Skocz do zawartości

Ekspres do kawy


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, llkuba napisał:

 

Dlaczego ?

Znudził mi się ;)

Rano jest ok przed pracą, szybko mogę zrobić i wypić kawę, a od kawy zaczynam dzień zasadniczo, ale to jedyna jego zaleta. A, no i mało miejsca zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aga napisał:

Znudził mi się ;)

Rano jest ok przed pracą, szybko mogę zrobić i wypić kawę, a od kawy zaczynam dzień zasadniczo, ale to jedyna jego zaleta. A, no i mało miejsca zajmuje.

Cóż zawsze chciałem tego użyć : "Kobieta" ;) 

 

A tak serio, to możesz próbować miksować kawę, próbować różnych kapsułek, bawić się ręcznym spieniaczem itp. Trochę opcji jest by się nie nudzić :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamul napisał:

Kapsułki to do kosmosu :P 

 

Nie dolecą :(.

 

2 minuty temu, Aga napisał:

Znudził mi się ;)

Rano jest ok przed pracą, szybko mogę zrobić i wypić kawę, a od kawy zaczynam dzień zasadniczo, ale to jedyna jego zaleta. A, no i mało miejsca zajmuje.

 

Jak wracam z pracy po ciężkiej pracy, zmęczony i wykończony :mrgreen: to po obiedzie lubię napić się kawy. Chwila moment i jest. Im szybciej jest tym szybciej idę leżakować :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, llkuba napisał:

 

@Aga jeszcze nie wie ale zatęskni za tym ekspresem :biglol:.

Mam taki w pracy, tak że raczej nie zatęsknię :P poza tym jak se kupię jurę albo nivonę, to mogę ten zawsze wyjąć z szafy jak mi się zachce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, llkuba napisał:

Jak wracam z pracy po ciężkiej pracy, zmęczony i wykończony :mrgreen: to po obiedzie lubię napić się kawy. Chwila moment i jest. Im szybciej jest tym szybciej idę leżakować :biglol:

Te kapsułki to raczej dla miłośników słabej kawy są. W takiej kapsułce jest raptem 5 gram kawy. Na espresso powinno być 7, an na doppio 14. ;)

Mój ekspres do 15 gram można ustawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aga napisał:

Mam taki w pracy, tak że raczej nie zatęsknię :P poza tym jak se kupię jurę albo nivonę, to mogę ten zawsze wyjąć z szafy jak mi się zachce ;)

Te emocje kiedy masz ochotę się już napić kawy ale najpierw trzeba zmielić ziarno, potem napełnić kolbę, rozgrzać ekspres, o cholera, spieniacz nie umyty, zaczynamy od nowa, mielimy, kolba, spieniacz, fak!, mleko skwaśniało. Dobra, jeszcze raz, ziarno, kolba, spieniacz, mleko, ghrr... "Please clean". Gdzie te pieprzone tabletki do czyszczenia, dobra mam... 15 min póżniej: mielimy, kolba, spieniacz, jest, jeeeeesssttt!!! Kawa, kawusia moja kochana, w końcu leci do kubka! Kubka!????  Nieeeeee!!!!! Zapomniałam go umyć....

 

:D

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, skwaro napisał:

Te emocje kiedy masz ochotę się już napić kawy ale najpierw trzeba zmielić ziarno, potem napełnić kolbę, rozgrzać ekspres, o cholera, spieniacz nie umyty, zaczynamy od nowa, mielimy, kolba, spieniacz, fak!, mleko skwaśniało. Dobra, jeszcze raz, ziarno, kolba, spieniacz, mleko, ghrr... "Please clean". Gdzie te pieprzone tabletki do czyszczenia, dobra mam... 15 min póżniej: mielimy, kolba, spieniacz, jest, jeeeeesssttt!!! Kawa, kawusia moja kochana, w końcu leci do kubka! Kubka!????  Nieeeeee!!!!! Zapomniałam go umyć....

 

:D

Mleka nie spieniam, a jak wypiję dwa razy w tym samym kubku to mi nie przeszkadza, przekonałeś mnie :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał:

Od 5 do 7g w zależności od rodzaju kawy

Sprawdziłem kilka losowo po składzie i nie znalazłem więcej jak 55 gram na 10 kapsułek. Ale może są.

O takie lungo na 110 ml:

https://www.nespresso.com/pl/pl/order/capsules/envivo-lungo-kapsulki-kawa

 

To bym musiał z dwóch kapsułek robić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaca68 napisał:

Te kapsułki to raczej dla miłośników słabej kawy są. W takiej kapsułce jest raptem 5 gram kawy. Na espresso powinno być 7, an na doppio 14. ;)

Mój ekspres do 15 gram można ustawić. 

