Skocz do zawartości

Skutery - doświadczenia opinie itp.itd


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Korton napisał:

To coś waży 240kg i kosztuje 50k, sorry ale za to mamy malo uzywanego pelnokrwistego adventure'a

 

No i co z tego? A jak ktoś nie chce  mieć pełnokrwistego adventure'a? Nie każdy potrzebuje motocykla do wypadów na Kazachstan.

 

Godzinę temu, llkuba napisał:

Z tego co widzę to nie ma cech turystycznego endor i też nie ma cech skutera :rolleyes:

 

A jakie ma wg. Ciebie?

SUV'y które opanowały rynek samochodów na niemal całym Świecie, też nie są ani terenowe ani zwinne jak hatchbacki. A mimo to sprzedają się genialnie.

I jak to wytłumaczysz?

 

Czas pokaże jak rynek zareaguje. Ja decyduje się na motocykl typu Scrambler. Właśnie przez jego świetną uniwersalność. A przy okazji są ładne.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tommo napisał:

SUV'y które opanowały rynek samochodów na niemal całym Świecie, też nie są ani terenowe ani zwinne jak hatchbacki. A mimo to sprzedają się genialnie.

I jak to wytłumaczysz?

bo kierowca ma ułatwione wsiadanie, siedzi sobie wysoko, w dodatku jak na kibelku więc znana mu pozycja:P i parkując nie musi się obawiać krawężników itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, radekk napisał:

bo kierowca ma ułatwione wsiadanie, siedzi sobie wysoko, w dodatku jak na kibelku więc znana mu pozycja:P i parkując nie musi się obawiać krawężników itp

 

Ano właśnie i nie potrzeba blokad mostów, ramy i reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommo napisał:

A jakie ma wg. Ciebie?

SUV'y które opanowały rynek samochodów na niemal całym Świecie, też nie są ani terenowe ani zwinne jak hatchbacki. A mimo to sprzedają się genialnie.

I jak to wytłumaczysz?

 

 @radekk odpowiedział Tobie na to pytanie. Jaką to coś na konkurencję ?  

 

Jak już pisałem wyżej nie podoba mi się tył a najbardziej wydech i koło. 

 

1 godzinę temu, bobek8008 napisał:

 

Kurzy orzeł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, llkuba napisał:

 

 

 

Jak już pisałem wyżej nie podoba mi się tył a najbardziej wydech i koło. 

 

 

 

Tak, to już wiemy i nie musisz w koło to powtarzać.

Mi też wiele rzeczy się nie podoba, co nie oznacza, że są złe.

Trzeba znaleźć w sobie odrobinę wyrozumiałości i wyobraźni, że jeżeli producent, w dodatku tak znamienity, podjął wysiłek skonstruowania i wdrożenia do seryjnej produkcji taki pojazd, to coś musi być na rzeczy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tommo napisał:

Tak, to już wiemy i nie musisz w koło to powtarzać.

Mi też wiele rzeczy się nie podoba, co nie oznacza, że są złe.

 

 

Czytałem różne recenzje, skoro jest za ciężki na skuter miejski i niewygodny na autostrady bo cierpną rencę a do turystycznego enduro mu dużo brakuje. Ścigacz go objedzie w wzdłuż i wszerz a Choper dobije dźwiękiem i pięknymi chromami. Nie wiem jakie widzisz plusy, ale są gusta i guściki. 

 

 

31 minut temu, Tommo napisał:

Trzeba znaleźć w sobie odrobinę wyrozumiałości i wyobraźni, że jeżeli producent, w dodatku tak znamienity, podjął wysiłek skonstruowania i wdrożenia do seryjnej produkcji taki pojazd, to coś musi być na rzeczy.

 

Nie wiem o jakiej wyobraźni i wyrozumiałości piszesz skoro coś mi się nie podoba to po co mam się zmuszać. 

 

To, że producent wdrożył ten pojazd do seryjnej produkcji to nic nie znaczy. Pierwsza A klasa nie przeszła testu łosia.

 

Jeżeli ten "skuter" Tobie odpowiada, podoba się, jesteś nim zachwycony to nie widzę problemu ;).

 

Ta dyskusja nie zmieni moich poglądów ale cieszę się, że masz swoje zdanie.

