Skocz do zawartości

Sonic yellow Bug eye wrx :)


ChudyB

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, thomson0073 napisał:

Szacun! :)
Bardzo lubię takie tematy, jak ktoś przywraca życie takim perełkom. :)
Trzymam kciuki i obserwuję dalej.

 

a Ty pisz coś o nowym nabytku:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 09:13, thomson0073 napisał:

Szacun! :)
Bardzo lubię takie tematy, jak ktoś przywraca życie takim perełkom. :)
Trzymam kciuki i obserwuję dalej.

Póki co doprowadzam imprezę do stanu używalności.  To że odpala nie znaczy ze wszystko z nią okej. Wczoraj uporalem się z wyciekiem oleju w okolicach turbo, problemem z domykaniem maski i lewym powietrzem . Dziś mam w planie,  ogarnąć niskie obroty bo zaczęła trzymać 2k+. Dodatkowo ma gdzieś nieszczelność na kolektorze,  w nagrzewnicy jest tona orzechów  (wiewiórki ), instalacja rozj#$@na przez ten nieszczęsny alarm,  światła działają ale jak zaciągam reczny to przestają, jakaś masakra :cry:.  No i oczywiście najważniejsze hamulce i podłączenie zegarów. ..  Uwalilem odpowetrznik lewego zacisku, niestety legas będzie musiał pożyczyć je na dłuższą chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2019 o 18:38, kriskristoffers napisał:

Długo szukałem i wiedziałem że gdzieś to auto widziałem :biglol:

 

2042547488_TS47(3).JPG.b899206bb7a8d30fc63b865677280602.JPG

 

192_9275.JPG.6224f81d41a34def07aafe4f7985923b.JPG

 

192_9265.JPG.5637622ed5e0e844f526f5f3a3ddde8d.JPG

 

 

 

 

Dobrze się składa,  jutro jadę po odbiór takiego samego modelu imprezy (skala 1:24) będą 2 żółtaczki w domu. 

 

Co do rzeczywistej skali 1/1, Su w weekend dostała więcej miłości. Lakier wcześniej przeszedł polerke, wyglinkowalem ją i nałożyłem wosk. FUSSO dal rade,  wygląda o niebo  lepiej :). Mechanicznie póki co sprawuje się całkiem dobrze.  Ma problemy z niskimi obrotami i czasem do 2.5k dlawi się ale to chyba wina krokowca,  będę z tym walczył na dniach. Na dzień dzisiejszy zrobiłem nią jakieś 400km.  

 

 

Po tych wszystkich zabiegach kosmetycznych zaczynam zastanawiać się czy czasem nie jest to kolor blaze yellow... Jakiś taki za jasny na sonica.  Co myślicie ?

20190519_160447.thumb.jpg.6827f09e7cd804da84cf47ddb3cf7f52.jpg

Edytowane przez ChudyB
  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ChudyB napisał:

Dobrze się składa,  jutro jadę po odbiór takiego samego modelu imprezy (skala 1:24) będą 2 żółtaczki w domu. 

Ale co? Gotowiec, metal, plastik? Ktoś Ci budował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podłączę pod pytanie - gdzie kupić fajny model w skali 1/24 lub większy, najlepiej bloba ale inne też wchodzą w grę i nie za milion monet? :)

Przeszukuję internety i nic nie mogę znaleźć. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy metalowy model. Składal kumpel modelarz, kupe lat temu.  Kiedy dowiedział się ze zrobiłem buga, stwierdził że wręczy mi go bym mógł go wozić w Su :)

Edytowane przez ChudyB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tamiye widziałem, tylko że żeby zrobić jeden model to trzeba kupić całą resztę rzeczy - kleje, farby itp itd. :P

A najchętniej bym znalazł gotowca, bo do jednego modelu to bez sensu mi kupować te wszystkie akcesoria. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2019 o 11:34, ChudyB napisał:

Po tych wszystkich zabiegach kosmetycznych zaczynam zastanawiać się czy czasem nie jest to kolor blaze yellow... Jakiś taki za jasny na sonica.  Co myślicie ?