@skwaro napisał ile mieści się kawy w kapsułce ;). Dodam tylko tyle, że codziennie piję inną kawę (kapsułkę) i każda jest inna. Przepadam za Cappuccino a z racji tego, że siedzę w domu to dzisiaj wypiłem 3 kawy :D. Mój znajomy z takiego samego ekspresu pije tylko espresso ;)

 

https://www.nespresso.com/recipes/pl/pl/nespresso-recipes.html

 

https://www.nespresso.com/pl/pl/order/capsules

 

5 godzin temu, Jaca68 napisał:

Sprawdziłem kilka losowo po składzie i nie znalazłem więcej jak 55 gram na 10 kapsułek. Ale może są.

O takie lungo na 110 ml:

https://www.nespresso.com/pl/pl/order/capsules/envivo-lungo-kapsulki-kawa

 

To bym musiał z dwóch kapsułek robić. ;)

 

Możesz nawet regulować ile chcesz kawy w kubku ;) 

 

5 godzin temu, Aga napisał:

Mleka nie spieniam, a jak wypiję dwa razy w tym samym kubku to mi nie przeszkadza, przekonałeś mnie :dance:

 

Na szczęście już myślałem, że schodzisz na złą drogę :D. Już krzyż miałem pod ręką :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, llkuba napisał:

Możesz nawet regulować ile chcesz kawy w kubku ;) 

Nie kawy, tylko wody. Jak 50 ml przejdzie przez 5 gram kawy to dalej już tylko woda leci. W tym linku co wysłałem "kawa mocna Envivo Lungo" jest na samym dole strony skład tylko trzeba rozwinąć i stoi jak wół:

"masa netto (dla 10 kapsułek)

55g"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaca68 napisał:

Jak 50 ml przejdzie przez 5 gram kawy to dalej już tylko woda leci.

Dlatego w tych ekspresach używa się albo 40ml na espresso albo 25ml na ristretto. Lungo.... praktycznie nie używam. Nespresso to jest pewien kompromis i jako taki ma swoje wady jak i zalety - trzeba być tego świadomym. Swoją drogą jest jeszcze wersja hotelowa z nieco innymi kapsułkami, ciekawe ile tam kawy wchodzi. A jak ten hotelowy pięknie mleko spieniał - poezja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w tych ekspresach używa się albo 40ml na espresso albo 25ml na ristretto. Lungo.... praktycznie nie używam. Nespresso to jest pewien kompromis i jako taki ma swoje wady jak i zalety - trzeba być tego świadomym. Swoją drogą jest jeszcze wersja hotelowa z nieco innymi kapsułkami, ciekawe ile tam kawy wchodzi. A jak ten hotelowy pięknie mleko spieniał - poezja!

Nespresso to chemia udająca kawę.
Też myślałem, że to cudo, dopóki nie zacząłem pić kawy w systemie nespresso, ale firma Saka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jaca68 napisał:

Nie kawy, tylko wody. Jak 50 ml przejdzie przez 5 gram kawy to dalej już tylko woda leci. W tym linku co wysłałem "kawa mocna Envivo Lungo" jest na samym dole strony skład tylko trzeba rozwinąć i stoi jak wół:

"masa netto (dla 10 kapsułek)

55g"

 

 

Kawy bo woda cały czas leci przez kapsułkę. Im więcej wody "przepłynie" przez kapsułkę tym słabsza kawa. Możesz przepuścić przez kapsułkę tyle wody ile chcesz więcej lub mmiej np: 20 ml. Wszystko zależy od mieszanki kaw i paleniu kawy która jest przepuszczana przez kapsułke ciśnieniem 19bar. Ostatnio piłem kawe India w dużym kubku i nie mogłem jej upić. Na początku też nie wierzyłem, że jak z takiej małej kapsułki można zrobić mocną kawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

jak ten hotelowy pięknie mleko spieniał - poezja!

 

Pewnie coś takego Nespresso dla biznesu:

 

https://www.nespresso.com/pro/pl/pl/pages/Customer_segment_hub

 

Znajomy mi o tym mówił tam ponoć są inne kapsułki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, llkuba napisał:

Znajomy mi o tym mówił tam ponoć są inne kapsułki. 

Inne, by ludzie do domu nie zabierali. Przypominają trochę saszetki cialde.

 

43 minuty temu, radiolog napisał:


Nespresso to chemia udająca kawę.
Też myślałem, że to cudo, dopóki nie zacząłem pić kawy w systemie nespresso, ale firma Saka.

Nie jestem znawcą kawy, trudno mi określić czy chemia - zawartość kapsułki wygląda na normalną kawę. Takie same odczucia mam po kapsułkach Kimbo, nie czuję też wielkiej różnicy w porównaniu do espresso serwowanego we Włoszech. Może mam za słaby zmysł smaku i powonienia.... ale z drugiej strony kapsułki z Bialetti zupełnie mnie odrzuciły - wielkie rozczarowanie albo specjalnie krecia robota by promować własny system. Ale systemu nie zmienię, a w Bialetti kupię tylko filiżanki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Aga napisał:

Znudził mi się ;).

dwie strony wstecz wkleiłem filmik, jak się nie nudzić przy robieniu kawy ;) 
 

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Inne, by ludzie do domu nie zabierali. Przypominają trochę saszetki cialde

Mogą zabrać z ekspresem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...