 

Pozdrawiam

 

Kuba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 12:03, Michał Krupa napisał:

z tego co wiem jest jednośladem :)

 

NIken nie ma homologacji na t®ójkołowca , nie mmożna na B jeżdzić,  Piaggio MP500 ma

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, beemowiec napisał:

Skuter skuterowi nierówny.Przejedź się na x maxie albo forzie i wtedy może troche zmienisz optyke na ten temat.J

 

 

Ja mam forze 125 od 2017 r przez 2 sezony zrobiłem 21000 km, to jest genialny wynalazek. ze mna na fotelu (70 Kg)  wyciskam bez modów 130 km/godz licznikowe. Spala średnio 2.,5 l,  zasięg na jednym tankowaniu pona 400 km, dojeżdzam nim do pracy ok. 60 km, na obwodnicy wyprzedzanie TIRów nie tanowi problemu, po mieśice jeszcze na tyle lekki i poręczny że daje rade spokojnie.  Pod kanapą mieszcza się dwa kaski To jest podobno najlepszy skuter w.  klasie 125  , super wygodnym, pakowny ABS x2, LEDY,  elektyczna szyba (od 2018 r) bezkluczykowu dostęp, start/stop (świetnie działający) itd. Jedyny poważny konluretnt to Yamaha ale chyba z przewaga na forze. Jestem mega zadowolony, na miasto i trasy do 100 km idealny. 

Edytowane przez jaszyn
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, llkuba napisał:

Bardzo duży plus :). Spalanie i predokść rewelacja. Jak będę szukał skuter na miasto to zwrócę uwage na Honde.  Jeździłeś może Burgmanem ?

 

wide że cytowanie jeszcze z bykiem ortograficznym :D, już poprawiłem. Dla mnie nie taki duży plus te dwa kaski bo sam jeżdze,  ale faktycznie  duży bagażnik jest także drobne zakupy w spożywczaku spokojnie sie zmieszczą, a z bagażnikiem na tyle to już można napeawde sporo załadować.  Nie jeździłem Burgmanem, nie wiem czy jest jakaś nowa wersja ale jak kupowałwem Forze w 2017 r to Burgman pod każdym względem wizualnie i mechanicznie to był skuter z innej epoki, nie wiem czy cos nowego wypuścili. Cena za Burgmana też była znacznie niższa, ale to wtedy była inna liga nie wiem jak teraz bo sie tematem nie interesowałem. Wiem ze forza bije rekordy popularności , także w Polsce bo to na prawde super konstrukcja. Pierwsze egzemlarze miały troche za nisko lusterka  i bardzo słabe opony, potem to poprawili, a rok temu dodali nową konsole , pełne ledy (w mojej wersji jeszcze kierunkowskazy na żarówkach) i i elektryczną szybę.   Polecam

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jaszyn napisał:

 

wide że cytowanie jeszcze z bykiem ortograficznym :D, już poprawiłem. Dla mnie nie taki duży plus te dwa kaski bo sam jeżdze,  ale faktycznie  duży bagażnik jest także drobne zakupy w spożywczaku spokojnie sie zmieszczą, a z bagażnikiem na tyle to już można napeawde sporo załadować.  Nie jeździłem Burgmanem, nie wiem czy jest jakaś nowa wersja ale jak kupowałwem Forze w 2017 r to Burgman pod każdym względem wizualnie i mechanicznie to był skuter z innej epoki, nie wiem czy cos nowego wypuścili. Cena za Burgmana też była znacznie niższa, ale to wtedy była inna liga nie wiem jak teraz bo sie tematem nie interesowałem. Wiem ze forza bije rekordy popularności , także w Polsce bo to na prawde super konstrukcja. Pierwsze egzemlarze miały troche za nisko lusterka  i bardzo słabe opony, potem to poprawili, a rok temu dodali nową konsole , pełne ledy (w mojej wersji jeszcze kierunkowskazy na żarówkach) i i elektryczną szybę.   Polecam

 

Mam prawo jazdy na kat. A i widzę, że Forza ma nawet 250 CC pojemności. Najbliżej mi do Burgmana ale na pewno przy wyborze skutera zwrócę uwage na Honde ale to dopiero w przyszłości.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, llkuba napisał:

 

Mam prawo jazdy na kat. A i widzę, że Forza ma nawet 250 CC pojemności. Najbliżej mi do Burgmana ale na pewno przy wyborze skutera zwrócę uwage na Honde ale to dopiero w przyszłości.   

jest Forza 125 i 300 , 300 nie jeżdziłem jest niewiele droższa ale podobno osiągi minimalnie lepsze a za to spalnie sporo wyższe -zasłyszane opini z forum forzy,

