Skocz do zawartości

Jak się wymienia olej w skrzyni i w dyfrach?


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi właśnie wymienili! Wypompowali przez otwór gdzie wchodzi miarka oleju w skrzyni i nalali nowy przez ten sam otwór.

Czy to normalne?

 

Korek spustowy centralnie na srodku przedniej obudowy skrzyni bieg.wlewasz przez rurke na miarke poziomu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi właśnie wymienili! Wypompowali przez otwór gdzie wchodzi miarka oleju w skrzyni i nalali nowy przez ten sam otwór.

Czy to normalne?

Nalewanie prawidłowe, ale z tym wypompowywaniem to trochę nie teges. Nie wiem jak i czym oni to robili, ale na chłopski rozum, to po takim zabiegu raczej pozostanie więcej starego oleju niż mieli by go opróżniać za pomocą korka spustowego.

 

BTW: Co wlałeś do skrzyni? Tez się za niedługo przymierzam do wymiany. Nie mam szczęścia do olejów w skrzyni. 20tys zrobiłem autem i to już będzie 3cia wymiana :twisted:. Najpierw się dowiedziałem, że ASO w Gdańsku wlało mi na przeglądzie Midlanda (Quaker State'a). Zachwalali niemiłosiernie, ale po 5tys. stwierdziłem, że chyba Midlandowi podziękuję. Tak dla własnego spokoju. Przeszedłem na VV tuż przed zimą. Wszystko pięknie, ale podczas dużych mrozów objawiły się problemu z wrzuceniem 1. Po rozgrzaniu wszystko ok. Ale i tak stwierdzam, że tak być nie powinno. Za 2tys. chcę razem z silnikowym ponownie zmienić ten w skrzyni, tym razem na Shella GearOil, ale za diabły nie ma go w 3Mieście. Czy muszę jechac aż do Wawy, aby nalać dobry olej? Paranoja!

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wlałeś do skrzyni?

 

Shell 70w90 czy jakoś tak! Pojadę w piątek do domu to przeczytam na butelce! Za wiele nie przejechałem, ale przestała zgrzyać dwójka! Stary chyba dobrze wypompowali, w starym oleju było opiłków łyżeczkę do herbaty! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się stało że nikt nie znalazł tego korka! Ale nie było mnie przy tym! Poprostu opierdzieliłem tate że tylko chciałby się wozić samochodem a już zadbać o niego to nie ma kto! Że nawet głupich olejów nie wymienia! więc tak zaczął po kolei wymieniać :) najpierw w silniku, potem w skrzyni! Ja jestem w domu raz na tydzień albo raz na dwa tygodnie więc robi to sam, kompletnie się na tym nie znając i zdając się na mechaników, którzy podobno najpierw szytają "fachową literaturę" zanim się dotkną do subarynki :)

Tyle dobrze że nie jeździ już do magika-druciarza, co wcześniej sie zajmował autkiem!! :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell 70w90 czy jakoś tak! Pojadę w piątek do domu to przeczytam na butelce!

Hmmm...skoro przeczytasz na butelce, to chyba nie jest to GearOil, bo tenże dostępny jest jedynie w beczkach 20l (tak słyszałem). Czy ktoś może się wypowiedzieć nt. Shella dostępnego w opakowaniach jednostkowych? Przyjazny jest dla subarowej skrzyni?

 

PS. adamstreciwilk ile płaciłeś za litr swojego shella? GearOil kosztuje 38pln/litr.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Jak się wymienia olej w dyfrach?

 

tym razem pytam wcześniej, żeby mi nikt nie wypompował np. przez półośkę jakąś :roll:

:?:

 

Z tyłu dyfra są dwie śrubki, dolna zlewowa, górna wlewowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...