Skocz do zawartości

Kontrola zbieżności po wymianie amortyzatorów - potrzebna?


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

Seryjnie przód na mimośrodach, tył zwykłe. Da się zrobić wymianę amortyzatorów bez konieczności ponownej geometrii, tylko trzeba sobie zaznaczyć położenie śrub mimośrodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gourmet napisał:

Forester SG po wymianie sprężyn i amortyzatorów. Czy kontrola zbieżności jest potrzebna? Wydaje mi się że tak, ale niech ktoś potwierdzi pls. 

Do tylnych , jeśli nie masz śrub do regulacji kąta nie trzeba , jeśli przód to trzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, markos007 napisał:

robiłem w tamtym roku geometrie u polecanego na forum p. Sylwestra z Prymasa po wymianie SLS i geometria oraz zbieżność była sporo do skorygowania także lepiej zrobić.

Ja robiłem u niego po zmianie zawieszenia na gwint i montażu śrub mimośrodowych tył i pochwalił że ładnie ustawione kąty, bo nie musi nic ruszać, ale oczywiście i tak polecam weryfikację ;)

 

Zresztą niedługo będę do niego jechał bo robię trochę zmian w zawieszeniu u siebie, tylko jeszcze czekam na jeden klocek do układanki, żeby nie robić dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Pan Sylwester istnieje, działa i chyba lubi subarynki. Pamiętam, jak kiedyś pojechałem do polecanego warsztatu swoją zastawką. Lata osiemdziesiąte. Gdzieś koło Cmentarza Bródnowskiego. Wymieniałem maglownicę, końcówki drążków, obejmy i poduszki drążka reakcyjnego (jak ktoś pamięta jak wyglądał przód z drążkiem wchodzącym w wahacze, to będzie wiedział). Zapłaciłem kupę kasy i ledwo dojechałem do domu. Na każdym zakręcie niemiłosierny pisk opon, samochód ledwie jechał po prostej ! Szybka decyzja. Sznurki, wasserwaga, kawałek równego asfaltu i co ? Pochylenie niewłaściwe, zbieżność niewłaściwa... Po dwóch godzinach przepychania samochodu, kręcenia różnymi śrubami, udało się ustawić ideał. Trzeba tylko chcieć ! Było mi o tyle łatwiej, że obok tego płaskiego asfaltu miałem kanał. Jeżeli Pan Sylwester podczytuje to forum, to serdecznie pozdrawiam. Byłem dwa razy i byłem ukontentowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...