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jaszyn napisał:

jest Forza 125 i 300 , 300 nie jeżdziłem jest niewiele droższa ale podobno osiągi minimalnie lepsze a za to spalnie sporo wyższe -zasłyszane opini z forum forzy,

 

Jak czasem przeglądam ogłoszenia różnych skuterów to 125 CC jest droższe od 250 CC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://swiatmotocykli.pl/motocykle/wielki-test-skuterow-i-motocykli-125-maksiskutery/

Tutaj jest solidne porownanie.X max i forza ida praktycznie leb w leb.Jezeli chodzi o burgmana to faktycznie jest to leciwa konstrukcja,a ze wzgledu na male kola odczucia z jazdy sa gorsze niz w hondzie i yamaszce.Co do tych dwoch to najlepiej przejedz sie na obu i zobacz co bardziej Ci pasuje.Ja tak zrobilem i wybralem x maxa,ale forza jest wd mnie rownie dobra.Po prostu 2 debesciaki w klasie 125cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xmax 400, miałem 250 . Ale forza naprawdę jest ok, Szyba tylko baardzo niska, przy wzroście ponad 170 konieczna akcesoryjna. Zresztą w yamaszce też mam akcesoryjną, wysoką. Silniki hondy legandarnie niezawodne, suzuki tu wypada słabiej. Najbardziej zaszkodziła suzi awaryjność skrzyni. Im większe koła tym lepiej, nawet rower teraz to 29 cali.Miałem piaggio liberty, przód był 16,tył 15 i było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, stefanekmac napisał:

Szyba tylko baardzo niska, przy wzroście ponad 170 konieczna akcesoryjna.

 

Ja mam 178 cm, przejechałem 21 kkm i nie wymieniałem szyby, wiem że cześć ludzi narzeka ale gusta są różne ja najcześciej jeżdze z na maxa opuszczoną -albo to kwestia dobrego kasku albo ja poprostu lubie jak mi szumi w głowie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Po paru latach sporo tego, kurtki Buse Summer., Modeka Breeze krótka na  lato, Deinese, Do tego dobre ochraniacze D3O. Buty różne, bo military z Bundeswehry, TCX 2 różne modele, plus tzw Stuptuty-ochrona butów przed wodą, 3 pary spodni, Mottowear i Modeka , te ostatnie z wypinanym ociepleniem. Plus deszczówki spodnie i kurtka, ale z Decathlonu zakup. Kask Nolan 103., słaby nie polecam i Shoei Neotec Dobry zakup.. Do kasku używka- sena interkom.Polecam.. Rękawice letnie, ogólne i zimowe Modeka. 2 pasy nerkowe, taniocha z Lidla na chłodne dni i Rukka pod kurtkę oddychająca. Plus bielizna funkcyjna z Lidla i Brubeck i Viking. W xmax mam spory schowek na 2 kaski pod kanapą i kufer z tyłu.  Jestem spory gość to i rzeczy zajmują sporo miejsca. Zakupy na Prymasa w stolicy i w  Częstochowie -Bielbike. Ba nawet kamizelke ze skóry nabyłem na przypinanie znaczków ze zlotów...A najważniejsze, kamizelka odblaskowa , jak policji. Naprawdę działa !. Myślę nad kamizelką z z poduszkami powietrznymi, są tańsze wzbudzane mech i drogie z elektroniką.. Pod kaski kilka tzw kominów, chronią wnętrze, pierzesz je zamiast wypinać i prać wnętrze kasku. Skarpety ze srebrną nitką-jak się chodzi w upał w wysokich butach lepiej mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie ale mniej

- jeansy motocyklowe Adrenalin

- spodnie Rebelhorn + membrana + podpórka

- kurtka Seca chyba Adventure długa + membrana + podpinka

- rękawice zima ciepłe Seca

- rękawice lato chyba Seca Thor

- bielizna techniczna/ termiczna

- kask Grex g4.1Pro (czyli Nolan) polecam ale teraz w wersji g4.2Pro bo to nowszy Nolan n43e Air - ma lepszą wentylację.

Kask: crossover czyli otwarty z dopinaną szczęką. Ma blendę, ma opcję dokupienia pinlock i nawet daszka

 

Ciekawostka ja swojego kasku po zdjęciu szyby i założeniu daszka używałem w samochodzie na TrackDay

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...