maja wyjadę już na sezon w pełni :rolleyes:  

 

    Subaru otrzyma:

  • nowe sprężyny eibach pro kit -30mm (tu się biłem z myślami nad gwintem teina, ale wygoda wzięła górę, zwłaszcza z drogami w moim mieście :P)
  • dokładka przednia  sti (była, ale będzie w kolor) 
  • wysoki spoiler replika sti 
  • kurnik z bugeye sti 
  • zaślepki halogenów sti

915F3B11-8018-43BA-B2E2-B0E69523DFC8.jpeg.361ea8a6264a6dbc03e9f3b99db90c6c.jpeg

   

    Podsumowując, jako że jest to mój weekendowy samochód, od kupna (11 miesięcy) zrobiłem nim bezawaryjnie lekko ponad 3 tys. km, oleju nie spożywa nic :thumbup:.  Na tę chwilę do zrobienia są w zasadzie tylko luzy zaworowe, które planuję wykonać  w tym sezonie.

    W planach remap, ale to odleglejszy temat, szukam też grubszych stabów i backboxa H&s.

 

    Kończąc pierwszy wątkowy post chciałbym szczególnie podziękować @Oktan :hi:za służenie radą i pomocą w trakcie oglądania Imprez oraz dzięki @badyl za dopieszczanie subaryny :D

 

    Niedługo efekty wiosennych modyfikacji.

            Stay tuned :superhero:

 

 

Edytowane przez hvdy
  • Super! 7
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam auto, widziałem je zaraz po tym jak Łukasz je kupił w dniu kiedy kupowałem od niego Prelude xD

Gratulacje fajnego auta, oby spisywało się bezproblemowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie :)

Piękna sztuka, fajnie dbana :) Zastanowiłbym się tylko nad montażem kurnika z Buga i wysokiego spojlera. Nie wiem czy nie zaburzy to spójności całokształtu budy i nie wyjdzie trochę HotWheels ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

 

15 godzin temu, Dymian napisał:

Bardzo ładna opowieść- nasuwa się jedno pytanie- dlaczego nie jest mój?:)

 

Też tak miałem, aż w końcu udało się wyeliminować takie myśli  :P

 

13 godzin temu, P4uk4 napisał:

Znam auto, widziałem je zaraz po tym jak Łukasz je kupił w dniu kiedy kupowałem od niego Prelude xD

Gratulacje fajnego auta, oby spisywało się bezproblemowo :)

 

Widziałem tę  prelude jak byłem u niego. Świat jest jednak mały. Jednak chyba i Ty przeszedłeś z Hondy na Subaru czy ją dalej masz? :D

 

2 godziny temu, Elvisiak napisał:

Nareszcie :)

Piękna sztuka, fajnie dbana :) Zastanowiłbym się tylko nad montażem kurnika z Buga i wysokiego spojlera. Nie wiem czy nie zaburzy to spójności całokształtu budy i nie wyjdzie trochę HotWheels ;)

 

Wydaje mi się, że ten kurnik pasuje, bo chciałem coś większego. Z bloba jest za duży, z gt  mały a ten wydaje mi się akurat :D

5B8CC9FE-2D95-4582-B456-FE4DF95D5221.thumb.jpeg.65b61ed58dbef1e408555be5502ead09.jpeg

Edytowane przez hvdy
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hvdy napisał:

Impreza ponownie zawitała do Sulejówkowej Meliny 

Nosz kurła, tego jeszcze nie było :facepalm: , juz ja te oleje wymienie .......na lotosa :biglol:;)

Jak dowieziesz reszte gratów to bedziemy szpącić dalej :superhero:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, badyl napisał:

Nosz kurła, tego jeszcze nie było :facepalm: , juz ja te oleje wymienie .......na lotosa :biglol:;)

Jak dowieziesz reszte gratów to bedziemy szpącić dalej :superhero:

 

 

Ej... Ale to był cytat, jeśli się nie mylę kolegi @SOpEL :D Tak na fb widziałem, sam tego nie wymyśliłem, myślałem że taka nazwa funkcjonuje :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hvdy napisał:

 

Ej... Ale to był cytat, jeśli się nie mylę kolegi @SOpEL :D Tak na fb widziałem, sam tego nie wymyśliłem, myślałem że taka nazwa funkcjonuje :P 

mnie w to proszę nie mieszać.... a przynajmniej nie przypominam sobie. :P

ale gdybym faktycznie tak napisał to szacun dla mnie :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SOpEL napisał:

mnie w to proszę nie mieszać.... a przynajmniej nie przypominam sobie. :P

ale gdybym faktycznie tak napisał to szacun dla mnie :biglol:

 

Aż zacząłem szperać- faktycznie to byłeś Ty, ale chodziło o Dziuplę :P edytowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hvdy napisał:

 

Aż zacząłem szperać- faktycznie to byłeś Ty, ale chodziło o Dziuplę :P edytowane :D

też ładnie i bardziej prawdopodobne, że mogłem tak napisać :) chociaż melina byłoby chyba fajniej :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i następnym razem bez flaszki JD nie pokazywać się proszę, jak melina to melina . Strój proszę też mieć odpowiedni, inaczej się nie wejdzie

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie sądziłem, że ten dzień nadejdzie, a już  zwłaszcza teraz  po jakichś 100km  po dwóch  miesiącach stania,  na świeżutkich płynach i po  założeniu upragnionych gratów kompletowanych od zimy, i bez jakichkolwiek przesłanek :cry: 

 

W trakcie ruszania  ze skrzyżowania będąc już na dwójce  nagle gruchot (ale nie taki charakterystyczny panewkowy)  gdzieś z silnika, dym i po otwarciu maski cała komora w oleju, na bagnecie zero.

 

Nie wiem jeszcze co zrobię, muszę najpierw dowiedzieć się  w jakim stanie jest silnik po rozebraniu i oszacować wszystkie  za i przeciw. 

 

4D85DC20-EFB2-4EE0-9886-B1719D221558.jpeg

Edytowane przez hvdy
  • Smutny 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda..... Ale z drugiej strony jest to też jakiś powód do grubego powrotu w świetnym stylu i wsadzenia tam czegoś szalonego.

 

BTW.... "Sulejówkowa melina".... mamy jakąś Subarową melinę w Sulejówku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 22:33, P4uk4 napisał:

Wielka szkoda..... Ale z drugiej strony jest to też jakiś powód do grubego powrotu w świetnym stylu i wsadzenia tam czegoś szalonego.

 

BTW.... "Sulejówkowa melina".... mamy jakąś Subarową melinę w Sulejówku?

 

To tylko taka gwara ;) @badyl może powie coś więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gc8 ogólnie nie lubi stania w garażu. Widzę to po swoim, im więcej stoi to potem stroi focha: nagrzewnica chlast , jakiś wężyk (wyciek płynu lub paliwa) itd. Jak jeździ na bieżąco to nic się nie dzieje. Po dłuższym garażowaniu mam zawsze obawy, ale już przywykłem.

Nigdy nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć i różne kwiatki wychodzą patrząc że zawsze jesteś kolejnym użytkownikiem, który już dba jak może.

Zatem powodzenia w naprawie, a remont GT na grubych (kutych) gratach mija się z celem.

Edytowane przez Fyrkes
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 
To tylko taka gwara  [mention=14347]badyl[/mention] może powie coś więcej 
Człowiek rozkręca imprezy, a ludzie już dorobią ci metkę meliny , ech.......liczyłem na jakąś fajną nazwę badyl garage no ewentualnie stacja demontażu

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, badyl said:

Człowiek rozkręca imprezy, a ludzie już dorobią ci metkę meliny , ech.......liczyłem na jakąś fajną nazwę badyl garage no ewentualnie stacja demontażu emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji14.pngemoji16.png

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 


 

 

Możliwe, że widziałem Cię kilka razy w Sulejówku. Niebieski GD?

Edytowane przez P4uk4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...