 

Na 100% to sonic, większość zdjęć w googlach jest podkręcona stąd bardziej intensywny kolor się wydaje. Widziałem na żywo kilka Imprez w Blaze i totalnie to nie ten kolor - i dobrze. Sonic mistrz ;)

 

W dniu 22.04.2019 o 17:05, ChudyB napisał:

Czy ktos z was ma moze jakąś tabelę lub stronę na której mogę rozkodowac numery i dowiedzieć sie czym jest i skad podchodzi

 

Po tym co zerknąłem, plus po tym jak wspomniałeś, że ci światła odcina po zaciągnięciu ręcznego to się przyjrzałem wnętrzu i wszystko się zgadza - Twoja Impreza pochodzi z rynku USA. Nr skrzyni biegów i silnika który wrzuciłeś pasuje (wrx 2003 wychodzi), ręczny tak samo tylko USDM miały seryjnie taki myk, dodatkowo jeśli dobrze widzę to masz tempomat plus nawiew na cięgna zamiast na elektryczne silniczki. Zegary wiadomo też w milach, ale to część wymienna także na to nie patrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2019 o 17:08, nyndz napisał:

 

Na 100% to sonic, większość zdjęć w googlach jest podkręcona stąd bardziej intensywny kolor się wydaje. Widziałem na żywo kilka Imprez w Blaze i totalnie to nie ten kolor - i dobrze. Sonic mistrz ;)

 

 

Po tym co zerknąłem, plus po tym jak wspomniałeś, że ci światła odcina po zaciągnięciu ręcznego to się przyjrzałem wnętrzu i wszystko się zgadza - Twoja Impreza pochodzi z rynku USA. Nr skrzyni biegów i silnika który wrzuciłeś pasuje (wrx 2003 wychodzi), ręczny tak samo tylko USDM miały seryjnie taki myk, dodatkowo jeśli dobrze widzę to masz tempomat plus nawiew na cięgna zamiast na elektryczne silniczki. Zegary wiadomo też w milach, ale to część wymienna także na to nie patrzę.

Tak to USA.  Z tego co wiem to blaze i sonic wychodził tylko na stany.  Co do zegarów to maja tez kilometry tak więc zmieniać nie musze :) Jak juz jesteśmy w temacie świateł to może masz pomysł co jej dolega z postojowkami... Po podpięciu prądu świecą cały czas, przednie boczne i tylne.  Przekaźnik się zacial?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.05.2019 o 20:33, nyndz napisał:

Sprawdź guzik na osłonie kierownicy na górze ten przed zegarami, masz zapewne wciśnięty po prostu :D

Fakt.  Zapomniałem o jego istnieniu :biglol::biglol::biglol: 

 

Felgi legasia to replika bbs czyli dare z jakiegoś gulfa 4ki :biglol: Sprzedane juz w cholerę, bo tylko na foto wyglądały na ładne, będą lepsze ;)

Edytowane przez ChudyB
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutny update :(

 Prawdopodobnie wygotowalem upg w subaru :/

Podczas jazdy padła pompa wody, przez co niestety wyrzucilo płyn z układu i zagotowalem silnik (pech chciał ze jechałem wtedy "torowym " tempem ). Pompa wody zminiona,  ale nadal wyrzuca wodę pod większym obciążeniem...ehhhhh. ..chwila nieuwagi i tyle problemów.

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza znowu żywa :) Na szczęście upg jest całe, Su znowu może cieszyć się pełnią życia :) Okazało się ze podczas montażu chłodnicy pomyliłem wąż doprowadzący płyn ze zbiorniczka do chłodnicy z odpowietrzeniem :biglol::D...brak słów na moje roztrzepanie :biglol:.... Grunt ze jest cała i zdrowa, teraz smiało możecie się ze mnie smiać :thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2019 o 21:22, Mateusz22 napisał:

:biglol::biglol:

Grunt że wszystko działa i motorownia ma się dobrze ;)

 

Dokładnie tak. Wczoraj bylem nią na pierwszych testach na nocnych lotach. Zółtaczka pogonila najnowszą megane rs pomodzona na ponad 350km ;p Pora przejechać się tym na hamownie,  zobaczyć ile udało nam się wycisnąć mocy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Smutny i prawdopodobnie ostani mój post w temacie tego auta. Wczoraj silnik uległ zniszczeniu. Znalazłem resztki sił i cierpliwości by sprawdzić co się stało....

wniosek : prawy wałek wydechowy miał pękniety klin ( wada fabryczna ? Nie wiem ) przez co kolo rozrządu przemieścilo się na śrubie.  1 i 2 zawór wydechowy stoją dęba w pozycji otwartej, ale silnik kręci tak jak poprzednio do momentu kontaktu z zaworem.  Liczę ze tłoki nie dostały ze względu na to szybko zareagowałem i wyłączyłem silnik w ostatniej chwili.  Nie będę już jej więcej ratował, dostała ode mnie wiele miłosci,  masę pieniędzy i czasu. Spędziliśmy razem wiele pięknych chwil, jednak pora się pożegnać z Zuzią. 

 

Licze ze następny włąściel trafi się z naszego grona i będzie prowadził ten temat. :)

Edytowane przez ChudyB
  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...